Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Rewolucja w radzie powiatu: przewodniczący odwołany (NA ŻYWO)

23 lipca 2015; 14:47

Grojec24.net

42 komentarze

Rada Powiatu odwołała z funkcji przewodniczącego Leszka Kumorka (w środku) i jego zastępcę Michała Prusia (z prawej)

Zmiana na stanowisku przewodniczącego Rady Powiatu Grójeckiego. Podczas nadzwyczajnej sesji odwołano z tej funkcji Leszka Kumorka (Prawo i Sprawiedliwość), a jego miejsce zajął Janusz Karbowiak ze związanego z Polskim Stronnictwem Ludowym klubu radnych Powiat Sprawny i Przyjazny.

News will be here

Polecamy

Na początku nadzwyczajnej sesji w tajnym głosowaniu radni stosunkiem głosów 11 do 10 zdecydowali o odwołaniu z funkcji przewodniczącego Leszka Kumorka (PiS).

Jedynym kandydatem na nowego przewodniczącego był Janusz Karbowiak (Powiat Sprawny i Przyjazny). Tak samo jak przy odwołaniu jego poprzednika za wyborem zagłosowało 11 radnych a 10 była przeciw. Oznacza to, iż Janusz Karbowiak został nowym przewodniczącym Rady Powiatu Grójeckiego. Tym samym historia zatoczyła koło. Radny z podgrójeckich Pabierowic drugi raz z rzędu przejmuje stery szefa rady w trakcie kadencji. W poprzednij zastąpił na tym stanowisku Witolda Wójcika.

Takim samym stosunkiem głosów (11:10) odwołano dotychczasowego wiceprzewodniczącego rady Michała Prusia (PiS). Jego miejsce zajmie Janusz Gaweł (PSiP), za którego kandydaturą opowiedziało się 12 radnych (9 było przeciw).

W prezydium rady pozostanie drugi wiceprzewodniczący Andrzej Zaręba.

Podczas czwartkowej sesji wymieniono też szefów poszczególnych komisji. Pokierują nimi:

Komisja Zdrowia, Pomocy Społecznej, Spraw Socjalnych i Przeciwdziałania Bezrobociu - Maciej Dobrzyński (NC) za Annę Steczkowską (PiS)

Komisja Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu

- Krzysztof Kaźmierczak (PSiP) za Barbarę Kowalską (PiS)

Komisja Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji

- Krzysztof Ambroziak (PSiP) za Michała Prusia (PiS)

Komisja Planowania, Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu

- Zygmunt Merski (PSiP) za Michała Prusia (PiS)

Komisja Integracji Europejskiej i Promocji Powiatu

- Krzysztof Fiks (PSiP) za Piotra Bączka (PiS)

Wynik czwartkowej gorącej nie tylko ze względu na aurę sesji oznacza, iż sytuacja w starostwie staje się dość skomplikowana. Otóż w organie uchwałodawczym – radzie powiatu – rządzić będzie koalicja Powiaty Sprawny i Przyjazny oraz Naszych Czasów, która będzie miała swoich przedstawicieli we władzach rady i w samej radzie. Natomiast w zarządzie – organie wykonawczym – pozostanie opozycyjny w tej sytuacji, liczący 10-cioro radnych, klub Prawa i Sprawiedliwości. Nowej koalicji brakuje bowiem „szabel” do odwołania starosty, a co za tym idzie całego zarządu. W takim bowiem przypadku ustawa wymaga większości 3/5, a PSiP i NC dysponują łącznie 11 mandatami w 21-osobowej radzie.

