Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pomoc prawna dla kredytu we frankach - dlaczego warto zdać się na prawnika?

28 lipca 2020; 08:33

Materiał promocyjny

Kredyt hipoteczny to duże obciążenie dla budżetu, w szczególności gdy został zaciągnięty na niekorzystnych warunkach. Jak poradzić sobie z takim problemem, szczególnie gdy dodatkowo jest to zobowiązanie w innej walucie?

News will be here

Kogo dotyczy problem "frankowiczów"?

Mianem frankowiczów określa się wszystkie osoby, które posiadają kredyt hipoteczny denominowany lub indeksowany we franku szwajcarskim. Swego czasu takie rozwiązanie było bardzo popularne i wręcz wypychane klientom przez banki - z jednej strony frankowicze nie mieli problemu z uzyskaniem kredytu w obcej walucie, a z drugiej mówiono im że nie posiadają zdolności na ten sam kredyt w złotówkach. Na przestrzeni lat wielokrotnie udowodniono, że niektóre banki dopuszczały się nieścisłości w umowach, umieszczając ich niezgodne z prawem klauzule. W międzyczasie, ze względu na duży wzrost ceny franka, wiele osób znalazło się w iście patowej sytuacji, posiadając hipotekę której realnie nie dało się spłacić.
 
Kiedy można iść z bankiem do sądu

Jeżeli zaliczamy się do tego grona klientów, którzy posiadają w umowie tzw. klauzule abuzywne lub w inny sposób możemy wykazać że bank działał na naszą niekorzyść, możemy dochodzić swoich praw w sądzie. Niestety, ze względu na bardzo duży poziom skomplikowania sprawy taka walka jest często nierówna, szczególnie jeżeli nie mamy prawnika, który mógłby nas reprezentować. Z tego powodu również należy bardzo dobrze przygotować się, zanim w ogóle wejdziemy z bankiem na wojenną ścieżkę. O tym, jak się za to zabrać przeczytasz na stronie: https://jacekkosinski.pl/uslugi/pomoc-frankowiczom/.
 
Dlaczego warto zdecydować się na pomoc prawnika?

Zaczynając spór z bankiem musimy być przygotowani bardzo dobrze pod kątem prawnym. Z tego względu dobrze jest poprosić o pomoc specjalistę który będzie w stanie dokładnie przeanalizować nasze dokumenty, jak i oprzeć o nie postulaty do późniejszego podniesienia w sądzie. Działając wspólnie z prawnikiem lub kancelarią nie czujemy się tacy mali i bezsilni w porównaniu z bankiem, co również ma na nas duży wpływ psychologiczny - jest nam po prostu łatwiej znieść zaistniałą sytuację. Dodatkowym plusem, jaki daje nam kancelaria kredyty frankowe jest również zdjęcie z naszych barków ciężaru pisania pism i odpowiadania na korespondencję sądową, co dla wielu osób jest często barierą nie do przejścia, szczególnie w tak skomplikowanej i delikatnej sprawie.

 

Najnowsze artykuły

Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.