Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pożar w kamienicy. Mieszkańcy piszą do władz miasta (ZDJĘCIA)

14 stycznia 2016; 15:09

Grojec24.net

5 komentarzy

Stan kamienicy po pożarze z 1 grudnia do chwili obecnej

Na początku grudnia informowaliśmy o pożarze w centrum Grójca. Mieszkańcy kamienicy znajdującej się przy ul. ks. P. Skargi 5 postanowili złożyć podanie o gruntowny remont do Burmistrza oraz Zarządu Gospodarki Komunalnej.

News will be here

W piątek 8 stycznia do Zarządu Gospodarki Komunalnej oraz Urzędu Gminy i Miasta Grójec, wpłynęły podania wraz z dołączonymi płytami CD ze zdjęciami stanu kamienicy. Dokumenty były zaadresowane bezpośrednio do dyrektora Andrzeja Borzechowskiego (ZGK) oraz burmistrza Jacka Stolarskiego.

Poniżej przedstawiamy nadesłane zdjęcie podania:

 

Zwracamy się z prośbą o przeprowadzenie gruntownego remontu po pożarze klatki schodowej przy ulicy księdza Piotra Skargi 5.
Pożar zdarzył się już po raz drugi w ciągu 8 lat. W wyniku tego zdarzenia na klatce schodowej ucierpiały ściany, sufity oraz główne drzwi wyjściowe. Do zachowania bezpieczeństwa i uniknięcia kolejnej tragedii niezbędny jest montaż czujników dymu oraz czadu na klatce schodowej. Prowizoryczna instalacja elektryczna również nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Schody zostały odbudowane w dość szybkim tempie za co jesteśmy wdzięczni.
Od wielu lat nie remontowana jest również elewacja kamienicy oraz dach. Ogólny stan kamienicy w jakim się znajduje wymaga natychmiastowego remontu czego dowodzą załączone do podania zdjęcia. Elewacje sąsiednich budynków są odnowione: wyglądają estetycznie i nie stanowią zagrożenia dla życia.
My mieszkańcy kamienicy przy ul. ks. P. Skargi, oczekujemy od władz  wykonania wszystkich prac remontowych w tym roku.

Mieszkańcy kamienicy przy ul. ks. P. Skargi

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu podaje, że: od 2006.01.01. do dnia dzisiejszego w Grójcu ul. Piotra Skargi 5 odnotowano dwa pożary: 01.12.2015: Opisywany oraz 07.08.2006r. ok. godz. 05:39 pożar mieszkania. Kierujący Działaniami Ratowniczymi w dniu 01.12.2015 nie stwierdził obecności „czujników czadu i dymu, a także gaśnicy”. W dniu 01.12.2015 działania gaśnicze były skupione na ugaszeniu pożaru w pomieszczeniu pod klatką schodową (na parterze) oraz oddymieniu klatki schodowej. Ewakuacja była prowadzona z mieszkań, ale bez dokonywania szczegółowych oględzin pomieszczeń, które nie były objęte pożarem. Brak informacji na temat użytkowanych butli gazowych w bezpośredniej strefie zagrożenia. Wyłączniki prądu nie działały poprawnie, w celu odcięcia dopływy napięcia do budynku oraz mieszkań wewnątrz zostało zadysponowane na miejsce zdarzenia Pogotowie Energetyczne. Przypuszczalną przyczyną powstania zdarzenia określoną przez Kierującego Działaniami Ratowniczymi było podpalenie w pomieszczeniu pod klatką schodową.

Stanowisko w tej sprawie zajął także dyrektor Zarządu Gospodarki Komunalnej:

Czekamy na decyzje z ubezpieczalni. Na pewno nie zostawimy tak tej kamienicy. Klatka schodowa zostanie odnowiona - zapowiedział w grudniu dyrektor Andrzej Borzechowski.

Całą sprawę komentuje także jeden z mieszkańców kamienicy:

Już drugi raz doszło do pożaru w tej kamienicy. Boje się o bezpieczeństwo swojej rodziny. Czy na prawdę nie można nic z tym zrobić? Traktują nas jak jakiś margines społeczny, patologię jakąś. Przecież tu mieszkają zwykli ludzie. Czy nie można zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców? Elewacja kamienicy jest w opłakanym stanie. Tynk odpada i się sypie. Sąsiednia kamienica jest już dawno wyremontowana. Czy musi dojść do jakiegoś nieszczęścia, żeby władze zareagowały? Nie wierzę, że to kwestia finansów skoro budżet miasta w tym roku to jakieś 76 mln zł. - komentuje sprawę pan Dariusz. 

Publikujemy  także nadesłane zdjęcia stanu kamienicy.

Wkrótce opublikujemy kolejny artykuł na ten temat w oparciu o raport i przepisy przeciwpożarowe.

Szymon Wójcik

TAGI:

Komentarze (5):

anonim; 14 stycznia 2016, 17:37

Komunalna powinna zacząć od wysiedlenia pana którego podpalili już drugi raz.To na pewno zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.Czemu porządni lokatorzy mają płacić zdrowiem i życiem za dlugi jakiegoś kretyna? Współczuję tym ludziom.

ja; 18 stycznia 2016, 22:10

Anonim w pełni cię popieram.Ten człowiek to zagrożenie dla społeczeństwa

Prawda; 19 stycznia 2016, 22:22

Komunalna zawsze miała gdzies ludzi mojej mamie gdy zgłosiła kiedyś ze budynek w którym mieszka razem z innymi jest w stanie fatalnym to powiedzieli zeby sobie namiot rozłożyła .im mniej ludzi bedzie tam mieszkało to lepiej dla nich sklep czy cos z tego zrobią dlatego maja gdzies mieszkancow

Mariusz Bąder; 4 lutego 2016, 14:28

Ludzie pierdolnijcie się w pusty łeb zanim coś napiszcie jakie długi

anonim; 4 marca 2016, 12:37

Mariusz Bąder twoje długi

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.