Przypomnijmy, iż od zeszłorocznych wyborów samorządowych w Powiecie Grójeckim rządziło Prawo i Sprawiedliwość wraz z 3-osobowym klubem "Naszych Czasów" (radni Maciej Dobrzyński i Stanisław Sitarek oraz związany z Platformą Obywatelską Andrzej Zaręba). W kwietniu doszło jednak do rozłamu. Wówczas z funkcji wicestarosty zrezygnował radny "NC" Maciej Dobrzyński. Od tamtej pory zarząd funkcjonuje w niepełnym składzie. Zarządowi nie udało się uzupełnić składu osobowego, bowiem podczas czerwcowej sesji padła propozycja wyboru członka tego gremium. Tymczasem radny Karbowiak zgłosił zastrzeżenie, iż w składzie zarządu oprócz starosty i trzech członków powinien znaleźć się wicestarosta.

 

Art. 14 ust. 1
Rada powiatu wybiera ze swego grona przewodniczącego i jednego lub dwóch wiceprzewodniczących bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.

Art. 31. ust. 3
Odwołanie starosty następuje większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.

Ustawa o samorządzie powiatowym

 

mat, dg

TAGI:

Komentarze (42):

ja; 23 lipca 2015, 15:14

no teraz ministrancik z Worowa przejdzie do opozycji w zamian za stanowisko wicestarosty, skorzystaja na nieobecności jednego z pisu i odwołają zarząd

yyy; 23 lipca 2015, 16:03

Konfident z Warki do USA

ja; 23 lipca 2015, 16:09

No proszę, już ktoś z pisu się wyłamał i głosował za Gawłem - założę się, że to Siennicki, którego stryj jest od lat w pslu z Gawłem

gosc; 23 lipca 2015, 17:15

Stary przewodniczący = nowy przewodniczący => zamienił stryjek siekierkę na kijek = wątpliwe doświadczenie nie poparte umiejętnościami

wowo; 23 lipca 2015, 17:26

jeszcze jeden dowód na to by rozwiązać powiaty, gra idzie o stołki i profity a nie o dobro Grójecczyzny

ja; 23 lipca 2015, 17:38

pisowcy, nie czepiajcie się Janusza, doświadczenie to on w samorzadzie ma wieksze niż Pawełek, którego zrobiliście członkiem zarządu - zakrystianin i studencik - karierowicz, co on umie, a teraz piszecie o stołkach, a sami co zrobiliście do tej pory?

ja :); 23 lipca 2015, 17:54

Dajcie spokój Pawłowi. Młody chłopak ma czas na naukę w samorządzie. To, że chłopak jest wierzący nie znaczy że nie może pełnić takich funkcji. Społeczeństwo go wybrało !!!!

ja; 23 lipca 2015, 18:11

Pan Siennicki owszem jest młody, ale nie głupi:) A już naprawdę nie mogę zrozumieć komentarzy typu " ministrancik z Worowa" ludzie, kto to pisze???

doświadczony; 23 lipca 2015, 20:06

kretyni, a mogli rządzić z pewną grupą ludzi, którzy chcieli pracować wspólnie dla dobra powiatu. Suski z Karczewskim powinni odciąć się od nich, bo skończą tak samo.

Dla nie mądrzy bo nie zepsuci; 23 lipca 2015, 20:16

Tak Gaweł to w samorządzie ma doświadczenie, a pewnie Ścislowski nie;) Jeśli mogę cos poradzić tym młodym radnym: nie kierujcie się tymi komentarzami, nie dajcie się "popsuć" jesteście młodzi, kierujcie się tym co myślicie, dlatego Was wybrano, zaufało Wam, polityka to szambo.... albo chcecie dla siebie, albo dla wyborców. Sami zdecydujcie;) znacie już trochę politykę. Komentarze studencik- karierowicz, czy zakrystianin- członek zarządu..... kto to pisze, kto podpuszcza? Media, redaktorzy;), na tych forach pisze niewielu, serio to kilka osób razem ze mną..... wystarczy dobrze wczytać się w komentarze, w styl, szyk, błędy, to mała garstka osób.... pewnie sami znajomi:)) pozdrawiam i trzymam kciuki

hmm...; 23 lipca 2015, 21:12

Skok na kasę i nic więcej. Zabrać koryto to będzie spokój !!!!

