Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Najszybszy biały człowiek z wizytą w Błędowie

12 czerwca 2015; 10:05

Grojec24.net

0 komentarzy

W czerwcu Publiczne Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie obchodzi swoje coroczne Święto, połączone z Dniem Sportu. Ponieważ patronem Szkoły jest elitarne grono polskich medalistów olimpijskich, uczniowie mają możliwość spotkać się z wybitnymi sportowcami.

News will be here

W bieżącym roku szkolnym honorowym gościem był sprinter, Marian Woronin  -  wicemistrz Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980 r.); rekordzista świata i pierwszy biały człowiek, który złamał elektroniczną barierę 10 sekund (jego czas to 9,992 sekundy); wielokrotny mistrz Polski i Europy. Zdobył pięć złotych medali Mistrzostw Europy pod rząd, czego nie dokonał nikt na świecie.

Warto przypomnieć, że Marian Woronin jest też pomysłodawcą Czwartków Lekkoatletycznych -  cyklicznej  imprezy dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Ten wyjątkowy dzień w Błędowskim Gimnazjum rozpoczął się od życzeń z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie otrzymali słodkie upominki ufundowane przez firmę Ferrero. Ale to nie jedyne atrakcje przewidziane w tym dniu. Jak przystało na szkołę, której patronują mistrzowie olimpijscy, program wypełniły emocjonujące rozgrywki międzyklasowe.

Na początek zmierzyli się ze sobą intelektualni mistrzowie reprezentujący poszczególne klasy w konkursie Jeden z Dziewięciu.  Pytania obejmowały zakres wiedzy z różnych dziedzin nauki i sportu. Zwyciężyła Aldona Strulak – uczennica klasy IIIb.

W następnej części sprawdzano sprawność sportową, m.in. szybkość, siłę, celność, zwinność i współpracę w drużynie. Tu również najlepsi okazali się trzecioklasiści. Po podsumowaniu punktacji Mistrzami Szkoły zostali uczniowie z klasy IIIa. Zmagania sportowe obserwował sam Marian Woronin. To wzmacniało w uczniach ambicję, aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Tradycyjnie w części podsumowującej Święto Szkoły uczniowie klas drugich prezentują sylwetki wybranych olimpijczyków. Tym razem społeczność szkolna poznała drogę do sukcesów sportowych Mai Włoszczowskiej i Szymona Kołeckiego. 

Dzień pełen radości i emocji zakończyło spotkanie z mistrzem olimpijskim – Marianem Woroninem, który osobiście wręczył zwycięzcom nagrody i pamiątkowe dyplomy. Opowiedział też o swojej przygodzie ze sportem, zachęcał wszystkich do aktywności sportowej. Podkreślał, jak ważne w drodze do sukcesów sportowych są wytrwałość i wiara w siebie.

Każdy miał możliwość zadania pytania i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Mistrzem.  
 
Grażyna Ponceleusz-Procek

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.