Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Odzież robocza - kryteria wyboru, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem

21 maja 2020; 08:54

Materiał promocyjny

Odzież, w której pracownicy spędzają wiele godzin w różnych warunkach, wpływa bezpośrednio na ich bezpieczeństwo i zdrowie. Nieodpowiedni wybór odzieży roboczej może wiązać się nie tylko z ryzykiem zniszczenia prywatnej koszuli zatrudnionego pracownika, ale także jego utratą zdrowia i poważnymi urazami. To dlatego przed wyborem odzieży roboczej warto dokładnie przemyśleć, jakie cechy musi ona posiadać, aby zapewnić pracownikom całkowite bezpieczeństwo podczas wykonywanych obowiązków.

News will be here

Jak wybierać odzież roboczą?

Pierwszą najważniejszą kwestią, którą należy przemyśleć przed zakupem, są zagrożenia, przed którymi odzież robocza ma chronić pracowników. Jak podaje Sklep Magros BHP, do najczęściej spotykanych zalicza się zabrudzenia, które choć nieszkodliwe dla zdrowia, mogą skutecznie zniszczyć prywatną odzież czy praca z gorącymi materiałami, przed którymi chroni niepalna odzież robocza. Jeśli pracownicy zmuszeni są pracować w różnych warunkach atmosferycznych, przyda im się odzież przeciwdeszczowa. Ci, którzy pracują z ostrymi narzędziami, powinni chronić się fartuchem antyprzecięciowym, natomiast gdy w przedsiębiorstwie pracownik może mieć kontakt z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, przyda się kombinezon przeciwchemiczny.

Kolejnym ważnym parametrem, który powinno brać się pod uwagę, to materiał, z którego wykonana została odzież robocza, jak i jej jakość. Podczas gdy jedne materiały lepiej przepuszczają powietrze i dadzą większy komfort pracownikowi podczas wielogodzinnej zmiany, inne będą elastyczne i dokładniej dopasują się one do jego ruchów. Najpopularniejsze pozostają mieszanki bawełny z poliestrem lub poliamidem. Takie połączenie to kompromis pomiędzy oddychającym naturalnym materiałem a elastyczną sztuczną domieszką.

Chociaż odzież robocza ma za zadanie głównie zapewnić bezpieczeństwo podczas pracy, wygoda jej noszenia nie może zostać zignorowana. Pracownicy spędzają w niej przecież wiele godzin każdego dnia, podczas których muszą wykonywać wiele męczących ruchów. Im lepiej dopasowana odzież, tym wygodniejsza i zarazem łatwiejsza będzie ich praca. Na tę kwestię warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając obuwie robocze. Ma ono chronić stopy przed zgnieceniem, przecięciem czy oparzeniem, jednak wielogodzinna praca w ciężkim i mało elastycznym obuwiu może stać się prawdziwą męką. Sklep Magros BHP na stronie https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/obuwie/obuwie-robocze/ przedstawia swoje propozycje butów roboczych, które opracowywane są również pod kątem lekkości, przepuszczalności powietrza i zwykłej wygody.

Czym się nie kierować podczas wyboru?

Największym błędem, jaki można popełnić podczas wyboru odzieży roboczej, jest kupno produktów w najniższej cenie. Niestety taka odzież często nie gwarantuje należytej ochrony, co więcej jest słabej jakości, przez co ulegnie szybkiemu zużyciu i trzeba będzie ją wkrótce wymieniać. Nie warto oszczędzać kiedy chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników.

Chociaż każdy chce ubierać się wedle własnego gustu, temat subiektywnej estetyki nie jest szczególnie istotny kiedy mowa o odzieży roboczej. Można zwrócić uwagę na jej funkcjonalność, ilość kieszeni, jakość zapięć czy rzepów, jednak takie kryteria jak kolor czy krój nigdy nie powinny decydować o wyborze.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.