Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Najpopularniejsze kierunki studiów w Warszawie

3 czerwca 2019; 20:09

-

0 komentarzy

Kandydacie na studia w Warszawie, chcesz studiować na jednym z najpopularniejszych kierunków – jak ekonomia czy psychologia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury.

News will be here

Warszawa to nie tylko stolica naszego kraju, to także główny ośrodek biznesu, kultury oraz edukacji. Działa tu bowiem aż 84 uczelni wyższych o różnych profilach kształcenia. Są to uczelnie państwowe, a także prywatne. Każda z nich oferuje kandydatom rozmaite możliwości – wśród oferowanych kierunków studiów są także kierunki, które od lat cieszą się zainteresowaniem maturzystów, takie jak ekonomia i psychologia. Które uczelnie w Warszawie prowadzą studia na tych kierunkach? Sprawdźmy! Pełna lista Warszawskich uczelni znajduje się w serwisie https://www.uczelnie.pl/miasto/warszawa/.

Kierunek ekonomia w Warszawie

Ekonomia to nauka, która skupia się na takich zagadnieniach jak zasoby i dobra. Bada, w jaki sposób jednostka i społeczeństwo wykorzystują zasoby oraz w jaki sposób zasoby przekształcane są w dobra, a także jak dobra są dystrybuowane. Ekonomia to kierunek studiów, który od lat wybiera wielu maturzystów. Jego ukończenie otwiera drzwi do kariery w różnych branżach, zarówno w małych firmach, jak i dużych międzynarodowych korporacjach.

Uczelnie w Warszawie oferujące kierunek ekonomia

Aż 12 uczelni w Warszawie oferuje kandydatom studia na kierunku ekonomia. Są to uczelnie państwowe oraz uczelnie prywatne. Oto niektóre z nich:

• Uniwersytet Warszawski,
• Uczelnia Łazarskiego,
• Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
• Akademia Leona Koźmińskiego,
• Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
• i inne.

Ekonomia to kierunek, który studiować można dziennie lub zaocznie, na studiach I oraz II stopnia. Jeśli studia są prowadzone przez uczelnię prywatną lub w trybie zaocznym na uczelni państwowej, należy się liczyć z opłatami. 1 semestr to koszt od 2000 zł.

Kierunek psychologia w Warszawie

Innym z bardzo popularnych kierunków studiów jest psychologia. Wielu kandydatów na studia chce studiować właśnie psychologię, przez co nieraz na 1 miejsce jest kilku, a nawet kilkunastu kandydatów. Studiując psychologię, można zdobyć nie tylko wiedzę, ale i praktyczne umiejętności, które przydają się na różnych stanowiskach w wielu branżach.

Uczelnie w Warszawie oferujące kierunek psychologia

Psychologię w Warszawie studiować można na 15 uczelniach. Kierunek ten prowadzą tak uczelnie państwowe, jak i prywatne. Oto wybrane z nich:

• SWPS Uniwersytet Humanistyczny,
• Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
• Uniwersytet Warszawski,
• Akademia Leona Koźmińskiego
• i inne.

Psychologia prowadzona jest jako studia I stopnia, studia II stopnia oraz studia jednolite magisterskie. Studiować można dziennie, a także zaocznie. Studia na uczelni prywatnej lub w trybie zaocznym na uczelni państwowej wiążą się z opłatami. Czesne za 1 semestr nauki zaczyna się od 2-3 tysięcy złotych, a jego wysokość zależy od danej uczelni.

Pełna lista szkół wyższych z innych regionów Polski wraz z kierunkami znajduję się na stronie https://www.uczelnie.pl/.

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.