Odzież robocza - kryteria wyboru, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem

21 maja 2020; 08:54

Materiał promocyjny

Odzież, w której pracownicy spędzają wiele godzin w różnych warunkach, wpływa bezpośrednio na ich bezpieczeństwo i zdrowie. Nieodpowiedni wybór odzieży roboczej może wiązać się nie tylko z ryzykiem zniszczenia prywatnej koszuli zatrudnionego pracownika, ale także jego utratą zdrowia i poważnymi urazami. To dlatego przed wyborem odzieży roboczej warto dokładnie przemyśleć, jakie cechy musi ona posiadać, aby zapewnić pracownikom całkowite bezpieczeństwo podczas wykonywanych obowiązków.

Jak wybierać odzież roboczą?

Pierwszą najważniejszą kwestią, którą należy przemyśleć przed zakupem, są zagrożenia, przed którymi odzież robocza ma chronić pracowników. Jak podaje Sklep Magros BHP, do najczęściej spotykanych zalicza się zabrudzenia, które choć nieszkodliwe dla zdrowia, mogą skutecznie zniszczyć prywatną odzież czy praca z gorącymi materiałami, przed którymi chroni niepalna odzież robocza. Jeśli pracownicy zmuszeni są pracować w różnych warunkach atmosferycznych, przyda im się odzież przeciwdeszczowa. Ci, którzy pracują z ostrymi narzędziami, powinni chronić się fartuchem antyprzecięciowym, natomiast gdy w przedsiębiorstwie pracownik może mieć kontakt z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, przyda się kombinezon przeciwchemiczny.

Kolejnym ważnym parametrem, który powinno brać się pod uwagę, to materiał, z którego wykonana została odzież robocza, jak i jej jakość. Podczas gdy jedne materiały lepiej przepuszczają powietrze i dadzą większy komfort pracownikowi podczas wielogodzinnej zmiany, inne będą elastyczne i dokładniej dopasują się one do jego ruchów. Najpopularniejsze pozostają mieszanki bawełny z poliestrem lub poliamidem. Takie połączenie to kompromis pomiędzy oddychającym naturalnym materiałem a elastyczną sztuczną domieszką.

Chociaż odzież robocza ma za zadanie głównie zapewnić bezpieczeństwo podczas pracy, wygoda jej noszenia nie może zostać zignorowana. Pracownicy spędzają w niej przecież wiele godzin każdego dnia, podczas których muszą wykonywać wiele męczących ruchów. Im lepiej dopasowana odzież, tym wygodniejsza i zarazem łatwiejsza będzie ich praca. Na tę kwestię warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając obuwie robocze. Ma ono chronić stopy przed zgnieceniem, przecięciem czy oparzeniem, jednak wielogodzinna praca w ciężkim i mało elastycznym obuwiu może stać się prawdziwą męką. Sklep Magros BHP na stronie https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/obuwie/obuwie-robocze/ przedstawia swoje propozycje butów roboczych, które opracowywane są również pod kątem lekkości, przepuszczalności powietrza i zwykłej wygody.

Czym się nie kierować podczas wyboru?

Największym błędem, jaki można popełnić podczas wyboru odzieży roboczej, jest kupno produktów w najniższej cenie. Niestety taka odzież często nie gwarantuje należytej ochrony, co więcej jest słabej jakości, przez co ulegnie szybkiemu zużyciu i trzeba będzie ją wkrótce wymieniać. Nie warto oszczędzać kiedy chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników.

Chociaż każdy chce ubierać się wedle własnego gustu, temat subiektywnej estetyki nie jest szczególnie istotny kiedy mowa o odzieży roboczej. Można zwrócić uwagę na jej funkcjonalność, ilość kieszeni, jakość zapięć czy rzepów, jednak takie kryteria jak kolor czy krój nigdy nie powinny decydować o wyborze.

 

Najnowsze artykuły

30.ofiara koronawirusa w powiecie grójeckim Nie żyje 61-letni mężczyzna zakażony koronawirusem -...
Suntago Wodny Świat na razie pozostanie zamknięty Pomimo decyzji o możliwości otwarcia basenów i saun, Park...
Dobry dentysta i dobry pacjent – zgrana para w walce o piękny uśmiech Nawet najlepszy dentysta nie uratuje nam uzębienia, jeśli...
Dachowanie w Tarczynie. Droga zablokowana Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze...
Koronawirus nadal niebezpieczny (VIDEO) Mimo informacji napływających z mediów na temat luzowania...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Praca w branży spożywczej czeka na Was! Agencja pracy Morego (cert.16198)...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: od zaraz na min 4 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: między 15.06 a 20.06.2020
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: od 01.07.2020 na 6-8 tyg.
Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Agencja Zatrudnienia Morego (cert.16198) poszukuje osób chętnych do...

Firmy z Grójca i okolic

Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.