Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Najkrótsza sesja w historii Powiatu Grójeckiego

10 lutego 2016; 13:04

Grojec24.net

27 komentarzy

Starostwo powiatowe w Grójcu (fot. Mateusz Adamski)

Zaledwie kilka sekund trwała dzisiejsza sesja Rady Powiatu Grójeckiego. Przewodniczący Leszek Kumorek ją otworzył, i od razu... zamknął.

News will be here

Powodem takiego stanu rzeczy okazał się brak tzw. quorum. Na sesję stawiło się bowiem zaledwie 10 rajców z 21-osobowego składu rady.

Zgodnie z zapowiedzią w starostwie nie pojawili się radni opozycji (kluby Powiat Sprawny i Przyjazny oraz Nasze Czasy).

Rządząca większość (klub PiS i wicestarosta Dariusz Piątkowski) miała do tej pory co prawda jedenaście "szabel", ale mandatu radnego zrzekł się Piotr Bączek. Radny PiS z Warki został niedawno p.o. szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jego miejsce w radzie powinien zająć Wiesław Czerwiński, ale żeby tak się stało potrzebne była uchwała, do której zabrakło wspomnianego quorum, czyli wymaganej liczby radnych.

Jak czytamy na oficjalnej stronie powiatu "Przewodniczący Władysław Kumorek zaznaczył, że brak quorum nie pozwala na podejmowanie prawomocnych decyzji i w związku z tym zamknął posiedzenie.".

mat, dg

TAGI:

Komentarze (27):

Marcin; 10 lutego 2016, 13:42

I wszystko za nasze pieniądze 😀 Parodia

MD; 10 lutego 2016, 14:51

Regulamin Rady Powiatu
§ 10. 1. Rada rozpoczyna obrady w obecności quorum tj. co najmniej połowy ustawowego składu Rady.
i w innym przypadku nie może obradować !
Dziwne, że wyrocznia prawa w powiecie Pan Seweryn nie zawyrokował, że mimo wszystko dalej nie można obradować.
Proszę się nie martwić wkrótce odpowiednia interpretacja zostanie przygotowana i mimo że nie będą mieli quorum i tak będą obradować - proponuję to nazywać SEWERYNIZACJĄ PRAWA

Mieszkaniec; 10 lutego 2016, 17:13

To co dzieję się w Radzie Powiatu może niepokoić. Ale skoro PIS tak poczyna sobie w Sejmie i Senacie, że nie pozwala rozmawiać merytorycznie o ustawach, przedłuża obrady do późnej nocy, żeby Prezes mógł odebrać tytuł Człowieka Roku to co się dziwić, że opozycja w Radzie Powiatu stosuje te same triki. W parlamencie jak i w Starostwie bawią się za nasze podatki. Wydaje się, że skoro PIS ma większość to wszystko im wolno. Przez rok czasu nic nie zrobili w Powiecie tylko walczą o stołki. Zastanówcie się jak drugi raz wybierzecie to towarzystwo. Potrzeba młodych osób, które patrzą świeżym oczkiem na to co się dzieje. Potrzeba odważnych decyzji, a nie walki o stołki.

Obi; 10 lutego 2016, 19:12

i PO PSL powinni zachować honor i rozmawiać o przyszłości. Ciekawe czy w w Parlamencie pojdą za Grójeckim przykladem hihi, trzeba panowie umieć przegrywać z godnością bo skoro nie uczestnczycie w sesjach to nie bierzcie jamużny od Państwa w formie diet. Trochę Was jednak rozumiem, bo skoro 20 lat się rozdawało karty to ciarki przechodzą po grzbietach jak ktoś inny to teraz za was robi.

do mieszkańca; 10 lutego 2016, 19:30

Nie rozumiem pana wywodów! Proszę przeczytać tekst ze zrozumieniem! Bowiem tylko insynuacje i jakieś nie stworzone historie pan tu wypisuje. Albo pan nie wie, albo jest pan radnym z tego obozu, który nic nie robi dla dobra powiatu. Toż to "powiat sprawny i przyjazny" oraz "nasze czasy" nic nie robią by było lepiej dla mieszkańców. Zadam panu pytanie do czego dąży PSL i ich poplecznicy??????

