Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Poemat życia pani Izabeli Frasz

15 marca 2016; 09:37

Grojec24.net

0 komentarzy

„Życia poemat” – taki tytuł nosi świeżo wydany zbiór wierszy pani Izabeli Frasz. W niedzielę odbył się wieczorek poetycki, podczas którego zaprezentowano twórczość poetki z Błędowa.

News will be here

Na spotkanie z twórczością pani Izabeli Frasz, do którego doszło 13 marca w OSP Błędów, przybyły tłumy mieszkańców. Wśród gości znaleźli się m. in. poeci Kazimierz Kochański (autor wstępu do książki pani Frasz), Stanisław Nyczaj i Jadwiga Góźdź, natomiast Urząd Gminy w Błędowie reprezentował jej sekretarz – Jacek Adamski. Na spotkaniu nie zabrakło także bliskich pani Izabeli, jej licznych przyjaciół, uczniów, wychowanków, współpracowników oraz mieszkańców naszej gminy. Bez najmniejszej przesady można stwierdzić, że sala pękała w szwach.


Twórczość pani Izabeli w muzycznej aranżacji zaprezentowały uczennice Publicznego Gimnazjum (PG) w Błędowie Diana Kłos i Sandra Tołczyk, szkolny chór oraz zespół „Belferskie Dywagacje”, w skład którego wchodzą nauczyciele Janusz Szarlip i Stanisław Bilski oraz dyrektor PG Krzysztof Kaźmierczak. Z kolei o humorystyczną część uroczystości zadbali uczniowie gimnazjum, którzy przedstawili kilka zabawnych scenek inspirowanych twórczością pani Frasz. Usatysfakcjonowani programem (a zwłaszcza poziomem występów) mogli być zatem nawet ci, którym do czytania wierszy na co dzień raczej daleko.   

 
Izabela Maria Frasz (ur. 1954 w Pionkach) związana jest z Błędowem od 1978 roku. Przez wiele lat pracowała w tutejszej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki jako nauczyciel geografii. Potem tego samego przedmiotu nauczała w Publicznym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków. Teraz opiekuje się szkolną biblioteką. „Życia poemat” to nie jej pisarski debiut – w 2000 roku wydała bowiem swój pierwszy tomik wierszy pt. „Na razie mnie nie wołaj…”.


Tomik „Życia poemat” został wydany dzięki ogromnemu wysiłkowi dyrekcji Publicznego Gimnazjum w Błędowie – pana Krzysztofa Kaźmierczaka, który był pomysłodawcą i organizatorem wydania utworów pani Izabeli, oraz pani Marianny Szewczyk, która dokonała wyboru tekstów. Cała społeczność szkolna – w tym nauczyciele, pracownicy, uczniowie, rodzice – dołożyła wszelkich starań, by wczorajsze spotkanie doszło do skutku.

dg

 

 

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.