Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kto może uzyskać kartę kredytową i na jakich warunkach?

21 marca 2022; 17:57

Materiał promocyjny

Karta kredytowa to coraz popularniejszy produkt finansowy, dzięki któremu można pozyskać środki na dokonywanie bieżących płatności za towary bądź usługi. Kto może pozyskać kartę kredytową i na jakich warunkach jest ona przyznawana?

News will be here

Jak działa bankowa karta kredytowa?


Schemat działania karty kredytowej jest niezwykle prosty, bowiem jej posiadacz otrzymuje dostęp do pewnego limitu pieniężnego, w ramach którego może dokonywać płatności za różnego typu towary bądź usługi. Przyjmuje ona formę plastiku, a więc wygląda zupełnie tak samo, jak karta debetowa, wydawana do konta osobistego. Co istotne, limit zakodowany na karcie można w danym okresie rozliczeniowym wykorzystać do końca, lecz równie dobrze klient może nie skorzystać z niego w ogóle. Oddaje bowiem tylko tyle pieniędzy, ile rzeczywiście wykorzystał, wraz z odsetkami umownymi. Karta kredytowa może okazać się niezwykle pomocna w przypadku nagłego braku środków na koncie osobistym. Jej posiadacze bardzo chętnie dokonują płatności za pośrednictwem karty kredytowej pod koniec miesiąca, gdy oczekują na przelew wynagrodzenia, choć oczywiście może ona zostać wykorzystana w dowolnym momencie.

Kto może otrzymać kartę kredytową?


Kartę kredytową posiada w swojej ofercie wiele banków, w tym na przykład Alior Bank. Mogą otrzymać ją klienci, którzy złożą właściwy wniosek przez internet lub w oddziale banku. Co istotne, zazwyczaj karta kredytowa skierowana jest zarówno do klientów stałych, jak i nowych, jednak na nieco innych warunkach. W pierwszym przypadku klienci często mogą liczyć na uproszczoną procedurę oceny zdolności kredytowej, w drugim zaś może zajść konieczność założenia konta bankowego bądź dobrania innego produktu, jaki oferuje dany bank. Kartę kredytową mogą otrzymać klienci, którzy wykazują się dużą zdolnością kredytową. Do jej oceny bierze się pod uwagę przede wszystkim wysokość zarobków miesięcznych, źródło dochodu czy uśrednione koszty, jakie klient ponosi każdego miesiąca. Chodzi bowiem o to, aby bank upewnił się, że klient będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie w umownym terminie.

Warunki kredytowania


Schemat działania karty kredytowej nieco obiega od schematu, zgodnie z którym funkcjonują tradycyjne kredyty. Klient bowiem nie otrzymuje środków na konto, a ma jedynie dostęp do limitu, jakie może wykorzystać w danym okresie rozliczeniowym. Owy okres wynosić może miesiąc, lecz zdarzają się także oferty z nieco dłuższym czasem kredytowania. Następnie klient zobowiązany jest spłacić powstałe zadłużenie wraz z odsetkami. Po dokonaniu spłaty, limit może ulec odnowieniu. Klienci muszą liczyć się także z dodatkowymi opłatami, które zostaną na nich nałożone, nawet jeśli przez jakiś czas w ogóle nie korzystają ze środków w ramach przyznanego limitu. Mowa tutaj między innymi o opłacie za kartę, która może być naliczana w sekwencji miesięcznej lub rocznej. Warunki kredytowania w każdym przypadku będą nieco inne, a zależą głównie od konkretnej oferty banku. Wszelkie zapisy dotyczące opłat i sposobu ich naliczania powinny znaleźć się w umowie.

 

Najnowsze artykuły

Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.