O; 23 lipca 2015, 21:44

Same miernoty ale ambitne.Dlaczego porządni, madrzy I wyksztalceni nie chcà uczestniczyç w tym cyrku???.Tragedià naszà jest to, ze nie ma nakogo glosowaç.Od lat ci sami przyspawani do koryta.Taka gora, talk Sam dol.

JA; 23 lipca 2015, 22:31

Niech się opozycja cieszy:))))) zobaczymy jak długo? ?? PoTzdrawiam;)))))))))))))))))))))))

REWOLUCJA; 24 lipca 2015, 00:25

HEHEH no ciekawe ciekawe jak ta Grójecka rewolucja przybierze kierunek .
Dzisiaj prawdopodobnie na dziennik wpłynęło pismo wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Grójeckiego
Michała Prusia Radnego Powiatu Grójeckiego w związku z dramatyczną sytuacją naszego Powiatu Grójeckiego która została spowodowana przez układ władzy PSL-PO. zobowiazania Powiatu NA DZIEŃ 31 GRUDNIA 2014 TO PONAD 40 MILIONÓW ZŁOTYCH
TO BEDZIĘ REWOLUCJA HEHEHEHHEHEHHEHEHEHHEHHEHEHEHE

gminy obserwator; 24 lipca 2015, 05:40

Wizerunkowo pozytywny obraz zmiany przewodniczacego widac to bylo po prowadzeniu obrad ,ale pan Kumorek nie mial takiego doswiadczenia jak ma dlugoletni samorzadowiec panKarbowiak .Mam nadzieje ze pan starosta Scislowski wykorzysta dar jednoczenia ludzi i spokoj charakteru jaki ma pan Karbowiak.Zauwazylem tez ze przewodniczacy Karbowiak ma dobry kontakt z radnymi pisu co moze miec wplyw na dalsza prace rady powiatu.

obserwuje; 24 lipca 2015, 23:32

Dlaczego piszcie że rozłam w pisie? że pisiorki nie mogą się dogadać? , co na to Karczewski?, co Suski? ?? Po co te bzdury pisac??? Nie wiem czy ktoś zauważył, że radni z PiS u to akurat się trzymają i nie błądzą, nie zależy im na stołkach chyba, bo koalicję stworzyli z NC i Pan Zaremba chyba był?...... i nagle po dłuuuuuuuugiej nieobecności, jak wrócił z USA, dodajmy fotki (patrz fb)- to odmiana, dziwne jak poglądy się zmieniają a jeszcze bardziej dziwne , po co kandydował? skoro w planach miał wyjazd, zapytajcie ile zrobił dla wyborców i gdzie był:))Dziwne, że nadal jest vice Przewodniczącym?..... chyba wcale:), a zresztą niech ocenią Go jego wyborcy. To w opozycji chyba jest największa walka o stołki, każdy chciałby być starostą a najlepiej vice, ale po co??? Czy na pewno dla nas wyborcow??? Już vice mieliśmy, pan z NC, to się obraził, sami oceńcie, czy to jest poważny człowiek? Nie dość, że sprawa w sądzie, to w starostwie cyrk robi, obraża się, fochy jakieś.... przedszkole normalnie, a w komentarzach ciągle że PiS miał władzę, że w pisie rozłam:)))) Moim zdaniem, w pisie nie ma rozłamu, tylko Ci co o stołki walczą mają problem, już jest dobrze, bo rządzą radą powiatu, tylko, że chyba ( moim zdaniem) trudno będzie im osiągnąć więcej, bo ta opozycja jest grubymi nićmi szyta:) lepiej PiS na forach zgnoić, może rozłam będzie i choć dwóch ale przejdzie, najlepiej Ci młodzi:;)i wtedy znów przejmiemy władze i może ostatnią kadencję, ale dalej poradniemy, byle dla siebie:) Ja wiem jedno, nie ma żadnej OPOZYCJI:))) uwierzcie:)Brawo radni z PiS, BRAWO!!! NIE DAJCIE SIĘ CZAROWAĆ!!! Pozdr

REWOLUCJA; 24 lipca 2015, 23:53

Karbowiak niestety tez nie bardzo idzie prowadzenie mu sesji miał wiele wpadek .