Do redakcji; 10 lutego 2016, 19:34

Proszę o sprawdzenie, czy nieobecni radni będą mieć wypłacone diety. Proszę o komentarz.

oooo; 10 lutego 2016, 21:57

To teraz POPSL nie pojawią się do końca Kadencji???
To nie PiS żenada, to POPSL żenada, a co z dietami????

PW; 10 lutego 2016, 22:42


Wszystkich, którzy posiadają informacje o nepotyźmie, kumoterstwie i podobnych działaniach PSL proszę o informacje na kukizkontakt@gmail.com
Na początku sprawy ujawnię posiadane przeze mnie informacje, więc jakiegoś strasznego pośpiechu nie ma. Ale z przyjemnścią będę dostarczał Sądowi kolejne Informacje o sposobie funkcjonowania PSL w kraju.

Roman; 11 lutego 2016, 09:19

Jeśli ktoś podjął się funkcji radnego to niech wypełnia ten obowiązek bez względu na to czy dorwie się do koryta czy nie. Jeśli zamierza olewać sprawy powiatu bo go oderwano od stołka to niech złoży rezygnację, a powiat niech pracuje dalej. Przez rok kładą kłody pod nogi i blokują normalną pracę. Na koniec kadencji jeszcze będą mieli czelność rozliczać obecną ekipę za opieszałość. Szczyt obłudy i bezczelności. A gdzie podstawowe zasady etyczne. Gdzie abstrakcyjne dla Was pojęcia typu honor, odpowiedzialność, społeczność itp. Tylko żłób i kasa co tam dobro powiatu. Ja tylko tak to widzę. Cała twarz popeslu, po trupach i destrukcja. A może spiąć cztery litery i do roboty, czy nawet na to Was nie stać?

Zula; 11 lutego 2016, 11:55

To nie pierwsza sesja gdzie radni po-psl blokują prace rady, albo nie przychodzą, albo w trakcie wychodzą, aby nie można było podejmować uchwał, to skandal co wyprawiają. Na tej sesji chcieli zablokować przyjecie nowego radnego, ale dziwie się radcy prawnemu, że dopuścił do zamknięcia sesji, gdyż do zaprzysiężenia- nowego radnego nie musi być quorum.

komisarz; 11 lutego 2016, 12:47

Zarząd komisaryczny jest tam potrzebny. Taka rada to śmiech na sali.
Idźcie posłuchać.

mieszkaniec; 11 lutego 2016, 13:48

W związku z polemiką do mojego wpisu wcześniejszego, chcę oznajmić, że nie jestem Radnym Powiatu, nie należę do żadnej partii ani do tego nie aspiruję. Mam wrażenie że na tym forum tylko piszą członkowie i sympatycy PISu. A ja chcę bronić wartości demokratycznych. PIS niszczy naszą demokrację. Obsadzają stołkami wszystkich swoich aparatczyków. Tak jak było za komuny. Może osoby pamiętające te czasy to nie dziwi, ale mnie to zniesmacza. Brawo Panowie z opozycji. Macie moje poparcie. Tak dalej. Blokada PISu to jedyne wyjście i szansa na normalność.

gość; 11 lutego 2016, 14:22

Przecież w starostwie nie zmienili żadnego pracownika wszyscy PSl jak siedzieli tak siedzą. A w kraju to się nie dziwię, przecież poprzednicy też wszystkich zmienili jak wygrali po SLD, nie wiem czemu to tak was dziwi. Dam Wam przykład straciła stanowisko w agencji pani z PO, to w moim urzędzie dostała wypowiedzenie osoba, aby jej zrobić miejsce kierownicze, więc nie tylko PIS zmienia, ale ci co kończą swoją kadencję idą na kierownicze stołki tam gdzie ma władzę jeszcze PO-PSL, nic więc nie ma nowego i dziwnego w tych zmianach. A tak patrząc po naszym starostwie, gdyby może zrobili porządek z tymi pracownikami to nie szkoliliby radnych z PSl i PO do bojkotowania rady.

