Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Marianna Czamara z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi „Belfrem roku 2014/2015” w powiecie grójeckim

14 czerwca 2015; 22:35

Grojec24.net

0 komentarzy

10 czerwca 2015 roku w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia rozstrzygnięto IX edycję jedynego w regionie plebiscytu Belfer Roku 2014/2015.

News will be here

I miejsce w powiecie grójeckim zdobyła pani Marianna Czamara. Otrzymała 6128 głosów i znalazła się na czwartym miejscu Złotej Dziesiątki. Tak zaszczytne miejsce w plebiscycie jest ukoronowaniem wieloletniej pracy na niwie pedagogicznej.

Pani Marianna Czamara pracuje w szkole 46 lat, w tym w Technikum Ogrodniczym w Nowej Wsi lat 40. W tym czasie była wychowawczynią w 12. klasach. Uczyła uprawy roślin ogrodniczych, uczy podstaw ogrodnictwa, warzywnictwa, prowadzi zajęcia praktyczne. Od 1977 roku przygotowuje młodzież do prestiżowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, blok Ogrodnictwo. Dziesięcioro, spośród przygotowywanych przez panią Mariannę Czamarę uczniów, otrzymało indeksy na wyższe uczelnie.
Uczniowie laureatki plebiscytu Belfer Roku 2014/2015 zdobywali nagrody i wyróżnienia w konkursie „Zielone Dyplomy” organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa, „Gromadę”, „Zielony Sztandar”. Za nagrodzone i wyróżnione prace otrzymywała podziękowania ministrów rolnictwa, podkreślające jej wysiłek dydaktyczny oraz pasję kształtowania aktywnych, innowacyjnych postaw młodzieży.
Pani Marianna Czamara przez 12 lat opiekowała się trzema szkolnym szklarniami, w których organizowała produkcję począwszy od zaopatrzenia w podłoże, poprzez wysiew nasion, pikowanie rozsady, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, zbiór, na sprzedaży płodów kończąc.

Za zasługi dla rolnictwa otrzymała dwie odznaki przyznane przez Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczona została przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego.

Przez 37 lat pani Marianna Czamara krzewiła ideę honorowego krwiodawstwa. Nie tylko prowadziła Szkolne Kluby PCK i HDK, ale oddała w obecności uczniów 18420 ml krwi. Laureatka plebiscytu Belfer Roku 2014/2015 współpracuje z ośrodkami doradztwa rolniczego, wydawnictwami, gospodarstwami szkoleniowymi. Jest niestrudzoną organizatorką wycieczek dydaktycznych.

Pani Marianna Czamara odznacza się niespożytą siłą i energią. Jej uczniowie, z których wielu to dziś wybitni specjaliści, podkreślają, że jest fachowcem w swojej dziedzinie, pracuje niezwykle sumiennie, ale odznacza się przy tym ogromną cierpliwością w wyjaśnianiu meandrów ogrodnictwa. Pracuje z miłością, poświęceniem i pasją.

Jest człowiekiem przez duże C, zawsze gotowa pomóc potrzebującym, pamiętająca o ważnych wydarzeniach z życia szkoły, ale i wydarzeniach z życia osobistego współpracowników, a także jej wychowanków.

Zaszczytny tytuł Belfra Roku 2014/2015 jest potwierdzeniem uznania, jakie laureatka plebiscytu zyskała wśród kolegów, absolwentów, uczniów i lokalnego środowiska.

Barbara Frydrych

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.