Przygoda z Karate w Klubie Seiken Grójec

15 września 2016; 13:48

Informacja prasowa

Seiken - Najstarszy klub karate w Grójcu

Karate, jak pewnie większość czytelników wie, to japońska sztuka walki. Powstała na Okinawie, skąd rozprzestrzeniła się po całym świecie, zdobywając rzesze entuzjastów. Oczywiście, najważniejszym aspektem karate jest samoobrona; praktykując tę sztukę walki, zdobywamy wiedzę i umiejętności, które mogą przydać się nam w najmniej oczekiwanym momencie.

Polecamy

Ale karate to nie tylko znajomość uderzeń czy kopnięć. Odpowiednio nauczane karate staje się formą samodoskonalenia daleko wykraczającą poza to, co automatycznie kojarzy się ze sztukami walki. Dzięki treningowi zyskać można na wielu polach: poprawia się koncentracja, pogłębia się nasz spokój, jesteśmy bardziej opanowani i lepiej radzimy sobie w sytuacjach podbramkowych.

Treningi dzieci i młodzieży w Grójcu :

Karate jest jedno, jak głosi stara maksyma, ale jedność nie oznacza braku odcieni czy subtelnych rozwarstwień. Istnieje wiele stylów karate; czasem różnią się od siebie niuansami, a czasem różnice są dużo bardziej rzucające się w oczy. Chociaż, rzecz jasna, nawet te znaczne różnice dostrzegalne są jedynie dla fachowców; laicy niczego nie zauważą.

Styl gosoku-ryu, praktykowany w Klubie Karate Seiken Grójec, to odłam karate stworzony przez Soke Takayuki Kubotę, wielkiego japońskiego mistrza, posiadacza najwyższego możliwego stopnia – dziesiątego dana. Soke Kubota („soke” to termin określający twórcę stylu) w młodości opuścił Japonię i zamieszkał w Stanach Zjednoczonych, by tam żyć i nauczać. Amerykańskie doświadczenia (na przykład szkolenie funkcjonariuszy FBI) niezaprzeczalnie miały wpływa na rozwój stylu. Japońska tradycja spotkała się z pędzącą amerykańską współczesnością, dzięki czemu styl stał się bogatszy – Soke Kubota kładł (i kładzie nadal) nacisk na szybkość i dostosowanie techniki karate do potencjalnych praktycznych sytuacji. Włączył również do repertuaru chwyty z innych sztuk walki takich jak judo, jujitsu, aikido. Ponadto Soke Takayuki Kubota opracował i opatentował skuteczną broń, niezwykle przydatną do samoobrony – kubotan. To mały podłużny breloczek do kluczy, który w rękach wytrenowanej osoby staje się idealnym narzędziem do wzmacniania siły uderzeń czy do zwiększenia skuteczności dźwigni.

Soke Kubota :

Klub Karate Seiken Grójec od ponad 20 lat należy do International Karate Association organizacji na której czele stoi Kubota. Obecnie trenerem w klubie jest Shihan Jacek Chałupka 5 dan i Sensei Szymon Ciepieniak 2 dan. Treningi w klubie prowadzone są w sześciu grupach zaawansowania. Najmłodsi stawiają swoje pierwsze kroki w grupach kinder karate (4-6 lat), poprzez dzieci młodsze, starsze, młodzież i dorosłych. Najbardziej pracowici i zdolni karatecy mają dodatkowy trening. Jest to kadra klubu, która bierze udział w zawodach rangi mistrzowskiej. Treningi odbywają się w Hali Sportowej „Spartakus” (sala lustrzanka) wyposażonej w maty.

Aktualny grafik można znaleźć na stronie: /www.karate-do.net.pl/kluby/grojec

Autorem tekstu jest: Karol Płatek

 

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Boją się pić wodę i uskarżają na złe samopoczucie Mieszkańcy wsi Wiatrowiec w gminie Pniewy boją się pić wod...
Betfan udostępnił aplikację mobilną Nowy zawodnik na scenie bukmacherskiej, jakim jest...
Złote Gody w Grójcu W środę 27 listopada 2019 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gró...
Mamy reprezentantkę w Młodzieżowym Sejmiku Mieszkanka gminy Błędów - Julia Senator - będzie...
Najtańsze zakupy online Zakupy wielu różnych produktów, z użyciem wyłącznie...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

ZAPROJEKTUJ SWOJĄ PIENIĘŻNOŚĆ TUTAJ... Oferujemy wszelkiego rodzaju inwestycje, aby każdy klient, który chce...
Metformina XR 750mg cukrzyca leki... Metformina XR 750mg cukrzyca hirsutyzm leki sprzedam

Opakowania...
Kredyty dla Firm z niskim dochodem... Witam, jestem doradcą kredytowym.
Zajmuję się pomaganiem przedsiębiorcom...
Murarz/Cieśla szalunkowy-praca w... Niemiecka firma BSI IngenieurBau GmbH zatrudni pracowników na stanowiska:...
Praca w Holandii! Zadzwoń już dziś! Praca w branży spożywczej czeka na Was! Agencja pracy LiderJob (cert.16198)...

Firmy z Grójca i okolic

Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.