I tyle w temacie; 11 lutego 2016, 15:03

Art. 10. Odwołanie rady powiatu przed upływem kadencji

Dz.U.2015.0.1445 t.j. - Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym

1. Odwołanie rady powiatu przed upływem kadencji następuje w drodze referendum powiatowego.
2. Zasady i tryb przeprowadzania referendum powiatowego określa odrębna ustawa.

polo; 11 lutego 2016, 17:48

Juz dawno powinni zweryfikować stolki w starostwie. kto siedzi dzieki ukladom i kolesiostwu a kto ma kompetencje do danej funkcji

Odwalanie; 11 lutego 2016, 18:27

Odwołanie rady, praktycznie bez szans na 50% frekwencję, a to warunek konieczny. Powiaty to powinna być efemeryda. Niestety ten zbędny twór trwa, i będzie trwać.

stracone pokolenie; 11 lutego 2016, 18:31

Skoro w samorządzie źle się dzieje to czemu dobrze ma być w parlamencie. Być może jedynym wyjściem jest rozpisanie referendum o odwołanie rady powiatu. Zgodnie z Ustawą o samorządzie jest jeszcze opcja zarządu komisarycznego w razie nie możności podejmowania decyzji w radzie powiatu. Ale i tak wtedy będzie rządzić PIS. Niestety, ale jesteśmy skazani na tę partię. Tak to się porobiło.

Ku przestrodze radnych ZSL; 11 lutego 2016, 19:29

Z 2013roku. Wojewoda opolski wysłał do premiera wniosek o rozwiązanie zarządu i wprowadzenie komisarza w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Wniosek uzasadnia łamaniem prawa przez zarząd powiatu. Wojewoda opolski poinformował o tym na zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej.
„O moim wniosku informuję z głębokim żalem, bo w rzeczywistości oznacza on porażkę samorządności w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Dzisiaj podpisałem wniosek o rozwiązanie zarządu powiatu i wprowadzenie zarządu komisarycznego. Wniosek wysłałem do Prezesa Rady Ministrów" - mówił wojewoda opolski.

do mieszkańca; 11 lutego 2016, 19:56

Co takiego PiS zrobił, że tak pan sądzi? Odpowiem na te insynuacje, że z opinii pana wywodów wydaje się, że jednak jest pan uwikłany w ten układ. Te kłamstwa które pan powiela są typowe dla TVN, gazety wyborczej i te, które były finansowane z naszych podatków. Kłam, kłam i jeszcze raz kłam. Może by tak sięgnąć po inne źródła informacji. Miłej lektury. Pozdrawiam.

Do mieszkańca; 11 lutego 2016, 20:49

Jesteś "mieszkańcem" powiatu, a zarazem chcesz w dalszym ciągu, aby ZSL dalej zadłużał powiat, wyrzucał pieniądze na muzea i zadłużał szpitale. Chcesz, aby ZSL nie budował dróg powiatowych i zatrudniał 30% więcej urzędników w administracji . Pytam Ciebie, kto tutaj walczy o te stołki? Otóż odpowiem - o stołki walczą ci, którzy ich nie mają, czyli ZSL i Nasze Czasy. Coś Ci dobrze doradzę. Jeśli chcesz znać całą prawdę co dzieje się w powiecie , to odpowiadaj sobie odwrotnie jak myślisz.

Riposta do mieszkańca; 11 lutego 2016, 21:56

Proszę sobie wyobrazić, że czytam Gazetę Wyborczą i oglądam TVN24. I nie uważam tego za coś czego można się wstydzić. Próba obejrzenia nowych, apolitycznych i rzetelnych Wiadomości TVP po zmianie ustawy medialnej zakończyła się zaprzestaniem oglądania mediów narodowych. Podobnie z TV Republika i innymi mediami prawicowymi. Jestem katolikiem i tyle obłudy, oszczerstw, kłamstw i manipulacji ze strony tych mediów wobec Polaków myślących inaczej niż orientacja prawicowa jest ponad siły rozumnego człowieka. A i jeszcze sympatyzuje z KODem. To pewnie już dla Pana za wiele. Ale mimo to pozdrawiam i życzę dużo uśmiechu i radości.

