Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Nowa Wieś pod młotek. Polemika z nikim

7 lipca 2016; 09:50

Grojec24.net

18 komentarzy

Maciej Dobrzyński (fot. Mateusz Adamski) Maciej Dobrzyński (fot. Mateusz Adamski)

Bardzo trudno prowadzić polemikę z adwersarzem, który operując inwektywami i kłamstwem uzasadnia swoje racje nie podając merytorycznych argumentów. Nie sposób przeprowadzić rzeczową dyskusję kiedy programem rządzących jest sprzedać, wziąć kredyty, zatrudnić swoich, zrobić kawałek drogi i prześliznąć się w następnych wyborach. Jest to polemika z nikim.

News will be here

Polecamy

Młodzież idzie do szkoły w Nowej Wsi - „przede wszystkim tyko po to by mieć dokument, że ukończyła szkołę” – twierdzi człowiek pełniący funkcję starosty grójeckiego Marek Ścisłowski (nagranie z tą wypowiedzią zostało zamieszczona facebooku Nasze Czasy). Zdaniem Ścisłowskiego, nie ma potrzeby podnoszenia jakości kształcenia w naszych szkołach bowiem wszystko działa bez zarzutu – niczego nie trzeba reanimować. Przecież do tej szkoły idzie młodzież z gospodarstw ogrodniczych w których od dzieciństwa jest przyuczana do tego zawodu, obyta z najnowocześniejszym sprzętem ogrodniczym jaki istnieje, posiadająca wiedzę w tym zawodzie na tyle kompletną, że jakakolwiek dalsza edukacja nie ma sensu. I do tego by być pełnoprawnym sadownikiem potrzebny jest  im wyłącznie papier (dyplom) – twierdzi człowiek odpowiedzialny za jakość naszego szkolnictwa w powiecie. I z pewnością należałoby mu przyznać rację kierując się tymi kategoriami myślenia (bardziej właściwym byłoby – bezmyślności) i idąc tym tokiem bezmyślności należałoby stwierdzić, że do tego wystarczyłby  sekretariat po co szkoła ?

To co napisał Dobrzyński w artykule „Nowa Wieś pod młotek” – to kłamstwo i manipulacja twierdzi pseudostarosta. Wszak nikt z radnych Ścisłowskiego nie zamierza zamykać szkoły w Nowej Wsi - oni podjęli jedynie decyzję o sprzedaży 30 ha ziemi po Grójeckim Centrum Sadowniczym  a szkoła będzie dalej funkcjonować i wystawiać papiery. Przez myśl mu nawet nie przeszło, że do właściwej nauki zawodu jest potrzebny nowoczesny warsztat oparty na innowacyjnych technologiach i nowoczesnym wyposażeniu a tego w przypadku sadownictwa nie można zbudować na 2 hektarowym kawałku. „Do rozwoju placówki i kształcenia na poziomie europejskim potrzebne jest nowoczesne wyposażenie, tak jak to jest w Niemczech, Holandii, Danii gdzie sprzęt trafiając na rynek jednocześnie jest przekazywany do  Centrów Kształcenia Praktycznego.” – stwierdza Pani dyrektor szkoły w Nowej Wsi Danuta Borowiec, wraz z nowymi technologiami ochrony i pielęgnacji sadów – trzeba dodać. A do tego by to zaczęło funkcjonować i aby można zachęcić firmy produkujące środki produkcji sadowniczej do takiej współpracy musimy mieć możliwości oferty w postaci tak cennego zasobu jakim  jest ziemia i z pewnością nie może to być 2 czy 4 ha jeśli chcemy myśleć o rozwoju.  Dziś Minister Edukacji  w rządzie PiS mówi o tworzeniu Centrów Kształcenia Praktycznego, które ma powstać w każdym powiecie i które musi zapewnić na wysokim poziomie  naukę zawodu w różnych specjalnościach. To właśnie w takich jednostkach edukacyjnych jak Nowa Wieś dysponując odpowiednim  potencjałem w postaci ziemi  można takie centra tworzyć. Mówiąc o szkole w Nowej Wsi dobry gospodarz nie powinien zapomnieć o zapleczu szerzej rozumianym dla naszego sadownictwa. Będąc bądź co bądź ”Największym sadem Europy” w naszych czasach musimy pamiętać o ciągłym doskonaleniu i unowocześnianiu tej produkcji w innym przypadku będziemy zdani na zagraniczne ośrodki badawczo rozwojowe chcąc utrzymać produkcję owoców na światowym poziomie. Tyko krótkowzroczność i brak perspektywy myślenia pozwala na ignorowanie takich działań. Dobrzyński musi być mocno zacofany skoro nie wie, że od lat polskim sadownikom doradzają holenderscy eksperci  - z satysfakcją stwierdza Ścisłowski. Odnoszę wrażenie, że uważa to za coś normalnego i pożądanego – bowiem po co nam inwestować w naszą młodzież, po co rozwijać i finansować szkoły skoro Holendrzy przyjadą do nas i będą nam doradzać – zapewne charytatywnie. Co zatem oznacza wyzbycie się 30 ha ziemi po GCS jak nie degradację tej placówki edukacyjnej i w efekcie jej likwidację jako szkoły ogrodniczej, która by kształciła młodzież na wysokim poziomie.  I z pewnością  nie artykuł Dobrzyńskiego  będzie miał negatywny wpływ  na nabór uczniów do szkoły a raczej misja szkoły określona przez Ścisłowskiego – wszak nikt z rodziców w naszych czasach już nie chce wysyłać dzieci do szkół wyłącznie dla papierku.

