Poseł Maliszewski usłyszał wyrok sądu

29 kwietnia 2014; 15:30

Grojec24.net

22 komentarze

Sąd Rejonowy w Grójcu (fot. Mateusz Adamski)

Sąd Rejonowy w Grójcu skazał posła Mirosława Maliszewskiego na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i 10 tys. zł grzywny.

Polecamy

Grójecki parlamentarzysta został uznany winnym tego, że 13 maja 2010 r. w biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nowej Wsi sfałszował podpis swojej żony Anny na wniosku o przyznanie płatności bezpośredniej do gospodarstwa rolnego, wyłudzając - jak to określono w akcie oskarżenia - wsparcie finansowe na jej rzecz w kwocie 9 566,77 złotych.

- Wyrok jest zbyt surowy - ocenił w rozmowie z "Życiem Grójca" parlamentarzysta PSL. Z kolei w rozmowie z Gazeta.pl Maliszewski skomentował: "Chciałbym pogratulować skuteczności moim przeciwnikom, bo przecież sprawa nie wyniknęła z żadnej kontroli. To miało na celu wyeliminowanie mnie z życia publicznego".

Orzeczenie nie jest prawomocne, a Maliszewski już zapowiedział apelację. Drugi z oskarżonych w tej sprawie, pracownik biura ARiMR - Daniel B. - został uniewinniony.

mat, zyciegrojca.pl, gazeta.pl

TAGI:

Komentarze (22):

NIK; 29 kwietnia 2014, 16:24

nareszcie sprawiedliwość wyszła na jaw

xxx; 29 kwietnia 2014, 16:29

czyzby koniec wspanialej kariery?

ola; 29 kwietnia 2014, 16:42

ale zazdrość zżera ludzi, co?

mieszkaniec; 29 kwietnia 2014, 17:55

ola: ogarnij sie... tak, zazdroscimy poslowi wyroku...

kk; 29 kwietnia 2014, 19:10

niech się lepiej prokuratura zajmuje prawdziwymi przestępcami! Może i sfałszowany podpis, ale przecież ta dopłata się im należała to ich wspólne pieniądze! chore jak dla mnie.

al; 29 kwietnia 2014, 19:16

Jaka zazdrość? Normalny Obywatel by tak mało nie dostał i to jeszcze w zawiasie. Będzie apelacja i sąd wyższej instancji uniewinni \"naszego\" posła z pewnością. To tylko pod publikę.

aa; 29 kwietnia 2014, 20:14

Ty, kk, zgadzam się!

polak; 29 kwietnia 2014, 21:11

W ogóle cały PSL to wzór wszelkich cnót. A jacy kompetentni...

ola; 29 kwietnia 2014, 22:44

właśnie, niech zajmą się prawdziwymi przestępcami .

rusek; 30 kwietnia 2014, 12:08

a on nie jest prawdziwym przestępcą?

dokk; 30 kwietnia 2014, 16:27

Dopłaty bezpośrrednie nie należą się z urzędu, trzeba spełnić trochę kryterìów, między innymi trzeba złożyć wniosek w terminie, co w tym przypadku nie miało miejsca. Śmiało więc można powiedzieć o wyłudzeniu. Pan poseł mógł sobie odpuścić ale widocznie szkoda mu było.

Gosc; 2 maja 2014, 08:48

To jest chodzący dowód pazerności klasy politycznej. Akurat trafiło na PSL, ale na pewno to nie przypadek. Btw: Sejm jest wladza ustawodawczą, ktora tworzy ustawy i prawo. He, he. WSTYD.

R; 6 maja 2014, 12:26

Ktoś kto pisze takie głupie komentarze to albo jest nie zorientowany w temacie albo zżera go jakaś głupia zazdrość.Co do uczciwości posła nie mam żadnych wątpliwości.Najłatwiej jest nic nie robić tylko krytykować.

I; 6 maja 2014, 15:04

Wnioski o dopłaty składa się do 15 maja. Po tym terminie dalej można je składać i nie jest to wyłudzanie. Każdy dzień zwłoki skutkuje obniżeniem dopłaty o 1%.

