Praca w weekendy – czy warto?

31 lipca 2019; 10:12

Materiał partnera

Większość ludzi w weekendy woli wypoczywać oraz zbierać siły na kolejny tydzień pracy. Ale zdarzają się też osoby, które chcą albo muszą podjąć się w tym czasie dodatkowych zajęć. Najczęściej w wolne dni pracują studenci. Gdy już ktoś decyduje się na takie rozwiązanie, warto wiedzieć, z czym to się wiąże.

Dużo propozycji zatrudnienia

Aktualnie w Internecie można znaleźć całe mnóstwo ofert pracy weekendowej. Czasem poszukujący zajęcia sami też oferują swoje usługi z dopiskiem, że zależy im na pracy  jedynie w sobotę i niedzielę. Zwykle wiele takich ogłoszeń można znaleźć w miastach, w których jest najwięcej studentów. Dla żaków niejednokrotnie jest to jedyna forma zarabiania. Zawsze jednak trzeba zwracać uwagę, czy pracodawca jest wiarygodny, czego wymaga i czy zarobki są adekwatne do obowiązków. Oprócz poszukiwania pracy, na takich portalach jak np. pracuj.pl, warto też zajrzeć na grupy w mediach społecznościowych. Jak grzyby po deszczu pojawiają się tam grupy dedykowane takim ogłoszeniom i to w różnych branżach. Zdarza się również, że ogłoszenia wywieszane są w sklepach czy kawiarniach, gdzie akurat poszukiwani są pracownicy.

Różnorodność branż

Skoro już mowa o branży, to należy wspomnieć, że taka forma zarabiania raczej nie wiąże się z kręgiem zainteresowań kandydata. Zwykle jest to coś mniej ambitnego, nieskomplikowanego i tylko „na chwilę”. Decydują się np. na pracę na kasie w hipermarketach, wykładanie towaru, inwentaryzacje, obsługę akcji promocyjnych, eventów. Niekiedy zdarza się także, że osoby zatrudniają się jako animatorzy czasu dla dzieci, pomocnicy organizacyjni w instytucjach kulturalnych. Zawsze trzeba być przygotowanym na to, że nie będzie to zajęcie marzeń. Weekendowe aktywności  zwykle są wszędzie traktowane jako forma dodatkowego zarobku. Być może dlatego jest to np. roznoszenie ulotek czy zbiory owoców. Należy również być świadomym, że dzięki takim zajęciom nie zbije się fortuny.

Weryfikacja pracodawcy   

Gdy już znajdzie się oferta w danej branży, trzeba sprawdzić, czy pracodawca jest wiarygodny. Można chociażby zweryfikować opinie na temat danej firmy w Internecie. Najlepiej jednak korzystać ze sprawdzonych źródeł. Pod uwagę trzeba też wziąć, na czym polega dane zajęcie, kto je oferuje, jaki jest rodzaj umowy, jakie jest wynagrodzenie i gdzie znajduje się firma lub gdzie trzeba wykonywać obowiązki. Jest to niezwykle prosty krok –sprawdzenie trwa kilka minut, a może pomóc uniknąć wielu rozczarowań, kłopotów, a nawet zostania ofiarą oszustwa.

 Najnowsze artykuły

Fatalne sędziowanie. Zamłynie Radom zdewastowało szatnię Drugi mecz z rzędu piłkarze Mazowsza musieli kończyć w...
Policjanci udowodnili fikcyjną kradzież samochodu Policjanci z Warki udowodnili, że nie opłaca się zgłaszać...
Śmiertelny wypadek na DK50. Zginął 20-latek jadący bmw 20-latek kierujący BMW zginął w czołowym zderzeniu z drugim...
Dzień Pułaskiego 2019 11 października Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce...
Nowa S7 Grójec - Warszawa: ośmiu chętnych na budowę ostatniego odcinka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca w branży spożywczej -OWOCE... LiderJob (certyfikat 16198) aktualnie prowadzi rekrutację na stanowisko...
Inter-Logistic Polska Sp. z o.o.... Firma Inter-Logistic Polska Sp. z o. o. jest cenionym specjalistą od...
Pakowacz filetów drobiowych! Również... Agencja Zatrudnienia LiderJob (cert.16198) poszukuje osób chętnych do...
Drukarz-praca w Niemczech Niemiecka firma MALA Verschluss – Systeme GmbH poszukuje pracowników...
Profesjonalną opieka nad Seniorami... Potrzebujesz pomocy przy opiece nad bliskim Seniorem? A może wiesz,...

Firmy z Grójca i okolic

glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.