Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Mieszkaniec: urzędniczka zdewastowała mój samochód

6 września 2018; 12:31

54 komentarze

Zdjęcie wykonane przez pana Mariusza Zdjęcie wykonane przez pana Mariusza

Mieszkaniec Grójca skarży się, iż jedna z urzędniczek uszkodziła wycieraczki w jego aucie. Kobieta zaprzecza jakoby miała to zrobić.

News will be here

Incydent miał miejsce w środę rano, tuż po godzinie 7.00. Pan Mariusz przywiózł córkę do przedszkola nr 1 przy ulicy Laskowej. W tym samym budynku mieści się też siedziba Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych Gminy Grójec. Kilka miejsc parkingowych przed budynkiem zostało zarezerwowanych właśnie dla pracowników tej gminnej jednostki.

W środę rano wszystkie miejsca parkingowe były wolne, pan Mariusz zatrzymał się na jednym z nich, jak podkreśla tylko na chwilę, aby odprowadzić swoją pociechę do przedszkola. – W tym czasie prostopadle do mojego auta podjechała samochodem pani, która zaczęła wymachiwać kartką z napisem ZAPO. Stwierdziła, że nie mogę parkować w tym miejscu, i zagroziła, że jeśli nie odjadę, to wezwie straż miejską – relacjonuje pan Mariusz.

Mieszkaniec gminy Grójec odpowiedział kobiecie, że stanął tylko na chwilę, a w tym miejscu nie ma zakazu zatrzymywania się.

Pan Mariusz wszedł do budynku przedszkola z córką, i po dwóch-trzech minutach wracając do swojego samochodu, jak opowiada, zauważył, że nad przednią szybą nachyla się kobieta, która wcześniej domagała się od niego, aby odjechał. W tym momencie kobieta odeszła od auta i weszła do siedziby Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych. Mężczyzna zorientował się, że pióra jego wycieraczek zostały połamane.

Mieszkaniec wszedł do biura ZAPO, aby wyjaśnić sprawę. Jak jednak mówi Grojec24.net, został zignorowany przez urzędników, którzy początkowo nawet nie chcieli z nim rozmawiać.

Na miejsce wezwał Policję. Funkcjonariusze sporządzili notatkę. W rozmowie z naszym portalem, pan Mariusz zapowiada podjęcie kroków prawnych w tej sprawie. 

Kobieta, która miała uszkodzić jego auto to urzędniczka, pracująca w Zespole Administracyjnym Placówek Oświatowych Gminy Grójec.

Pan Mariusz całą sytuacją czuje się zniesmaczony. – To akt wandalizmu, który nie przystoi urzędnikowi – mówi zbulwersowany.

Przełożony urzędniczki, dyrektor Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych Gminy Grójec, Tadeusz Naduk powiedział Grojec24.net, że jego podwładna przekonuje, że na pewno tego nie zrobiła.

Dyrektor sprawy nie chce rozstrzygać. – Niech zajmą się tym odpowiednie instytucje i służby, które są do tego kompetentne – ucina.

TAGI:

Komentarze (54):

Mieszkaniec; 6 września 2018, 12:42

Tam już kompletnie nie ma miejsca gdzie się zatrzymać żeby dziecko do przedszkola odprowadzić. Niedługo trzeba będzie stawać pod bazą PKS.

Lena; 6 września 2018, 13:05

Faktycznie w tym miejscu jest bardzo bardzo ciasno. Nie broniąc postępowania człowieka, który to Panu wyrządził to jednak uważam, że jeżeli miejsce jest oznaczone to się na nim nie staja. Przez dwa lata problem z zaparkowaniem w tym rejonie dotyczył również mnie i mojego dziecka. Jednak nie starałam się zaparkować pod samymi drzwiami przedszkola. Nic się przecież nie stanie jeśli przejdę się z pociechą kilka metrów na piechotę. Jest spory parking przy sklepie meblowym Przy Olimpijskiej tam tez można na chwilę zaparkować, przy ulicy Maratońskiej też często zdarzało mi się korzystać z miejsca. Kompletnie też irracjonalnym jest zachowanie Państwa, którzy parkują na zatoczce która ma służyć to tego aby samochody mogły się swobodnie wyminąć. Niejednokrotnie a w zasadzie codziennie tamuje to ruch dla samochodów, które muszą się przebić pomiędzy ulicą Piłsudskiego a Laskową. Zachęcam do dalszego parkowania i przejścia z pociechą kilku metrów. To i dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Oczywiście jak już wspomniałam zachowanie człowieka, który to Panu zrobił było naganne i nie powinno mieć miejsca.