Dzisiaj trzeba winnych zadłużenia tego powiatu rozliczyć z tych 40 milionów złotych które zostały zadłużone przez władze PO i PSL . Wiec niebawem możemy spodziewać się pierwszych małych rewolucji które będę przybierać w coraz to większe rewolucje naprawdę będzie ciekawie

wyborca; 25 lipca 2015, 10:51

To było do przewidzenia! Rozgrywali starzy wyjadacze chleba i ten stary układ będzie rządził. Oni powinni odpowiedzieć za zadłużenie powiatu a nie pchać się do władzy. Szkoda,że PIS nie miał od początku większości. Dziś Ci sami co w poprzedniej kadencji podwoją zadłużenie i powiat zbankrutuje, albo zaczną dziką prywatyzację. Ot co nas czeka. Obrzydliwa jest polityka. Układ się tylko liczy.

do redakcji; 25 lipca 2015, 16:56

Proszę nie manipulować opinią publiczną. Na sesji powiatu nie było posła Suskiego, a na zdjęciu jest jego osoba. Proszę o wytłumaczenie tego incydentu. Nie wierzę, że droga redakcja nie mogła zdobyć oficjalnej fotki.

choinka; 26 lipca 2015, 19:59

Gdybyś był bardziej ostrzegawczy to na zdjęciu jest też choinka:)))

JA; 26 lipca 2015, 20:41

Najlepsze jest to, że PSIP i NC i cala reszta, czyli pan Zaremba, doskonale wiedzą że to co PiS robi to ma sens i być może to jedno z niewielu rozwiązań dla obecnej sytuacji, ale im akurat na powiecie nie zależy; ) czego dowodem jest obecny stan zadłużenia, najważniejszy jest stołek, byle nie zwykły radny, bo daj przewodniczący, a najlepiej przewodniczący rady( zawsze to trochę więcej w kieszeni), teraz to chyba nie ważne żeby zamieszać w fotelu starosty, bo jeszcze za wcześnie, sytuacja niepewna, nie wiadomo jak Dobrzyński wypadnie we wrześniu, i co potem Sitarek zrobi, czy da się jakiś dwóch przekonać.... teraz czekają. Akurat uważam, że obecny Starosta to odpowiedni człowiek. Są co prawda komentarze, że kasę bierze, nic nie robi, prywatyzuje, oddaje wszystko.... takie pomysły były już wcześniej i takie komentarze też, tylko że wtedy może ktoś wystraszył się, że straci stołek:) i sesje tez nie były poważniejsze od dzisiejszych, tak.....tam też można było się ubawic:) ........ cóż, tak będzie niestety, ZAWSZE!

do choinka; 26 lipca 2015, 21:39

O to właśnie chodzi, że jest artykuł z ostatniej sesji a fotka chyba z pierwszej. Pytam tylko czy to nie manipulacja!