szary człowiek; 11 lutego 2016, 23:30

Czytam artykuły na tym portalu już od dłuższego czasu i jestem bardzo zdegustowany napastliwym stylem wielu komentarzy . Czy naprawdę już tak bardzo straciliśmy człowieczeństwo ? pomówienia ,,opluwanie" jakieś brudy ,niesprawdzone informacje ,donosy,paszkwile to tak ma wyglądać życie społeczników ,,polityków lokalnej samorządności " Dochodzi do tego że zachęca się ludzi do składania donosów na tych czy owych. Jeśli takie mamy społeczeństwo to wstyd ... i nie miejcie pretensji do radnych tylko do siebie bo oni was reprezentują i z waszego namaszczenia zostali wybrani .
Mniej jadu ..więcej serca i miłości bliźniego. I nie czyńcie tego inny ,czego nie chcielibyście by wam czyniono ...Pozdrawiam

Riposta Do mieszkańca; 12 lutego 2016, 08:51

Tak jestem mieszkańcem Powiatu Grójeckiego i doskonale wiedzę co się dzieje. Starosta wydaje 80 tys. na bibliotekę powiatową w Grójcu, tak jakby nie było bibliotek. Biblioteka miejska jest dobrze wyposażona, a do tego jest biblioteka pedagogiczna na ulicy Różanej. Dla mnie to strata pieniędzy. O remontach dróg powiatowych nic mi nie wiadomo. Szpitale jak się zadłużały tak się zadłużają, a PIS rządzący w powiecie nic z tym nie robi, tylko wymienia prezesów i członków zarządu. Kolejne wyrzucanie pieniędzy. W wracając do ZSL to rozumiem, że chodzi panu o dawną nazwę obecnego PSL. A iluż to byłych działaczy PZPR jest PISie. Idąc tą droga to popadniemy w paranoję. ZSL be, a PZPR cacy. A jeśli chodzi o wzrost zatrudnienia smorządów, to chcę przypomnieć, że już potrzeba 7 tys. pracowników na obsługę programu 500 +. , Ne zrzucajmy na osoby, które kiedyś rządziły. Zostali rozliczenie przez wyborców. Oceniajmy PIS, a dzieje się źle.

no nieee; 12 lutego 2016, 15:06

Niech dalej naczelny palacz wraz z naczelnym mechaniorem dalej mieszają w opozycji to na pewno opozycja będzie w stanie coś zdziałać

Riposta dla mieszkańca; 12 lutego 2016, 16:00

Pańskie guru jeszcze przed wyborami mówił, że nie ma pieniędzy na taki program. Po wyborach w trzy miesiące powstał i to jest wielki sukces. Pieniądze trafią do kieszeni Polaków a nie do prywatnych czy na propagandę poprzez media. Może pan nie wie ile miliardów wyparowało z Polski. Ale czytając te komentarze trudno mówić, że Polska wychodzi z tego dna. Co by rząd nie zrobił zawsze będzie krytykowany. Proszę jednak o sięganie do innych źródeł informacyjnych.

Do Riposta dla mieszkańca; 12 lutego 2016, 18:34

Nie wiem bardzo kto miałby być tym guru, ale domyślam się kto jest Pańskim. Po ostatnich reformach PISu widzę tylko to, że banki podnoszą opłaty, podobnie będzie w sklepach. Nic nie wiadomo o kwocie wolnej od podatku, czy i kiedy osiągnie pułap 8000 zł. Do emerytury mi daleko, więc obniżenie wieku mnie nie interesuje. Młodzi ludzie w tym kraju mają tylko jedni wyjście i wyjechać. A jeśli chodzi o fragm. z Pana wypowiedzi dot. nie trafiania pieniędzy na obcą propagandę, to zapewne wie Pan, że od przyszłego roku każdy Polak będzie płacił obowiązkowy abonament na media narodowe, tubę jednej partii. Sam Pan się już gubi w swoim toku rozumowania. Radzę mniej czytać mediów reżimowych, bo mnie wSieci, Gazeta Polska Codziennie, Gazeta Warszawska, portale wPolityce, niezależni, TV Republika, TV Trwam jakoś nie wydają się bezstronne. Pluralizmu tam nie ujrzysz. Podobnie życzę miłej lektury to może Rzeczpospolita nas pogodzi. Wydaje się, że może tam coś Pan znaleźć ciekawego do poczytania, bo ja mogę. Pozdrawiam.

Sławek; 18 lutego 2016, 21:51

Powiem wam obiektywnie w odpowiedzi dla nick mieszkaniec i innych PSLowców jesteście kanaliami, którzy zostali wybrani poprzez niewiedze wyborców co ze sobą reprezentujecie

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.