Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Pożegnanie lata oraz Finał Projektu Moja mama bez snapchata w grójeckiej Bibliotece

30 września 2016; 14:14

Grojec24.net

0 komentarzy

Zakończenie lata w Bibliotece Zakończenie lata w Bibliotece

W ostatnim czasie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu odbyły się dwie imprezy: Pożegnanie lata oraz Finał Projektu Moja mama bez snapchata w grójeckiej Bibliotece.

News will be here

Moja mama bez snapchata

W piątkowe popołudnie Biblioteka rozbrzmiewała śmiechem i świetną muzyką. Właśnie tego dnia odbył się Finał Projektu Moja mama bez snapchata, którego celem było zwrócenie uwagi na problem uzależnienia od sieci, komputera, oraz upowszechnianie i popularyzacja zapomnianych zabaw i gier podwórkowych. Podczas trwania projektu zostały zrealizowane: warsztaty psychologiczno- informacyjne, gry podwórkowe, gry planszowe, warsztaty samodzielności, warsztaty tworzenia kukiełek, warsztaty ZPT- zajęcia praktyczno- techniczne, warsztaty-muzyka wszechczasów. 

Ubaw po pachy

Dla uczestników projektu przygotowano wiele atrakcji. Podczas trwania imprezy odbyło się wiele gier ruchowych, zabaw tanecznych, był kącik z grami planszowymi a na najmłodszych czekała olbrzymia dmuchana zjeżdżalnia i zamek z przeszkodami. Do zabawy dołączyli również harcerze Nikodem Jakubowski i Julka Maliszewska z 17 Szczepu Drużyn Harcerskich Brzask, którzy poprowadzili zajęcia dla dzieci. Zabawom nie było końca. Dla naszych podopiecznych gościnnie wystąpił również zespół Dance Zone Alchemia z krótkim pokazem tanecznym.

Nawet fakt, że zbliża się późna godzina i robi się ciemno nie wystraszyło naszych małych bohaterów. Uczestnicy projektu, prowadzący warsztaty oraz aktywni rodzice otrzymali dyplomy, podziękowania i upominki za wytrwałość i pomoc w realizacji dziecięcego projektu Moja mama bez snapchata.

Pożegnanie lata

W pierwszy dzień jesieni pożegnaliśmy nasze piękne, gorące lato. A jak zostało pożegnane? Oczywiście muzycznie w tanecznych rytmach. Na placu, za budynkiem Biblioteki mogliśmy wysłuchać koncertów- grójeckiej GAMY (Małgorzata Antoniewicz, Artur Kowalczyk, Piotr Mańka, Artur Szlis) i zaprzyjaźnionego zespołu Z ostatniej Chwili (Marcelina Bełzo, Wojciech Cabaj, Marcin Daroń, Beniamin Gołasz, Jakub Kalinowski). Konferansjerkę podczas koncertów prowadzili odpowiednio Artur Szlis i Wojciech Cabaj. Błyskotliwe teksty z poczuciem humoru, przytaczające zabawne anegdoty z pewnością pozostaną na długo w pamięci publiczności. Przygotowane przez Bibliotekę śpiewniki rozeszły się jak świeże bułeczki. Dzięki temu, każdy kto miał ochotę, mógł nucić poezje śpiewaną oraz piosenki turystyczne. Znając słowa zebrani goście włączyli się we wspólne śpiewanie. Czasami na wiele głosów. Publiczność, jako chórki, sprawdziła się doskonale! Usłyszeć mogliśmy między innymi: Bieszczadzkie Anioły, Kochaj dotykaj, Kiedy góral umiera, Kiedy byłem małym chłopcem czy też Nie sprzedawajcie swych marzeń, Bieszczadzki trakt, Strażnika raju, Majkę, Na kamieniu, We wtorek w schronisku. Punktem kulminacyjnym występu Z Ostatniej Chwili była piosenka Bieszczadzkie reggae, podczas której muzycy i publiczność zaśpiewali na kilka głosów. A okrzyk GRÓÓÓÓÓJEC był fantastycznie odebrany przez zgromadzoną publiczność. Trzygodzinny koncert minął niepostrzeżenie. Z żalem żegnaliśmy wieczór a ukoronowaniem występów było trzykrotne bisowanie i gromkie oklaski. Na zakończenie imprezy zespół Z ostatniej chwili zaprosił GAMĘ do wspólnego wykonania ostatniej piosenki z repertuaru Dżemu – Whisky.

Obydwa zespoły przyciągnęły tłumy fanów. Pośród publiczności pojawili się m.in. goście z Warszawy, z pobliskich gmin, z Grójca oraz przedstawiciele drużyn i gromad Hufca ZHP Grójec.

Pogoda dopisała, deszcz nie padał, wrześniowy chłód nie był odczuwalny przy podrygiwaniu publiczności w rytm muzyki.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy Was gościć w Bibliotece.

Mamy nadzieję, że grójecki zespół GAMA jak i Z Ostatniej Chwili jeszcze nie raz Nam zagrają!

Projekt „Moja mama bez snapchata” realizowany jest przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu w ramach Programu Działaj Lokalnie dofinansowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki: Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Samorządowi Gminy i Miasta Grójec, Starostwu Powiatowemu w Grójcu oraz Partnerom: DELTIMA Sp. z o.o., TRANS-MED Dariusz Witkowski, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Andrzej Zaręba - Radny Powiatu Grójeckiego, PRZYBYSZEWSKI Maszyny i Narzędzia do Sadu i Ogrodu, TAX SERVICE Sp. z o.o. Marta Cytryńska, PRIMA 2000 Sp. z o.o., ABAKUS SERVICE Sp. z o.o. Zofia Rachubińska i OPTIMA Marcin Majewski.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Fałszywi kominarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...
Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.