Mieszkańcy chcą wstrzymać inwestycję w Głuchowie

10 maja 2022; 18:10

Grojec24.net

14 komentarzy

Mieszkańcy powiatu grójeckiego sprzeciwiają się budowie biogazowni - informuje w reportażu TVP3 Warszawa.

Nowy właściciel terenów po dawnej fabryce żelatyny - Park Recyklingu i Green Management Group, podjął już pierwsze prace. Na 6 hektarach ma powstać biogazownia, kompostowania oraz urządzenie do oddzielania resztek od opakowań. Więcej o tej sprawie pisaliśmy w artykule "ŻG: Dawne imperium króla żelatyny sprzedane".  

Mieszkańcy są przeciwni bo uważają, że instalacja będzie utrudniać im życie i generować nieprzyjemne zapachy. Strony spotkały się w okolicy inwestycji, ale rozmowy nie przyniosły przełomu.

- Niestety, w momencie, gdy w procesie nastąpią procesy gnilne, to substancje odorowe się będą wydostawać - przestrzega w rozmowie z TVP3 Grzegorz Banasik ze Stowarzyszenia Czysta Gmina.

Przedstawicielka inwestora Hanna Marliere przekonuje z kolei, że "instalacje fermentacji z założenia muszą być szczelne, nie mogą pozwolić sobie ani na dopływ tlenu, ani tym bardziej na nieszczelności i ucieczkę produkowanych gazów".

Obawy mieszkańców podziela samorząd. Władze Grójca chciały przejąć dawną fabrykę pod inwestycje publiczne i mieszkaniowe. To się jednak nie udało, a nowy właściciel nie zamierza się ugiąć. Zdeterminowani są też mieszkańcy. Planują dalsze petycje i protesty społeczne - podkreśla telewizja.

Cały reportaż można obejrzeć tutaj: Budowa biogazowni w Głuchowie. Mieszkańcy chcą wstrzymać inwestycję

TAGI:

Komentarze (14):

Gosc; 10 maja 2022, 18:50

Grzegorz Banasik - główny ekspert do spraw ekologii! 🤣

Tomek CH; 10 maja 2022, 19:24

Jestem mieszkańcem Grójca od 56 lat. Ale takiej ciemnoty jak w Grójcu to nie ma w Europie. Biogazownia Wam przeszkadza, a obwodnica Tarczyna która wepchnie miljony samochodów przez Głuchów i Grójec i zostawi spaliny w Grójcu.

kris10; 11 maja 2022, 06:54

biogazownia be ale wysypisko smieci pod lasem w slomczynie akceptowane przez gmine jest ok, smieci przybywa a gmina od pol roku nic nie robi

rozsądny; 12 maja 2022, 01:22

Zaorać, zasadzić jabłonie, płakać, że susza albo że zgniło i brać odszkodowania i dopłaty. Proste! W ogóle cały Grójec zaorać...

xD; 12 maja 2022, 07:05

Syf , kiła i mogiła

Do Tomek Ch; 12 maja 2022, 08:14

Mieszkasz tu od lat?
Trollujesz tu od roku. Tym razem pełna abstrakcja. Powiadasz w Europie byłeś? To dlaczego wróciłeś, czyżby tam nie docenili znafcy?
Wiesz synku co? Tu trzeba się wykazać jakimś minimum poziomu. Tu jest Grójec i jego mieszkańcy.
To co piszesz to sranie w banie. Może zażyj środki przeczyszczające dla Europejczyków, żeby lepiej szło.

Do rozsądny i xD; 12 maja 2022, 08:19

Takich rozsądnych jak wy, życie orze aż zaorze.

Tomek CH.; 12 maja 2022, 11:36

Jak jesteś taki mocny w gębie ,to przyjdż na salę do szkoły nr1 to cię sprawdzę. Umiesz tylko ubliżać przez internet .

Do Tomek Ch; 12 maja 2022, 12:15

Co taki młody, od 56 lat mieszkający, jeszcze może?
Spadówka synku. Jesteś cienki i fizycznie i intelektem.

XXI wiek ; 19 maja 2022, 07:54

Wszystko na Nie, a za chwilę mówicie - nic się nie dzieje. A przecież każda inwestycja to miejsca pracy i podatki, za które można coś zrobić, nawet dla tych najbardziej narzekających. Obserwuje od lat próby zrobienia czegoś przez ludzi z inicjatywą i pieniędzmi, ale nie w dziurze Grójec. Żałosne, ale prawdziwe: zawiść, zazdrość i zaścianek.

do XXI wieku; 20 maja 2022, 11:46

W punkt, masz rację, trzeba przewietrzyć halnym radę.Tam trzeba ludzi normalnie myślących, a nie układy. Zeby się utrzymać przy diecie wszystko torpedują aby przymilić sie tym co im wszystko przeszkadza. Powstały jakieś, ze im zależało i nawet głosu na zadnej sesji nie zabrały. Teraz następni, co chcą zmieniać miasto. Klub radnych /tez nie moja opcja/ zawsze glosował przeciw zmianom planu zagospodarowania pod b udownictwo mieszkaniowe bo bałagan architektoniczny. Na wystąpienie radnej z tego klubu w tym temacie, odpowiada jeden z radnych, ze w tym temacie nie da sie nic zrobić, a teraz juz jako jeden z tych co chcą zmienić miasto zbiera podpisy pod petycja w tym temacie. Tak to wyglada w tym naszym grajdole, sypialni.

rozsadny do jakiegoś pajaca; 23 maja 2022, 15:47

Ojoj, chyba pierwszy protestujący się znalazł. Ja ze swoim życiem mam się bardzo dobrze, natomiast odnoszę wrażenie, ze ty już jesteś srogo przeorany, nie wiem czy przez życie ale na pewno w rzyć.

Do rozsądny ; 24 maja 2022, 09:28

.Gdyby to była prawda, że masz się dobrze.
Zaorać cały Grójec - nie świadczy to o korzystnym stanie umysłu.
Tak jest raczej z umysłami ludzi przyoranych niepowodzeniami.
I dla takich lepiej, żeby trzymali mordy w kubłach.
Kup kubeł i zrób co trzeba.

Rozsądny ; 25 maja 2022, 21:49

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Powstaje film o grójeckim kapłanie. To jedyny duchowny, który dowodził oddziałem Żołnierzy Wyklętych Rozpoczęły się zdjęcia do filmu dokumentalnego o ks. Bolesł...
Czerwony lakier hybrydowy – pomysły na podrasowanie klasycznego manicure Lakier hybrydowy czerwony to absolutny niezbędnik każdej...
Śmiertelny wypadek w Brankowie. Bus wpadł w poślizg. Jechało w nim 8 osób Około godz. 5:45 na drodze wojewódzkiej 731 w Brankowie...
Śnieżyca w powiecie grójeckim: groźny wypadek i zablokowana droga w Belsku Padający intensywnie śnieg powoduje duże utrudnienia na...
Nadchodzą intensywne opady śniegu. Na drogach może być niebezpiecznie Dzisiaj w nocy (23/24.11) i jutro (24.11) w ciągu dnia...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.