Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Praca w weekendy – czy warto?

31 lipca 2019; 10:12

Materiał partnera

Większość ludzi w weekendy woli wypoczywać oraz zbierać siły na kolejny tydzień pracy. Ale zdarzają się też osoby, które chcą albo muszą podjąć się w tym czasie dodatkowych zajęć. Najczęściej w wolne dni pracują studenci. Gdy już ktoś decyduje się na takie rozwiązanie, warto wiedzieć, z czym to się wiąże.

News will be here

Dużo propozycji zatrudnienia

Aktualnie w Internecie można znaleźć całe mnóstwo ofert pracy weekendowej. Czasem poszukujący zajęcia sami też oferują swoje usługi z dopiskiem, że zależy im na pracy  jedynie w sobotę i niedzielę. Zwykle wiele takich ogłoszeń można znaleźć w miastach, w których jest najwięcej studentów. Dla żaków niejednokrotnie jest to jedyna forma zarabiania. Zawsze jednak trzeba zwracać uwagę, czy pracodawca jest wiarygodny, czego wymaga i czy zarobki są adekwatne do obowiązków. Oprócz poszukiwania pracy, na takich portalach jak np. pracuj.pl, warto też zajrzeć na grupy w mediach społecznościowych. Jak grzyby po deszczu pojawiają się tam grupy dedykowane takim ogłoszeniom i to w różnych branżach. Zdarza się również, że ogłoszenia wywieszane są w sklepach czy kawiarniach, gdzie akurat poszukiwani są pracownicy.

Różnorodność branż

Skoro już mowa o branży, to należy wspomnieć, że taka forma zarabiania raczej nie wiąże się z kręgiem zainteresowań kandydata. Zwykle jest to coś mniej ambitnego, nieskomplikowanego i tylko „na chwilę”. Decydują się np. na pracę na kasie w hipermarketach, wykładanie towaru, inwentaryzacje, obsługę akcji promocyjnych, eventów. Niekiedy zdarza się także, że osoby zatrudniają się jako animatorzy czasu dla dzieci, pomocnicy organizacyjni w instytucjach kulturalnych. Zawsze trzeba być przygotowanym na to, że nie będzie to zajęcie marzeń. Weekendowe aktywności  zwykle są wszędzie traktowane jako forma dodatkowego zarobku. Być może dlatego jest to np. roznoszenie ulotek czy zbiory owoców. Należy również być świadomym, że dzięki takim zajęciom nie zbije się fortuny.

Weryfikacja pracodawcy   

Gdy już znajdzie się oferta w danej branży, trzeba sprawdzić, czy pracodawca jest wiarygodny. Można chociażby zweryfikować opinie na temat danej firmy w Internecie. Najlepiej jednak korzystać ze sprawdzonych źródeł. Pod uwagę trzeba też wziąć, na czym polega dane zajęcie, kto je oferuje, jaki jest rodzaj umowy, jakie jest wynagrodzenie i gdzie znajduje się firma lub gdzie trzeba wykonywać obowiązki. Jest to niezwykle prosty krok –sprawdzenie trwa kilka minut, a może pomóc uniknąć wielu rozczarowań, kłopotów, a nawet zostania ofiarą oszustwa.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.