Niedzielny kierowca; 6 września 2018, 13:06

Czy Pan Mariusz zezłomował już uszkodzone i zdewastowane auto? Potrzebuję przedniej lampy do astry.

Mieszkaniec; 6 września 2018, 13:14

Proszę Państwa - czasy rzetelnego dziennikarstwa dawno minęły. Teraz każdy pieniacz może pójść do gazety i zamieścić co sobie wymyśli. Byleby to sensacją było. Nawet dewastację gruchota.

W; 6 września 2018, 13:19

na środku przejazdu trzeba było auto zostawić bo TY dziecko musisz odprowadzić, i od kiedy odprowadzenie dziecka zajmuje 3 minuty, chyba do furtki. Codziennie tam są takie sytuacje, pół parkingu wolnego a samochód stoi przed furtką przedszkola bo się nie chce ruszyć żeby przejść 20 m. Ale to u nas norma, że stosujemy się tylko do wybranych przepisów, tych które nam pasują

Kierowca; 6 września 2018, 13:28

Czy urzędnik został zatrzymany przez policję? Czy raczej właściciel auta wymyślił tą dewastację i wykorzystał wcześniej uszkodzone części do nakręcenia afery. Najgorzej jak pieniacz zostanie skrytykowany. Niestety w dzisiejszych czasach nie jest to odosobnione!

abs; 6 września 2018, 13:33

buta i arogancja grojeckiej wladzy i aparatu urzedniczego! jeden sponsor burmistrza rozwala pol miasta a zdenerwowana urzedniczka niszczy auto obywatela. dobrze, ze wybory coraz blizej!

Bastian; 6 września 2018, 13:41

W dzisiejszych czasach donosy są mile widziane.

Masz rację, to co się tu dzieje to skandal na skalę światową, ja się wyprowadzam jeszcze dziś, do wyborów mogę tu zwyczajnie nie dożyć.

rrr ; 6 września 2018, 14:49

Wyrzucić tą babę z roboty

Głupota japcoków; 6 września 2018, 15:11

Póki nie ma wyroku nikt nie jest winny, przestańcie siać debilizm i opowiadać głupoty. Proszę mi pokazać dowód w postaci zdjęcia że o 7 rano jest tam tłok

Mieszkaniec; 6 września 2018, 17:32

Kiedy już są jakieś zasady są tacy jak pan Mariusz.

auto kasacja; 6 września 2018, 18:22

Dewastacja auta = wygięcie wycieraczki za 10zł.
Mi ostatnio odpadł kołpak za 20zł i teraz - czytając ten artykuł - rozważam zezłomowanie auta...

I to jest to; 6 września 2018, 19:00

Prawo prawem a sprawiedliwość po naszej stronie, sprawa zostanie umorzona po 3 tyg. z powodu niewykrycia sprawcy taki to nasz piekny GRÓJEC. A swoja droga to chcial bym miec taka babke w domu :-) pozdrawiam serdecznie Panią z ZAPO nie da sobie w kaszę dmuchać

Limek; 6 września 2018, 19:33

Phi, wycieraczki... Mi kiedyś ktoś na parkingu w Grójcu, wyrwał listwę i obrysował nadkole i żyję... A chciałbym zauważyć ze parkowałem we właściwym miejscu i zgodnie z przepisami.