Roman; 28 lipca 2015, 22:26

a po co pojawił się na ostatniej sesji błazen (czytaj doktor) z Mogielnicy nie radzi sobie w swojej gminie to miesza w powiecie, nie realizuje własnego budżetu z czystej krystalicznej złośliwości na przekór staroście, którego nie zdążył zniszczyć na swoim podwórku, w gazetach pisze, że radni powiatowi z Mogielnicy zagłosowali przeciw pozornemu bezpieczeństwu tj budowy zatoczki (dla brodatych, bo dzieci dalej będą przechodzić przez ruchliwą ulicę, ale co im się obiecało to po trupach). Już sobie jedna większość w powiecie i pytanie kiedy ponownie ruszy z zatoczką. Manipulator, robi i wam powiatowi wodę z mózgu przy okazji działając na szkodę tego którego nie zdążył zniszczyć. Rajcy powiatowi ruszcie rozumem a nie inspiracjami tego doktora. Na lewo i prawo pluje na starostwo, a wy zaczynacie mu schlebiać. Gdzie Wasz kręgosłup i logiczne myślenie oraz dobro powiatu. Otacza się przestępcami z chirurgiczną precyzją zwolnił sumienną pracownicę,angażując sie jak detektyw i wyrzucając społeczne pieniądze na komisję zewnętrzną (żeby on rzekomo był czysty), a bidny nie może ustalić, że Dariusz W który przekręcił gminę na 300000 PLN jest już po wyroku i dalej go zatrudnia za ok 10000pln twierdząc bezczelnie , że gmina nie ucierpiała. Zjednał już sobie przestępcę z rady powiatu (sprawa w toku i z tego co wiem to będzie kolejna). Opozycjo, macie wszelkie prawa do działań, ale patrzcie kto Wami inspiruje bo schlebianie temu manipulatorowi na dłuższą metę nie przyniesie Wam chluby. Poczytajcie jego opinie na temat starostwa w lokalnych prasach, gdzie obecnemu przypisuje Wasze niby błędy. Zrobicie co chcecie, ale kto ma rozum.....

he; 29 lipca 2015, 10:00

Jedyne rozwiązanie dla tego powiatu- pan Ziobro: ) on by tu moment porządek zrobił, ABW, CBA i pozamiatane, i zobaczyli byście na kogo glosowaliscie i po co znów tworzą koalicję:) już nie ma z czego doić chlopaki:)) zapytajcie pani Skarbnik...no chyba że do jej emerytury.....jeszcze może trochę się uda:) Moje marzenie- aby znalazł się Ktoś, kto pociągnie poprzednie władze do odpowiedzialności za tak ogromne zadłużenie, a pierwsza do przesłuchań niech idzie...Kto?? I najlepiej niech w telewizji będzie relacja na żywo, a program niech się nazywa "Rewolucja w radzie powiatu"(NA ŻYWO)

ale kocioł; 29 lipca 2015, 10:39

Ja tu czegoś nie rozumiem, Pan Dobrzyński był w Zarządzie, był vice starostą i skoro obraził się na PiS i chciał namieszać w piaskownicy ( bo chyba taki miał plan), to po co rezygnowal z funkcji, teraz byłaby i większość w radzie i w zarządzie mieliby swojego. Albo on taki nerwowy przed tym wyrokiem faktycznie, albo ta nowa koalicja to taki chaos:) nie mogą się chłopcy konkretnie dogadać, bo tu o stołki chyba chodzi a nie o powiat. I faktycznie ktoś tu manipuluje pisząc, że to w pisie rozłam. Rozłam to będzie jak się dobrzyński teraz na koalicję obrazi. W poprzedniej kadencji z PSIP chyba na bakier był, i teraz nagle przyjaciele? Albo niech zmieni doradcę, albo....... pożyjemy, zobaczymy:)

rewolucja; 30 lipca 2015, 00:07

Stanisław Sitarek To zdrajca mieszkańcy gminy Błedów nie zapomnijcie mu tego zdradził Prawice i poszedł do PSL-u

Maciej Dobrzyński to zdrajca mieszkańcy gm Warki nie zapomnijcie mu tego że zdradził Prawice i poszedł do PSL-u

do rewolucja; 30 lipca 2015, 10:55

Zgadzam się w 100%. W poprzedniej kadencji również robił rzeczy za które powinien ponieść konsekwencje. Im się wydaje, że jak są we władzach to im wszystko wolno i mogą uniknąć odpowiedzialności. Niby był w opozycji, ale jak widać to pozorne działanie. Sprzedawczyk zostanie sprzedawczykiem. PIS się na nim poznał, dobrze, że o czasie.

