Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Licealiści z Grójca odnieśli historyczny sukces. Teraz potrzebują wsparcia

25 maja 2023; 10:41

Grojec24.net

5 komentarzy

Fot. facebook.com/f1inschoolspoland Fot. facebook.com/f1inschoolspoland

W sieci trwa zbiórka środków na udział grupy uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu w ogólnoświatowych finałach konkursu F1inSchools w Singapurze. Potrzeba aż 100 tys. zł.

News will be here

Przypomnijmy, iż grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu - Mikołaj Cieślak, Bartosz Pietrzak, Marcin Malczewski, jakub Winiarski oraz Piotr Kiliańczyk - zajęła pierwsze w trzech różnych kategoriach polskiej edycji konkursu F1 in Schools. Dzięki temu zapewnili sobie udział w finałach światowych. Ponieważ te mają odbyć się w Singapurze, koszty z nimi związane są ogromne.

- Niestety jako drużyna nie mamy wpływu na postanowienia organizatora. Każdy z zespołów biorących udział w mistrzostwach zobowiązany jest do rezerwacji w hotelu wybranym przez organizację F1inSchools. Ze względu na te okoliczności przygotowany kosztorys nie jest czymś na co mamy bezpośredni wpływ. Najcięższą częścią projektu jest zebranie odpowiednich funduszy na jego realizację. O ile na szczeblu krajowym nie było to zbytnim wyzwaniem tak na zawody międzynarodowe potrzebujemy zgromadzić ogromne pieniądze. Największym przeciwnikiem działającym na naszą niekorzyść jest czas. Finały krajowe odbyły się w Polsce 14 maja natomiast organizator wymaga wpłaty środków za nocleg do 26 maja - czytamy na portalu zbiorka.pl.

F1 in Schools to interdyscyplinarna globalna inicjatywa, której celem jest promowanie nauk STEM (science, technology, engineering, maths) wśród młodzieży, korzystając z wiedzy i wsparcia ekspertów Formuły 1. Obecna jest w 54 krajach na świecie od roku 1999. Wyzwanie polega na stworzeniu zespołu (3-6 osób, w wieku od 11-19 lat) zaprojektowanie modelu bolidu w programie CAD, wykonanie go w specjalnej obrabiarce z kostki tworzywa dostarczanego przez organizatorów zgodnie z bardzo precyzyjnymi wytycznymi technicznymi, przeprowadzenie testów i oczywiście finalny start na specjalnym 20 metrowym torze. Mini bolidy napędzane są sprężonym CO2, ale to nie wszystko. Zadaniem zespołów jest zdobycie funduszy, działania marketingowe, zadbanie o design, przygotowanie stoiska i prezentacji na finały krajowe. Nauki ścisłe, inżynieria czy matematyka to fascynujące dziedziny. O ile uczy się ich w praktyczny sposób. A jeśli dodać do tego jeszcze rywalizację sportową i gorące emocje niczym te, które towarzyszą kibicom na trybunach toru Silverstone, to sukces gwarantowany. Tak właśnie działa F1 in Schools!

Zbiórką można wesprzeć tutaj: https://zrzutka.pl/mbugcw

TAGI:

Komentarze (5):

Ojciec; 25 maja 2023, 16:18

Co to za projekt edukacyjny jak trzeba płacić za udział Czy jest wspierany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Jak nie to za hobby, dokształcanie trzeba płacić Taka rzeczywistość.

Matka; 26 maja 2023, 09:24

Gratuluję chłopakom.Gdyby konkurs dotyczył tematyki religijnej i odbywał się np. w Watykanie, to Ministerstwo z pewnością by się dołożyło.

Może ; 26 maja 2023, 10:13

Wystąpić o dotację do czarnka może?

5,7 mln PLN...; 26 maja 2023, 20:45

... na fundację Sakiewicza

lukas_10mf; 28 maja 2023, 13:06

Forvia powinna wyłożyć kasę. Co to dla nich!!!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Zapadł wyrok sądowy za znieważenie policjantów z Grójca. Na żywo i w sieci 52-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia córka usłyszeli...
Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm! Nadchodzi 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Adaptogeny – jak wpływają na zdrowie? Adaptogeny stanowią interesujący obszar w dziedzinie...
Dlaczego warto zdecydować się na podjęcie pracy tymczasowej? Rozważasz elastyczność w zatrudnieniu i poszukujesz ścieżki...
Dwie kobiety na dłużej zapamiętają spotkanie z funkcjonariuszami Kolejne zatrzymane prawa jazdy to owoc pracy policjantów z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.