Milo; 6 września 2018, 19:38

a to przecie normalnie, ino dumownika łurzędniczka wyzwała łod głupków, prostoków, jeno że nie nagroł na telefunie to burmistrz mu wiary nie doł. No wita to takum władze no wyrzucić a mamy teroz mozemy

Obserwator; 6 września 2018, 20:28

Oby tylko takie problemy były na świecie.
Nie stosujesz się do zasad, stawiają Ci wycieraczki to nie wiesz tego kierowco?
Chyba nie masz nic do roboty żeby duperelami się zajmować. Myślałeś że trafiłeś na naiwniaczkę i kasę wyciągniesz? Idź i zapracuj.
Ale to dziś nie jest w modzie. Dziś się roszczeniowo podchodzi do wszystkich. Prawo dla innych. Ja mogę wszystko!

Zniesmaczony; 6 września 2018, 20:38

Zgadzam się z poprzednikiem. Kto normalny leci i robi aferę z takiej głupoty?
To Ty człowieku nie znasz chyba znaczenia słowa "dewastacja". Każdy kierowca wie co znaczą uniesione wycieraczki.
Tu chyba raczej chodziło o uważoną dumę a nie o fakty. Lepiej idź człowieku po rozum do głowy! Pogódź sie z tym że nie nie wszystkie kobiety to naiwne gęsi!

Zniesmaczony; 6 września 2018, 20:49

Zniesmaczony to jest każdy rozsądny człowiek który czyta takie newsy! O czym to się dzisiaj pisze. Że jedna pani postawiła wycieraczki drugiemu panu! Wiadomość na skalę województwa. Kto to pisze i kogo to obchodzi. Ludzie, opanujcue się. Czy w tym Grójcu to już nic ciekswszego nie ma. Przecież to chyba wiadomości z piaskownicy. Chyba ten kierowca zdziecinniał.Powinien chyba sam wrócić do przedszkola.

Rysiek; 6 września 2018, 21:03

Jak gościu zadzierasz z kobitą to nie licz na to że ci to płazem ujdzie. Miała baba rację. Ale co ona takiego strasznego ci zrobiła że tak się mazgaisz!
Zamiast zwiewać gdzie pieprz rośnie piejesz na całe miasto. Facet to ma jaja a nie lata i chwali się takimi debilizmami

Rysiek; 6 września 2018, 21:04

Jak gościu zadzierasz z kobitą to nie licz na to że ci to płazem ujdzie. Miała baba rację. Ale co ona takiego strasznego ci zrobiła że tak się mazgaisz!
Zamiast zwiewać gdzie pieprz rośnie piejesz na całe miasto. Facet to ma jaja a nie lata i chwali się takimi debilizmami

Doświadczony; 6 września 2018, 21:18

Znamy takich. Oplują wszystkich wokół. Aferę ukręcą na poczekaniu a oni krystaliczni i oczywiście poszkodowani. Tylko inni wokół jak się postawią to już nieomal terroryści. Ale czemu tu się dziwić, w całym kraju tak się dzieje.

Rodzic; 6 września 2018, 21:28

Wożę tam dziecko do przedszkola od kilku lat i obserwuję co się dzieje niemal codziennie. Niektórzy rodzice przechodzą samych siebie w bliskości podjazdu pod przeszkole czy szkołę. Podejrzewam że sami nie zgodziliby się żeby pod dom wjedzać na chodniki czy bramę. A tu wjechaliby za ogrodzenie. Nie raz słyszałam nieprzyjemne wymiany zdań. Sami nie pamiętają jak chodzili piechotą. Trochę rozsądku i zrozumienia. Często ich dzieci są świadkami tych nieprzyjemnych impertynencji. Zostawcie samochód kawalek dalej. Te parkingi nie sa z gumy.

M.; 6 września 2018, 21:50

Jak mi urwali lusterko na parkingu to miałbym lecieć na policję. To do czego oni są? Nie wiedziałem że takie pierdoły ktoś zgłasza. Tu nawet uszkodzeń nie widać a tytuł szumny jakby podpalenie było. Facet chyba ma nadmiar czasu albo brakuje mu wrażeń

Nn; 6 września 2018, 22:25

Jak to kiedyś ktoś powiedział - głupota ludzką nie zna granic. Czym to dziś ludzie się zajmują. Policja to chyba przestępstwami powinna się zajmować a nie sfrustrowanymi rodzicami przedszkolaków. I taki to podatników pieniądze tylko marnuje. ABW trzeba wezwać to efekt większy byłby. W kominiarkach przyjadą, kajdanki założą a tu notatkę zrobili. Szkoda zachodu.

