Poznaj 3 rodzaje wózków widłowych i ich zastosowanie

26 listopada 2019; 17:14

Materiał promocyjny

Wózki widłowe są jednymi z podstawowych narzędzi, bez których nie sposób pracować na placu budowy czy magazynie. Wyróżniamy wózki elektryczne, spalinowe i ręczne. Poznaj lepiej ich specyfikę i zastosowanie.

Wózki widłowe elektryczneWózków elektrycznych, nazywanych potocznie wózkami akumulatorowymi, używa się m.in. w halach produkcyjnych, chłodniach, magazynach i innych zamkniętych przestrzeniach. Ich główną zaletą jest możliwość zakupu dodatkowego osprzętu i rozbudowy urządzeń tak, by przystosować je do wykonywania różnych prac ‒ do tych podzespołów zaliczamy m.in. obrotnice i pozycjonery. Wózki elektryczne świetnie nadają się do transportu ładunków. Pracują cicho, nie emitują szkodliwych spalin, są niewielkie i przez to zwrotne i szybkie. Za te cechy doceniają je np. sadownicy. Produkcją takich urządzeń zajmuje się wiele firm, lecz dużym powodzeniem wśród inwestorów z różnych branż cieszą się wózki Still.

Omawiany typ wózków znalazł zastosowanie w transporcie wewnętrznym. Rzadko kiedy używa się ich do prac na wolnym powietrzu. Elektryczne widłaki świetnie nadają się do rozładunku aut i składowania towarów.

Wózki widłowe spalinoweSą to najbardziej wytrzymałe wózki widłowe. Dzięki wysokiej jakości komponentom potrafią wydajnie pracować nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych przez wiele lat ‒ i przy tym nie korodują. Nowoczesne wózki tego typu wyposażone są w specjalne silniki spalinowo-elektryczne, które łączą w sobie najlepsze cechy silników elektrycznych i spalinowych. Maszyny te nadają się zarówno do pracy na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Ich zwarta konstrukcja i szczelne elementy napędowe sprawiają, że do środka nie dostają się żadne zanieczyszczenia z zewnątrz, takie jak np. kurz i wilgoć.

Wózki widłowe spalinowe zapewniają bezpieczeństwo operatorowi, a także przenoszonym towarom. Są przystosowane do poruszania się po trudnych nawierzchniach. Służą m.in. do rozpakowywania i pakowania aut ciężarowych oraz załadunku najcięższych towarów. Jest to możliwe, gdyż są przystosowane do poruszania się po rampach i drogach nawet o dużym nachyleniu.

Wózki widłowe ręczneZnajdziemy je niemalże w każdym magazynie, hali produkcyjnej czy sklepie. Napędzane są wyłącznie siłą mięśni i służą do przenoszenia ładunków w obrębie danej powierzchni. Używa się ich wszędzie tam, gdzie jest zbyt mało miejsca do manewrowania wózkiem widłowym elektrycznym lub spalinowym. Zazwyczaj udźwig ręcznych widlaków nie wynosi więcej niż 2,5 tony. Krótkie wózki służą m.in. jako wyposażenie aut dostawczych.

 

Najnowsze artykuły

Repertuar kina GOK 13-15 grudnia 2019 Salma w Krainie Dusz, Jestem Misfit, KULT oraz Le Mans 66...
Mikołaje na motocyklach wjechali na grójecki rynek Minionej niedzieli grójecki rynek wypełnił się Mikołajami...
Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Samorządowców W piątek 6 grudnia br. w hali sportowej Spartakus w Grójcu...
Mikołajki w grójeckim szpitalu Pracownicy Policji i policjanci z Grójca zorganizowali miko...
Finał Szlachetnej Paczki i paczka od UGiM! To już kolejny rok, kiedy Pracownicy Urzędu Gminy i Miasta...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca przez internet od ZARAZ, bez... Legalne zarabianie w internecie nigdy nie było tak PROSTE.
Nie...
Kelner/Kelnerka w Hiszpanii Poszukujemy osób na stanowisko
Kelner/Kelnerka w Hiszpanii
Elektryk/Spawacz/Ślusarz-praca w... Dla naszych kontrahentów z Niemiec poszukujemy pracowników na stanowiska:...
Dekarz-praca w Niemczech Niemiecka firma Dachdeckerei Schneider poszukuje pracowników na stanowisko...
Niemcy Opieka 1400 EURO + DO 400... Oferta na 2 miesiące do samotnego Seniora z premią do 400 EURO
Stawka:...

Firmy z Grójca i okolic

Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.