Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Niezbędne akcesoria meblowe dla każdego domu

12 stycznia 2023; 11:07

Materiał promocyjny

Akcesoria meblowe to elementy, dzięki którym korzystanie z mebli jest możliwe i komfortowe. Niektóre z nich mocno wpływają także na funkcjonalność mebli i sprawdzają się w nowoczesnych, kompaktowych aranżacjach. Jakie akcesoria meblowe warto znać?

News will be here

Cichy domyk – komfortowe rozwiązanie do wszystkich mebli


Cichy domyk to rozwiązanie do mebli, które uniemożliwia trzaskanie drzwiczkami czy szufladami. Montuje się je na szafkach, aby chronić zarówno meble, jak i ich użytkowników. Dzięki temu, że tuż przed zatrzaśnięciem mebel spowalnia zamykanie, zapobiega to przytrzaśnięciom palców czy uszkodzeniem szafek.

Ze względów bezpieczeństwa jest to idealne rozwiązanie do domów, w których mieszkają dzieci. Systemy cichego domyku są niewielkie i łatwe w montażu. Dzięki nim meble zachowują dobry stan przez lata, a ich użytkowanie nie wiąże się z dokuczliwym hałasem.

Zawiasy meblowe – potrzebne w każdym domu


We wszystkich meblach niezbędnym elementem są akcesoria meblowe jakimi są zawiasy.  Można podzielić je na splatane, nożycowe, taśmowe czy do potykaczy. Ich wybór jest bardzo istotny szczególnie podczas projektowania mebli na wymiar, kiedy ma się wpływ na każdy element aranżacji i można zatroszczyć się o jej najwyższą jakość. Warto wybierać te z systemem cichego domyku.

Najlepsze są zawiasy pochodzące od sprawdzonych producentów i takie, które nie ulegają korozji. Wielkość zawiasów musi być odpowiednio dopasowana do materiału i wagi mebla, aby móc go odpowiednio utrzymać. Solidny zawias to sposób na stabilnie utrzymujące się drzwiczki i nieawaryjność mebli.

Wspornik składany – sposób na funkcjonalne rozwiązanie w mieszkaniu


Wspornik składany to akcesorium, które świetnie sprawdza się w niewielkich mieszkaniach. Dzięki niemu można zamontować przy ścianie składany blat, który w razie potrzeby pełni funkcję stołu, a gdy nie jest użytkowany – znajduje się złożony przy ścianie i nie ogranicza przestrzeni.

Poza wykorzystaniem go do zamontowania stołu sprawdzi się również jako składana półka czy biurko do pracy. To dobra opcja dla osób, które pracują z domu, ale nie mają specjalnego pomieszczenia na biuro. Podczas weekendów czy innych dni wolnych mogą cieszyć się nieograniczoną blatem przestrzenią mieszkalną.

Wsporniki wpiszą się w design różnych mieszkań, ponieważ ich kolor można dopasować do reszty dodatków lub odcienia blatu. W industrialnych wnętrzach warto zdecydować się na czarny model, a w nowoczesnych przestrzeniach znacznie lepiej sprawdzą się jasne odcienie, np. biały czy srebrny.

 

Najnowsze artykuły

Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...
We wtorek strajk rolników! Będzie blokada S7 Policja ostrzega we wtorek 27 lutego przed utrudnieniami na...
Burza na sesji Rady Miejskiej w Grójcu! Mieszkańcy: oddajcie milion na Aroniową W poniedziałek 26 lutego Rada Miejska w Grójcu na wniosek...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.