Rozweselony; 6 września 2018, 22:58

Ale co kobieta zdewastowała bo trudno się dopatrzyć. Do wycieraczek policję? Pułk Husari to rozumię !!! Kabaret

Gość ; 6 września 2018, 23:13

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wiesiek; 6 września 2018, 23:21

Jak to jest zdewastowany samochód to czy ten gość głowę też ma w takim stanie. Bo z tego tak wynika

Lechu; 6 września 2018, 23:52

Kup se chłopie czołg tam raczej nie ma wycieraczek.
Jak wpadniesz to połowa parkingu zablokowana 😂

Afera; 7 września 2018, 00:04

Tak się robi afery w szklance wody ...

Balbina; 7 września 2018, 06:01

No afera za aferom w tem Grójcu, jak tu żyć ...
Policji braknie !

Zawiedziony; 7 września 2018, 06:43

Szkoda że nie trafiła mu się znana D...
Ta dopiero dałaby mu popalić. Żal ...

Krzycho; 7 września 2018, 07:12

A ten kolo to z mózgiem całkiem wporzo 😀

Colombo; 7 września 2018, 08:12

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Joo; 7 września 2018, 10:01

Daj se siana chłopie, mamusi nie mogłeś zawołać...
I policja nie potrzebna 🤣

Lila; 7 września 2018, 10:59

Jeżeli ktos na coś pracuje a ktoś inny to niszczy? Uważam że urzedniczka nie powinna tak postępować

Obserwator ; 7 września 2018, 11:41

Krytykujecie każdego a sami biegacze z byle pierdół na Policję

Zauroczony urzędem ; 7 września 2018, 12:05

Były już tiry na tory najwyzsza pora urzędnicy na parkingi

do Lila; 7 września 2018, 13:00

Skoro ktoś starał się i zapracowal sobie na kilka miejsc na wyłączność a ktoś inny to niszczy? I to na dodatek głupota, lenistwem, brakiem kultury?
I przede wszystkim zasadnicze pytanie, co zostało zniszczone? Ja na zdjęciu widzę wygięte w drugą stronę piórko wycieraczki, którą można podnieść i położyć w poprawnej pozycji.
Może mi ktoś powiedzieć, dając sobie uciąć rękę, że tam zostało cokolwiek zniszczone? Juz nie mówiąc zdewastowane, ale to w mediach lepiej brzmi.

Lila; 7 września 2018, 13:42

Mój komentarz dotyczył artykułu a nie mojej prywatnej opinii na tych miejscach codziennie na chwilę zatrzymują się rodzice i odprowadzają dzieci do przedszkola i nikt jeszcze nikomu wycieraczek nie powyginal niedowiarkom proponuję to zaobserwować większym zagrożeniem jest stawianie samochodów w zatoczce tuż przed wejściem do przedszkola i tamowanie ruchu tam ciągle dochodzi do sprzeczeczek ale nikt nikomu wycieraczek nie wygina krytykujecie zachowanie kierowcy a przyklaskujecie komuś na stanowisku w takiej sytuacji powinna interweniować straż miejska a nie urzedniczka wyższość

Gabrycha Bąk; 7 września 2018, 14:05

Mariusz wariacie, Ciebie to chyba jeszcze po sylwestrze trzyma xDDD

do Lila; 7 września 2018, 14:50

A skąd pomysł o wygietych wycieraczkach? Komentujesz artykuł a w jego treści takiego zapisu nie ma, nie widzę także potwierdzenia faktu przez policję? Może masz lepsze dojścia?

