Na czym polega ubezpieczenie domu od skutków powodzi?

30 kwietnia 2022; 07:54

Materiał promocyjny

Powódź jest jedną z najbardziej niszczycielskich katastrof naturalnych. Gdy już jesteśmy w jej zasięgu, w praktyce nie ma możliwości, aby uniknąć jej skutków. Możemy jednak chronić się przed kosztami, jakie będą wiązały się z remontem czy wyposażeniem domu, które zostało zniszczone. Pomoże nam w tym odpowiednio skonstruowana polisa majątkowa.

Czym jest ubezpieczenie domu?


Inaczej mówiąc, jest to polisa majątkowa, w ramach której towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się do wypłaty określonej kwoty w sytuacji, gdy nasz majątek dozna szkód. Co składa się na umowę tego typu? Podstawą jest przedmiot ubezpieczenia, czyli elementy majątku, które będą objęte ochroną. Najczęściej możemy spotkać się z kilkoma wariantami ubezpieczenia w tym kontekście. Może ono będzie obejmować jedynie mury i fundamenty. Z takim rozwiązaniem zazwyczaj spotkamy się, gdy ubezpieczamy dom w budowie. Ponadto przedmiotem ubezpieczenia mogą być elementy stałe majątku. W przypadku domu będą to oczywiście wspomniane mury, ale także wszelkiego rodzaju elementy małej architektury, płot, basen, garaż oraz elementy stałe samego domu, czyli drzwi, okna, dach, armatura, zabudowania. Rozumie się więc przez to określenie wszystkie te elementy, których nie da się wynieść bez uprzedniego demontażu. Najszerszy wariant obejmie wspomniane elementy stałe oraz tak zwane ruchomości. W tym wypadku mówimy o meblach, sprzęcie elektronicznym, RTV, AGD, biżuterii, ubraniach itp.

Jak ubezpieczyć dom od powodzi?


Aby mieć pewność, że jesteśmy zabezpieczeni finansowo na wypadek powodzi, musimy zadbać o to, aby zdarzenie to było obecne w liście ryzyk oferty towarzystwa ubezpieczeniowego. Na szczęście jest to jedna z najczęstszych przyczyn wystąpienia szkód, dlatego spotkamy ją niemal w każdej ofercie. Nie oznacza to jednak, że nasz majątek będzie chroniony tylko przed skutkami powodzi. W zakresie ubezpieczenia mogą znaleźć się także takie ryzyka jak pożar, huragan, przepięcie, włamanie z kradzieżą, dewastacja, działanie mrozu, osunięcie ziemi, śniegu czy upadek słupów lub drzew. Warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie przeanalizować ofertę pod kątem listy ryzyk, które mogą dotyczyć naszą nieruchomość.

Na co zwrócić uwagę?


Koszt ubezpieczenia majątkowego łączy się z sumą ubezpieczenia, którą wyznaczamy wspólnie z towarzystwem ubezpieczeniowym. Warto pamiętać, iż suma ta powinna być zbliżona do wartości domu i elementów ruchomych. Jeśli znacząco ją przekroczymy, w razie powodzi i zniszczeń może okazać się, że ubezpieczyciel nie wypłaci nam pełnej kwoty. Co istotne, w przypadku ubezpieczenia majątkowego możemy otrzymać odszkodowanie tylko z jednej polisy. W kontekście powodzi jest to o tyle ważne, iż możemy spotkać się z zadośćuczynieniem ze strony samorządu terytorialnego. Jeśli się na nie zdecydujemy, towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci nam odszkodowania, ale polisa zachowa ważność.
 
Chcesz ubezpieczyć swój dom przed skutkami powodzi? Odwiedź biuro Eurofinance w Ursynowie, gdzie pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę, spełniającą Twoje wymagania i możliwości finansowe.
 
https://eurofinance.info.pl/ubezpieczenie-majatkowe-warszawa-ursynow/?utm_campaign=seo

 

Najnowsze artykuły

Straż Leśna i Policja organizują łączone patrole w Nowym Mieście nad Pilicą Policjanci z Nowego Miasta nad Pilicą oraz funkcjonariusze...
Na co wydadzą pieniądze? Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze...
Jak zostać UX designerem? Coraz większą popularnością cieszą się szkolenia UX. Wzrost...
Przeprowadzki Warszawa - jak zorganizować? Przeprowadzki w Warszawie to wyzwanie logistyczne....
Wjechał w kolarzy samochodem. Miał 1 promil alkoholu w organizmie Policjanci zatrzymali kierowcę, który w okolicy Tarczyna...

Najnowsze ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników Szanowni Państwo,

Firma RV Group Poland sp. z o. o....
Zatrudnimy kierowców C+E ( ADR )... Zatrudnimy kierowców C+E (ADR podstawa+cysterny) do przewozu asfaltów.
Praca dla STUDENTÓW / MATURZYSTÓW... STUDENCIE!
UCZNIU!

Chcesz sobie dorobić podczas...
Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Przedstawiciel Handlowy To oferujemy

- atrakcyjne wynagrodzenie

-...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.