R; 6 maja 2014, 17:10

co do dopłat to komentarz wynika z niewiedzy bo na gospodarstwo dostaje się dopłaty, a nie na osobę i jest to kwota otrzymana na cały rok, a nie co miesiąc jak nie którzy myślą.a ci co nazywają sadowników jonatanami to są na poziomie wychowania zerowym
.a jak widać nasz poseł jest tak CHCIWY ze chciał wyłudzić aż prawie 10000 czy to nie śmieszne?zastanówcie co piszecie za głupoty

xyz; 6 maja 2014, 17:13

do R oraz I: czemu tak go bronicie. Niezawisły sąd wydał wyrok więc coś na rzeczy było i jest. Wszyscy również wiemy jak to się skończy: odwołanie i uniewinnienie, to normalka, to Polska :-( Ja nie byłbym taki pewien tej uczciwości bo jeszcze nie widziałem grabi, które grabią od siebie, nawet w kościele drogi/a R.

do I i R; 8 maja 2014, 19:22

Wnioski składa się od 15 marca do 15 maja, można złożyć wniosek w terminie 25 dni od tego terminu, czyli do dnia 10 czerwca i tylko do tego dnia odejmowany jest 1% za każdy dzień. Termin na składanie wniosków nie podlega przywróceniu. Nie złożyłeś w terminie, nie należy ci się dopłata bo nie należy się ona z urzędu. Pan poseł kombinował po tych terminach, więc jest to wyłudzenie.
Śmieszne jest jego bronienie, nie wiem czy z chciwości, ale wszystko wskazuje że tak zrobił.
I i R bredzą, nawet jak się nie ma wiedzy na ten temat to wystarczy trochę poczytać.

gosc; 8 maja 2014, 22:35

Głupota to zszarganie imienia za parę tysięcy złotych. Mało mu płacą w Sejmie. Zachował się jak idiota i burak.

Nie dyskutujemy o dopłatach tylko konsekwencjach głupoty. Generalnie z OFE ukradli mi dużo więcej, finansując piramidę finansowa ZUS, w imię prawa

Och; 9 maja 2014, 21:51

Właśnie, OFE, ciekawym jest jak głosował w tej kwestii nasz pan poseł?

R; 16 maja 2014, 13:29

DO XYZ JAK WIADOMO W NASZYCH SĄDACH RÓŻNE RZECZY SIĘ ZDARZAJĄ A SĄD DAŁ WYROK I TYLE POŁOWA ROLNIKÓW PODPISUJE ZA WSPÓŁMAŁŻONKA I NICJEŻELI TO JEST TAKIE PRZĘSTĘPSTWO TO POWINNA BYC KOLEJKA DO SĄDU I OKARZE SIĘ ŻE MIESZKAMY WŚRÓD SAMYCH PRZESTĘPCÓW . I PODKREŚLĘ RAZ JESZCZE DOPŁATA JEST NA DANE GOSPODARSTWO.,A NIE NA OSOBĘ.TYLKO KTOŚ CZEKAŁ ABY POPEŁNIŁ BŁĄD ŻEBY SIĘ GO POZBYĆ I JAK WIDAĆ SKUTECZNIE .I JESZCZE DO TEGO OPINIA PUBLICZNA NIE ZNAĆ CZŁOWIEKA ,A PISAĆ TAKIE GŁUPOTY.WNIOSEK BYŁ ZŁOŻONY W TERMINIE PROPONUJE SIĘ LEPIEJ DOINFORMOWAĆ

Z; 16 maja 2014, 20:13

Do R: bredzisz

ask; 16 grudnia 2014, 14:00

kiedy finał sprawy? minęło ponad 6 miesięcy i nic się w sprawie nie dzieje? Droga Redakcjo, może jakieś newsy w sprawie posła Maliszewskiego?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Już prawie 100 osób zakażonych koronawirusem w powiecie grójeckim Tylko ostatniej doby potwierdzono 12 nowych przypadków wyst...
Policjant mieszkający z matką na kwarantannie zmuszony do pracy? W środę na facebookowym profilu, zajmującym się...
Spacerkiem po pałacu Zamknięte Muzeum - to nie martwe Muzeum. Serdecznie...
Kondolencje i wyrazy współczucia Burmistrz Dariusz Gwiazda oraz pracownicy Urzędu Gminy i...
Modernizacja grobu ostatniego przedwojennego Burmistrza Grójca Na starym cmentarzu w Grójcu przy ulicy Mszczonowskiej...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Ospen penicylina leki sprzedam tabletki... Ospen penicylina leki sprzedam tabletki fenoksymetylopenicylina
E-Okna pvc używane dyskontowy skład... Okna pcv duże, małe, na dom, warsztat, ogród zimowy, halę, magazyn...
Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Agencja pracy (cert.16198) poszukuje dla swojego klienta pracowników...
Naprawa turbosprężarek Turbo Service... Naprawiamy turbiny, prowadzimy sprzedaż i regenerację turbosprężarek,...
Nie patrz na Twoją metrykę! Angielski... Witaj,
czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej...

Firmy z Grójca i okolic

ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.