MAM POMYSŁA; 7 września 2018, 15:48

Niech robią przedszkola z CHILD DRIVE'm. Podjeżdżasz pod okienko - zostawiasz dzieciaka - dostajesz pokwitowanie - odjeżdżasz.
Później podjeżdżasz - zamawiasz "jedno dziecko" - pokazujesz kwitek z numerem zamówienia i odbierasz dziecko. I bez wysiadania...
Ale nie... po co ... i tak zmuszają biednych rodziców żeby się mordowali i szli z tym biednym dzieciątkiem 50-70, a nawet 100 metrów. To nieludzkie!!!

Maniek; 7 września 2018, 15:52

Mi kiedyś ptak zdewastował w podobny sposób auto... zrobił na niego kupę. Serio... do tej pory się nie otrząsnąłem...

Ktos; 7 września 2018, 19:39

Tak bo hrabia musial dziecko zaprowadzic do przedszkola to juz mogl wszedzie zaparkowac. Czlowieku robisz wstyd bo gdybys na moim miejscu zaparkowal i mial gdzies ze ci o tym mowie to kopa bys dostal

Józio; 7 września 2018, 21:23

Ale żeście naskoczyli na człowieka i co uwazacie ze macie racje no pewnie ze macie bo to Grojec.Facet żle zrobił bo powinien połamać wycieraczki w samochodzie tej baby wsiąsć do samochodu i jechać do pracy i to wszystko no a teraz huzia na Józia

Ktosiu; 7 września 2018, 21:42

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Salomon; 7 września 2018, 23:02

No to teraz sprawiedliwie: Pani 100 mandaciku za wykroczenie - uszkodzenie mienia.
Panu 100 mandaciku za parkowanie w miejscu niedozwolonym.
Wyciszą się emocje u krewkiej urzędniczki i ukoi żal poszkodowanego biedaka, któremu ZDEWASTOWANO samochód.
I będzie zgoda.
Pozdrawiam all

rodzic; 8 września 2018, 03:00

Jakoś na drodze ( wewnętrznej ale zawsze to droga ) nie widać jakiegokolwiek znaku informującego o obecności dzieci. Kiedy tam staję samochodem to nie patrzę czy miejsce zarezerwowane czy nie. Patrzę aby mój ...latek nie wyrwał się i nie wbiegł komuś pod koła. A swoją drogą to szanowne ZAPO może pracować w godzinach 9 - 17. Rodzice rozjadą się zarabiać na pensje urzędnicze i nie będzie problemów. Ostatecznie to nasze dzieci będą kiedyś pracować na urzędnicze emerytury.

do rodzic; 8 września 2018, 13:15

To może podwoź dziecko o 9....

normalności troszke i rozwagi; 8 września 2018, 13:51

Urzędy i biurokraty są dla ludzi, więc parkingi tez dla ludzi. Biurokraty na rowery bo d-py do krzeseł się przykleją.Rozumie, puścić babę do biura to atrament wypije, ale żeby wycieraczki łamać to już paragraf. Co sie stało, że facet postawił auto na pięć minut, kawa pani " urzędnicce" wystygła. Druga sprawa to jakość parkowania. Na Maratońskiej pani zatrzymuje się dosłownie metr od prawego krawężnika, wysiada i odprowadza dziecko do przedszkola. Tak to jest jak wnuki dziadka, lejce zamieniły na fajery. Polak jednak potr5zebuje bata.

do ZAPO; 9 września 2018, 10:32

Pracuje w Warszawie korzystam z parkingu dla pracownikow sa wyznaczone godziny postojui i co miesiac uiszczam oplate za postoj pojazdu

Kierowca ; 12 września 2018, 09:41

Stawanie na zakazach to takie "normalne" nie tylko w Grójcu, bo ja tylko na chwilę. A co to za głupie tłumaczenie? Jeżeli zakaz to zakaz i z tym się nie dyskutuje tylko stosuje!!!

do szfera; 12 września 2018, 17:36

Prawnie zakaz dotyczy postoj na stanowisku wyznaczonym dla inwalidy

m; 11 października 2018, 12:30

Brawo dla tej Pani !!!!!!!!!!, a czy policja wlepiła temu Panu mandat za złe parkowanie ?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.