Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Mieszkanie w wynajmowanym lokum z pupilem. Jak dostosować przestrzeń do zwierzęcego towarzystwa?

5 października 2023; 12:06

Materiał promocyjny

Szukasz mieszkania na wynajem jednak przez to, że jesteś właścicielem zwierzątka, wciąż masz obawy czy znajdziesz odpowiednią nieruchomość? Nie wiesz, jak stworzyć przestrzeń, która będzie przyjazna dla pupila? W takim razie koniecznie przeczytaj nasze porady. Zapraszamy do lektury.

News will be here

Zwierzę w wynajmowanym mieszkaniu – co mówią o tym przepisy?

Osoby szukające mieszkania nie tylko dla siebie, lecz dla swojego pupila muszą respektować przepisy ujęte w kodeksie cywilnym. W razie wyrządzenia szkód przez zwierzę cała odpowiedzialność oczywiście przechodzi na opiekuna. Właściciel, który wynajmuje mieszkanie, musi się także liczyć z pociągnięciem do odpowiedzialności przez sąsiadów w przypadku pojawienia się regularnych hałasów powodowanych przez czworonoga. Przykre sytuacje można jednak całkowicie wyeliminować, przystosowując mieszkanie i otoczenie do potrzeb zwierzęcia.

 

Lokalizacja ma znaczenie

Osoby szukające mieszkania na wynajem z pupilem powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na usytuowanie nieruchomości. Jeśli chcesz, aby pupil codziennie rano budził Cię radosnymi gestami i emanował energią, warto wybrać mieszkanie, które pozwoli spełnić również jego potrzeby.

Oczywiście określenie „pupil” może oznaczać wiele rodzajów zwierząt, natomiast w przypadku na przykład psów czy kotów odpowiednie położenie mieszkania na wynajem cechuje się bliskim dostępem do parków, lasów, bulwarów czy ścieżek pełnych zieleni.

Z każdym rokiem przybywa również nieruchomości, które oferują dedykowane udogodnienia na przykład dla psów.

 

Jak przygotować mieszkanie dla pupila?

Każdy pupil powinien mieć odpowiednie miejsce do spania,  do jedzenia, a także akcesoria pozwalające na zabawę i na regularną pielęgnację. Mieszkanie wybrane na wynajem powinno być wykonane z materiałów odpornych na zabrudzenia lub z materiałów, które można łatwo wyczyścić. W mieszkaniu warto stworzyć swojemu pupilowi funkcjonalne kąciki tematyczne, w których będzie mógł się bawić. Dzięki temu zabawa będzie mało inwazyjna i nie wkradnie się chaos.

 

Mieszkanie z pupilem – pamiętaj o tych kwestiach

Istnieje szereg rozwiązań sprawiających, że wynajmowanie mieszkania z pupilem będzie czystą przyjemnością. Jeśli nie chcesz tracić większość czasu na sprzątanie po pupilu, koniecznie wyposaż mieszkanie w automatyczny odkurzacz. Dokup również materiały tekstylne, które pozwolą okryć meble podatne na uszkodzenia. Właściciel mieszkania z pewnością nie chciałby, aby meble takie jak sofa czy fotele zostały uszkodzone, dlatego warto zabezpieczyć ich tapicerkę przed pazurami pupila.

Jeśli poszukujesz mieszkania na długoterminowy wynajem, rozważ wynajem instytucjonalny na osiedlu, którego przykład znajdziesz na https://katowice.korczaka.mdr.pl/. Inwestycje mieszkaniowe w Katowicach, jak i w wielu innych miastach zostały zrealizowane w ramach Funduszu Mieszkania Dla Rozwoju przez spółkę PFR Nieruchomości. Zapewnij sobie, rodzinie i pupilowi komfortowy nowy dom.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.