PILNE! Rondo w Grójcu zablokowane. Trwa protest mieszkańców

8 marca 2023; 12:30

Grojec24.net

5 komentarzy

Fot. SW Fot. SW

Rozpoczął się protest na Rondzie Solidarności Wiejskiej w Grójcu (droga krajowa nr 50). Mieszkańcy północnej części gminy sprzeciwiają się proponowanemu węzłowi Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej A50 z S7 na Podolu bądź w Kopanej.

Zdaniem mieszkańców spowoduje to całkowite zniszczenie Podola, wpłynie negatywnie na sąsiednie okolice sołectw Duży Dół oraz Lesznowola, która wskazuje dalszy przebieg pasa drogowego w kierunku Chudowoli i Mirowic (które zostaną zniszczone/wyburzone pod pas drogowy). Tak usytuowane węzły z sugestią ich dalszego przebiegu obniżą jakość życia, wartość nieruchomości spowodują straty w gospodarstwach rolno-sadowniczych oraz poważnie zaingerują w Obszar Chronionego Krajobrazu „Doliny Rzeki Jeziorki” (czytaj więcej na ten temat: "Dzisiaj blokada ronda na DK50. Mieszkańcy wyjaśniają dlaczego protestują").

Nasz reporter obecny na miejscu przekazał, że po przejściach dla pieszych wokół ronda "spaceruje" łącznie około 50 osób z transparentami. Samochody są przepuszczane, co 10 minut. Nie ma większych utrudnień w ruchu.Policja wyznaczyła objazdy.

Ruch pojazdów ciężarowych zostanie przekierowany:
- z trasy S7 w drogi wojewódzkie nr 730 i 731 do drogi krajowej nr 79 (Skurów – Jasieniec – Warka – Potycz - Góra Kalwaria);
- z trasy S7 drogami wojewódzkimi nr 876, 722 i 683 do drogi krajowej nr 50 (Tarczyn - Łoś – Prażmów – Sobików – Dębówka – Góra Kalwaria)
- z trasy DK50 od strony Żyrardowa w msc. Chudolipie w kierunku Tarczyna i drogi wojewódzkiej nr 876.

Na odcinku krajowej pięćdziesiątki na terenie powiatu grójeckiego dopuszczony będzie ruch drogami lokalnymi dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 10 ton.TAGI:

Komentarze (5):

Mieszkaniec; 8 marca 2023, 18:17

PiS niech zabierze swoich zwolenników i posłów i wyjedzie drogami które zbudował z Polski. Wtedy Polska odetchnie.

Jacek; 8 marca 2023, 20:49

Ludzie blokujący budowę A50 mają krew na rękach. Przez blokowanie budowy zginie więcej osób na 50. To droga śmierci i tylko budowa A może cokolwiek pomóc.

Mieszkaniec 2; 8 marca 2023, 21:19

Więcej dziennikarzy i policji niż protestujących,obwodnica odciąży zakorkowany Grójec,TAK dla obwodnicy

Do mieszkaniec; 9 marca 2023, 08:38

Wtedy nie Polska by odetchnęła tylko pasożytujący na niej peowcy i ich zaplecze, ty i wszyscy zdrajcy skrzyżowani ze złodziejami, skoligaceni z esbekami.

jerry; 11 marca 2023, 16:33

Precz protestami i popieram autostrade A50 zebys nie ginie ludzi na drodze krajowej 50. Tiry beda mieli ulge i jechac swobodnie.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mieszkańcy powiatu grójeckiego nabici w kryptowaluty. Stracili fortunę Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w...
Pędził w terenie zabudowanym z prędkością ponad 120 km/h Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i...
Gmina Grójec z własnymi liniami autobusowymi i pierwszą linią po mieście! Pod koniec minionego roku Gmina Grójec została objęta dopł...
Mieszkaniec Chynowa znalazł niebezpieczny dla ludzi gatunek żółwia W niedzielę mieszkaniec gminy Chynów zauważył przy rowie...
Twój bezpieczny dom z firmą ELDAM Aby czuć się bezpiecznie, podczas wakacji oraz każdej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.