Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Radiowóz w nowych barwach trafił do policjantów z Grójca

16 listopada 2023; 12:23

Informacja prasowa

1 komentarz

Scoda Scala wyjechała już na drogi powiatu grójeckiego (fot. M.Adamski, Grojec24.net) Scoda Scala wyjechała już na drogi powiatu grójeckiego (fot. M.Adamski, Grojec24.net)

Pierwszy radiowóz w nowych barwach trafił do policjantów z grójeckiej drogówki. Scoda Scala wyjechała już na drogi powiatu grójeckiego. Samochody w nowych barwach zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów POLSECURE w ubiegłym roku w Kielcach.

Flota grójeckiej drogówki została wzbogacona o oznakowany pojazd marki Skoda Scala. Nowy radiowóz został zakupiony w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - II edycja „Bezpieczniej na drogach - nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji” i sfinansowany w całości przez Komendę Główną Policji.

Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na zeszłorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne. Oprócz zmiany kolorystyki doszła także zwiększona liczba świateł ledowych. Zmiany w oznakowaniu i uprzywilejowaniu samochodów Policji ma przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 17 listopada 2023, 16:22

A może też i podświadomie do dostosowania ich do eurokołchozowych oznaczeń. Już jazda na światłach w dzień miała się przełożyć na bezpieczeństwo-mniej wypadków itd. i nic z tego nie wyszło, poza zyskami dla określonych beneficjentów.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...
ZWiK w Grójcu wydał komunikat ws. bakterii coli w wodzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu poinformował, iż...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.