Czy takie są wyzwania naszych czasów jakie proponuje grupa Ścisłowskiego? Czy na chodzeniu do szkoły w celu zdobycia papieru ma polegać budowanie silnego państwa? Czy nadal pozostaniemy siłą roboczą zachodniej Europy? Odpowiedź jest jednoznaczna - jeśli rządzić będą nami ludzie tak myślący jak Ścisłowski - z pewnością tak.  
    
MD (Maciej Dobrzyński)
Warka 4 lipca 2016 r.

TAGI:

Komentarze (18):

prawda; 7 lipca 2016, 13:39

Zgadzam się w 100% z powyższą wypowiedzią. Wszystko by chcieli sprzedać, jak niegdyś PGR. A wiadomo kto się wtedy wzbogacił...

Do prawda; 7 lipca 2016, 21:22

Odsyłam do artykułu "O co chodzi ze szkołą w Nowej Wsi". Co do uczciwego radnego Dobrzyńskiego nie warto się odnosić, bowiem to co wypisuje w tym swoim pseudo czasopiśmie - same kłamstwa, sięga zenitu. Można panu zarzucić to na co pan zezwalał całej radzie powiatu w poprzednich latach czyli brał pan udział w tym procederze. Dzisiaj to co jest z powiatem (nie ma pieniędzy) to efekt między innymi pana działalności w poprzednich latach.

Yes; 7 lipca 2016, 22:25

No tak przehandlujcie wszystko i zbudujcie nowy pomnik.tylko co jak nie będzie już co opchnąć?a co was to niech następni się martwią.BANDA PACANÓW

obserwator; 7 lipca 2016, 22:30

Skoro Dobrzyński tak chce zadbać o rozwój szkoły ( czego nie robił w poprzedniej kadencji) to niech pokupuje dla szkoły nowoczesny sprzęt do ochrony sadów. Niech zasadzi nowe nasadzenia na 30 hektarach i wybuduje nowoczesną chłodnię z własnych pieniędzy. Obecnie uczniowie mogą zagospodarować 30 ha areału tylko motykami ( spadek po współrządach Dobrzyńskiego z ZS- elem). Niech mu ziemia lekką będzie!

obserwator; 7 lipca 2016, 22:34

Dobrzyński już znudziło nam się twoje zdjęcie "wicestarosty"

