Poznaj 3 rodzaje wózków widłowych i ich zastosowanie

26 listopada 2019; 17:14

Materiał promocyjny

Wózki widłowe są jednymi z podstawowych narzędzi, bez których nie sposób pracować na placu budowy czy magazynie. Wyróżniamy wózki elektryczne, spalinowe i ręczne. Poznaj lepiej ich specyfikę i zastosowanie.

Wózki widłowe elektryczneWózków elektrycznych, nazywanych potocznie wózkami akumulatorowymi, używa się m.in. w halach produkcyjnych, chłodniach, magazynach i innych zamkniętych przestrzeniach. Ich główną zaletą jest możliwość zakupu dodatkowego osprzętu i rozbudowy urządzeń tak, by przystosować je do wykonywania różnych prac ‒ do tych podzespołów zaliczamy m.in. obrotnice i pozycjonery. Wózki elektryczne świetnie nadają się do transportu ładunków. Pracują cicho, nie emitują szkodliwych spalin, są niewielkie i przez to zwrotne i szybkie. Za te cechy doceniają je np. sadownicy. Produkcją takich urządzeń zajmuje się wiele firm, lecz dużym powodzeniem wśród inwestorów z różnych branż cieszą się wózki Still.

Omawiany typ wózków znalazł zastosowanie w transporcie wewnętrznym. Rzadko kiedy używa się ich do prac na wolnym powietrzu. Elektryczne widłaki świetnie nadają się do rozładunku aut i składowania towarów.

Wózki widłowe spalinoweSą to najbardziej wytrzymałe wózki widłowe. Dzięki wysokiej jakości komponentom potrafią wydajnie pracować nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych przez wiele lat ‒ i przy tym nie korodują. Nowoczesne wózki tego typu wyposażone są w specjalne silniki spalinowo-elektryczne, które łączą w sobie najlepsze cechy silników elektrycznych i spalinowych. Maszyny te nadają się zarówno do pracy na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Ich zwarta konstrukcja i szczelne elementy napędowe sprawiają, że do środka nie dostają się żadne zanieczyszczenia z zewnątrz, takie jak np. kurz i wilgoć.

Wózki widłowe spalinowe zapewniają bezpieczeństwo operatorowi, a także przenoszonym towarom. Są przystosowane do poruszania się po trudnych nawierzchniach. Służą m.in. do rozpakowywania i pakowania aut ciężarowych oraz załadunku najcięższych towarów. Jest to możliwe, gdyż są przystosowane do poruszania się po rampach i drogach nawet o dużym nachyleniu.

Wózki widłowe ręczneZnajdziemy je niemalże w każdym magazynie, hali produkcyjnej czy sklepie. Napędzane są wyłącznie siłą mięśni i służą do przenoszenia ładunków w obrębie danej powierzchni. Używa się ich wszędzie tam, gdzie jest zbyt mało miejsca do manewrowania wózkiem widłowym elektrycznym lub spalinowym. Zazwyczaj udźwig ręcznych widlaków nie wynosi więcej niż 2,5 tony. Krótkie wózki służą m.in. jako wyposażenie aut dostawczych.

 

Najnowsze artykuły

Co dalej z rozgrywkami piłki nożnej? Ważna decyzja MZPN Jeśli rząd da zgodę, to w czerwcu piłkarze grójeckiego...
Na starym stadionie w Grójcu wyrośnie miasteczko do testów na COVID-19 Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak udostępnił teren...
Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 26 maja Z wtorkowego komunikatu sanepidu w Grójcu wynika, że rośnie...
PKS Polonus przywrócił połączenia Grójec – Warszawa Metro Wilanowska PKS Polonus wznowił od poniedziałku realizację połączeń...
Spędź weekend na Mazowszu Świat walczy z kryzysem sanitarnym i ekonomicznym, a branża...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

tynkarze do Belgii
Firma SUNNY HOUSE poszukuje tynkarzy (podwykonawców, pojedyńcze...
Praca. Zapraszam do panelu internautów. Jest to ogólnopolska społeczność badawcza,...
części do silników Deutz ktservice.com.pl,... KT Service - posiadamy największy w Polsce magazyn części do silników...
Przyłbica dla dzieci - 2,90zł netto... Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku stworzyliśmy lekki model
przyłbicy...
Kurs Specjalista ds. kadr i płac... NCKU SPD SZKOLENIA
wpisane do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych...

Firmy z Grójca i okolic

Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.