Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Ogrzewanie domu pompą ciepła w Warszawie. Czy to się opłaca?

17 sierpnia 2021; 15:15

Materiał promocyjny

Projektowanie domu wymaga od inwestorów konieczności zwrócenia uwagi na wiele istotnych elementów i szczegółów. Jedną z ważniejszych kwestii jest wybór ogrzewania, które zapewni domownikom maksymalny komfort, który rozumiany jest głównie jako optymalna temperatura przez cały rok, a także wydajność i mało wymagająca obsługa. Wybór nie jest łatwy, a ostateczną decyzją bez wątpienia utrudnia różnorodność dostępnych metod ogrzewania.

News will be here

Ekologiczne i nowoczesne urządzenia, takie jak pompy ciepła warszawa są coraz chętniej wybierane przez właścicieli prywatnych domów zlokalizowanych zarówno w tych większych, jak i również mniejszych miastach. Tego typu ogrzewanie powoli staje się standardem we współczesnym budownictwie oraz projektach domów inteligentnych. Czy ogrzewanie domu pompą ciepła w Warszawie się opłaca? Jakie korzyści wynikają z użytkowania tego typu systemu ogrzewania?

Pompy ciepła Warszawa - opłacalność i korzyści wynikające z eksploatacji

Pierwsze skojarzenie z pompą ciepła, jakie przychodzi na myśl jest jej duży koszt inwestycyjny. Zwolennicy pomp ciepła podkreślają jednak najczęściej niski koszt ogrzewania, a także dodatkowe oszczędności z punktu widzenia długotrwałej eksploatacji. Porównując pompy ciepła z pozostałymi dostępnymi formami ogrzewania, są one znacznie tańsze w inwestycji. Zastosowanie pompy ciepła do ogrzewania domu w Warszawie i nie tylko eliminuje wydatki związane z kominem, instalacją gazową, kotłownią i koniecznością wygospodarowania magazynu opału. A sam koszt zakupu i instalacji pompy amortyzuje się już po kilku latach użytkowania. Eksploatacja pompy ciepła jest także korzystna ze względu na możliwość ogrzewania całego domu i wody użytkowej przy niskim zużyciu energii. Co ważne, same koszty eksploatacji można zredukować poprzez wyposażenie się w panele fotowoltaiczne.

Ogromnym atutem pomp ciepła jest fakt, że to systemy w zasadzie bezobsługowe, a to w efekcie przekłada się na oszczędność czasu. Pompy ciepła to urządzenia, które zapewniają swoim użytkownikom ekologiczne, bezpieczne i wygodne ogrzewanie. Co to znaczy ekologiczne? Pompa ciepła obniża emisję CO2 przeciętnie o 20%. Umożliwia również wielokrotną redukcję emisji gazów cieplarnianych i nie emituje szkodliwych spalin. Z uwagi na charakter przyjazny środowisku, stosowanie pomp ciepła jest wspierane przez politykę UE, a także dofinansowywane. Użytkownicy tego typu ogrzewania mogą liczyć na dotacje, wśród których znajduje się również ogólnopolski program rządowy “Czyste Powietrze”.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.