Wyborca; 8 lipca 2016, 00:06

Taki pan prawy i sprawiedliwy jak się czyta te artykuły, prawie taki sam jak "grupa Ścislowskiego" gdy czyta się artykuły tej grupy. I wszystko ładnie, pięknie....wyborcy zdecydują, kto ma rację:) Ale dlaczego nie ma w żadnym pana artykule odp co z tymi karetkami? Przecież to oczywiste, że było to nadużycie z pańskiej strony! Pan mial przeciez sprawe w sądzie! Pan mial przecież władze, pan był vice starostą, i co? Zrezygnował pan??? Czy stchorzyl, albo przestraszył? Czy teraz panu lepiej naprawiać błędy Zarządu pisząc swoje artykuły, niż wtedy, kiedy pan był w Zarządzie? Pytanie teraz? na ile pan jest wiarygodny? Kto panu uwierzy? Dla mnie, wyborcy, faktycznie pan trochę przesadził i to chyba pan bardziej tej szkole zaszkodzi. Dlaczego pan tak nienawidzi tych ludzi? Dlaczego w panu tyle nienawiści? Bo napewno nie jest to troska o DOBRO POWIATU, DOBRO DLA NAS WSZYSTKICH. Kto czyta ze zrozumieniem, to z Pana artykułów juz można zauważyć jakim pan jest człowiekiem:) Nie panuje pan już nad swoimi emocjami, jest pan sfrustrowany, bezradny, pańskie ataki są na niskim poziomie, bardzo niskim.
Dodam jeszcze jedno ne nazywam się Wojtczak, ani nie jestem radnym. Miałem prawo wyboru, ale ani pan, ani starosta ani vice, nawet Wojtczak nie był w moim okręgu.A często na mój komentarz pojawia się panska odp, ze to Wojtczak albo radny.
Z całym szacunkiem
nie pełnię żadnych funkcji,, mogę pozostać anonimowy
Mam do tego prawo, a pan musi to Zaakceptować!
Wyborca

do prawdy; 8 lipca 2016, 05:59

jak nie ma pieniędzy? a piec nowych stanowisk dyrektorskich w szpitalu -pracują za darmo?

Ciekawy; 8 lipca 2016, 09:58

A jak tam wyrok pana MD zapadł wreszcie czy nadal gra na nosie wymiarowi sprawiedliwości?

obserwator; 8 lipca 2016, 21:36

Oj Dobrzyński, Dobrzyński, diabeł ma z Ciebie pożytek.

gość ; 8 lipca 2016, 21:50

Nie dorastacie radnemu z Warki do pięt. Jeszcze dwa lata i po was. A ten kretyn w krokodylkach to przebił już wszystkich.

do goscia ; 9 lipca 2016, 23:55

W glupocie to napewno :) Tu trzeba. przyznać. Dobrzyński. radny z Warki to mistrz:)))))))))))

gość ; 10 lipca 2016, 14:01

Prawda jest taka, że punktuje was na każdym kroku, a ty klakier to jesteś
mistrzem błazenady. Razem z gargamelem to wyglądacie jak Flip i Flap.

O rany; 10 lipca 2016, 18:45

Jak się czyta pana artykuł, to naprawdę żal, że pan nie jest pseudostarosta (bo tak się chyba ta funkcja nazywa, tak pan przynajmniej pisze w swoich pseudoartykulach) Pan to jest gość z tej szkoły zrobiłby amerykancki koledż, z nowoczesnymi kombajnamy, traktoramy, a z tego areału zbierałby krocie, a młode rolnik i oprócz "papieru" miałyby wiedzę jak nikt na świecie, i do nas przyjezdzalyby Holendry, Irlandczyki, Niemcy, ba nawet i Ruskie mogłyby się od nas nauczyć. Naprawdę ładna bajeczka:))
Szkoda, że nie pomyślał pan o tym w poprzedniej kadencji. Szkoda, że tej bajki wcześniej nie słyszałam:)
Oby pan mógł tą bajkę opowiedzieć za dwa lata, tylko się martwię, że nie będzie miał pan komu tych bajek opowiadać:))

do gościa 10 lipca; 13 lipca 2016, 21:32

Karmazyn z Warki się za bardzo rozbrykał. Zbyt dużo gdaka.

Wyrok; 19 lipca 2016, 19:02

O kurcze, podobno pana skazali??
A taki pan uczciwy się wydawał. Kto panu teraz uwierzy? Ale się pan teraz popisal:))) Ciekawy jestem jak będzie wyglądało przyszłe wydanie Naszych Czasów:) Będzie o czym pisać:)

Do wyroku; 26 lipca 2016, 21:20

To prawda dostał wyrok 8 miesięcy odsiadki na dwa lata w zawiasach. Wyrok jeszcze jest nie jest prawomocny. Ale Okręgówka może mu dołożyć jeszcze więcej jeśli się odwoła. Słusznie zauważyłeś, gdzie tu jego uczciwość, prawdomówność. A tak dużo krytykuje niesłusznie Zarząd Powiatu i Starostę Grójeckiego

do do wyroku; 29 lipca 2016, 23:30

zgadzam sie z "Wyrokiem". Jeszcze nie na wszystkie pytania pan odpowiedział:))

Do wyroku; 2 sierpnia 2016, 22:30

Do tego zdjęcia trzeba mu dołożyć kraty od celi

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.