kmnf; 30 lipca 2015, 20:49

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

zorientowany; 30 lipca 2015, 21:22

Wojtek, Wojtek ty debilu, każdy wie,że to twoje wpisy

ankaa; 30 lipca 2015, 21:26

I co, tak straszyli, że po sesji nadzwyczajnej, następna sesja, i że Ścislowski tylko do końca wakacji, i dumni chodzili,że przejęli większość w radzie, i głowy co niektórych już w chmurach były, byly i co???. .......... stołki nowe są?....są! , zawsze troche więcej do kieszeni, nie? Ale pomysłu na poprawę i uzdrowienie choć trochę powiatu - chyba, brak? A przede wszystkim chyba dialogu w koalicji brak, i ciężko przekonać tych dwóch, (albo strach), no i ten pan co miesza, trochę niepewny, może ten PiS nie taki głupi jak tu piszą na forach?
Wiem jak było, wiem co jest:).....
teraz jest bieda, bo szuka się oszczędności.

Sławek; 31 lipca 2015, 09:53

Wojtek, dawaj, dawaj jeszcze, dobre wpisy, wreszcie konkrety:))))

do kmnf; 31 lipca 2015, 10:10

Uuuu ale chcieliście pocisnąć aż komentarz zablokowano, jak wiać inni więcej kultury mają niż Ci od doktora z Mogielnicy, bo komentarze się pojawiają, a że bolesne, cóż zycie:))

zarząd komisaryczny; 31 lipca 2015, 17:44

... by się przydał. Tylko skąd wziąć uczciwego, który taką funkcję mógłby pełnić?

do zarząd komisaryczny; 31 lipca 2015, 21:44

Oj przydał by się przydał, ale 4 lata temu ! ! ! Czy to przypadkiem, nie pomysł koalicji:)))

Do do zarząd ...; 2 sierpnia 2015, 11:59

W przypadku komisarza to zarząd jest zbędny. Rada jako organ kontrolny również. Nie ma gierek nie ma koalicji. Po cholerę jest coś takiego jak bezradni radni, niepotrzebne obciążenie dla pustej kasy.

do do do zarząd; 2 sierpnia 2015, 19:22

Czy to nie dziwne, że dopiero teraz ten pomysł??? ;)

rewolucja; 3 sierpnia 2015, 00:09

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

do rewolucja; 3 sierpnia 2015, 21:46

Panie Wojtku niech Pan opowie jak był Pan w jednej partii z Bronisławem Komorowskim

@@@@ zrzd; 4 sierpnia 2015, 02:56

Pomysł z zarządem na pewno nie pochodzi z rady tudzież koalicji. Nie gryzie się ręki co karmi ... nieprawda?

Btw; 4 sierpnia 2015, 03:05

Zarząd to nie widzimisię koalicji czy rady. Podstawą prawną jest:

http://www.infor.pl/prawo/powiat/rada-powiatu/219099,Kiedy-premier-moze-rozwiazac-rade-powiatu.html

http://www.infor.pl/prawo/powiat/abc-powiatu/219105,Kiedy-mozna-wprowadzic-w-powiecie-komisarza.html

Ten bałagan to wynik gierek partyjnych trzech partii.

Obywatel; 10 sierpnia 2015, 22:27

Przypominam co napisał -rewolucja- Oceńcie czy miał rację? Czy przez nich mamy kryzys? Czy oni są winni tej groteskowej sytuacji, która nastąpiła ? Wszak ich głosy były dla Prawicy bezcenne a teraz pat !

Stanisław Sitarek To zdrajca mieszkańcy gminy Błedów nie zapomnijcie mu tego zdradził Prawice i poszedł do PSL-u

Maciej Dobrzyński to zdrajca mieszkańcy gm Warki nie zapomnijcie mu tego że zdradził Prawice i poszedł do PSL-u

Grójecki; 11 sierpnia 2015, 08:47

Jaka tam rewolucja, ordynarna walka o wpływy, stanowiska i kasę. Rewolucja to będzie jak tych ludzi wywieziemy na taczkach. Proponuję pełną zgodę na każdej taczce pisiak z pesrelowcem razem solidarnie. A później po równo każdemu po dziesięć kopów w du..ę.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.