Rozliczenie PIT przez internet – kto może to zrobić?

9 stycznia 2022; 10:00

Materiał promocyjny

Nasi rodzice i dziadkowie przyzwyczaili się do tego, że rozliczanie PIT-u było prawdziwą gehenną. Stanie w kolejkach to udręka, która dotykała każdego pracującego Polaka. W ramach postępującej technologii okazało się, że można rozliczać PIT przez internet, co pozwoliło na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Pomimo tego, że takie rozwiązanie funkcjonuje już od kilku lat, to nadal pozostaje wiele odpowiedzi na pytania. Postanowiliśmy dokładnie sprawdzić, kto może rozliczyć roczną deklarację przez internet. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu.

Można to zrobić samemu - programy rozliczeniowe pomogą!


Rozliczanie rocznej deklaracji PIT szczególnie dla osób młodych, które są biegłe w obsłudze programów oraz komputerów nie powinno stanowić żadnego problemu. Wypełnienie pit 2021/2022 online będzie jak najbardziej możliwe samodzielnie. Wystarczy tylko skorzystać z oficjalnych narzędzi danych przez Państwo bądź też pobrać jeden z programów, aby zrobić to na własną rękę.

Dawniej rozliczanie PIT nakazywało udanie się do księgowego, za którego trzeba było zapłacić. Dziś również funkcjonują biura rachunkowe, które pomagają rozliczyć taką deklarację, jednak jest to koszt około 30 zł, więc nie każdemu chce się taką kwotę płacić. Programy rozliczeniowe pomagają wypełnić zeznanie podatkowe raptem w kilka minut. Potrzebna jest do tego deklaracja z poprzedniego roku, a żeby być dokładniejszym to tylko kwota, którą otrzymaliśmy jako zwrot bądź też dopłatę oraz zeznanie podatkowe otrzymane od pracodawcy.

Na pewno osobom starszym może być odrobinę trudniej rozliczyć taką deklarację, dlatego, że przeważnie nie są one tak biegłe w obsłudze komputera. Tutaj nieodzowna będzie pomoc młodszego pokolenia, które może pomóc rodzicom oraz dziadkom zaoszczędzić czas i stres. Program rozliczeniowy PIT pozwala na wysłanie deklaracji w oka mgnieniu - nie trzeba stać w kolejce i konsultować swoich wątpliwości z Urzędem Skarbowym.

Rozliczanie bliskich przez Internet? To jest możliwe!


Wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, że jak najbardziej jest możliwe rozliczenie bliskich osób przez Internet. Owszem, niektórzy zapewne przyzwyczaili się do tego, że ich deklaracja jest rozliczana przez Urząd Skarbowy, natomiast to rozwiązanie, które ma swoje wady tj. brak kontroli nad zeznaniem czy też brak możliwości poprawy zeznania. W dzisiejszych czasach nie ma żadnych przeciwskazań, aby rozliczyć nawet bliższego czy dalszego znajomego.

Co należy zrobić, aby rozliczyć kogoś innego? Przede wszystkim trzeba znać kwotę nadpłaty z poprzedniego roku, zalogować się na dane takiej osoby poprzez znajomość m.in. PESEL, data urodzenia oraz kwoty przychodu od pracodawcy za 2020 i 2021 rok. Tak naprawdę rozliczenie PIT jest bardzo krótkie i nie wymaga wielkich umiejętności, a w razie potrzeby można skorzystać z porad dostępnych w Internecie oraz programach rozliczeniowych.

Rozliczanie się przez Internet jest w pełni bezpieczne, a zestawiając je z tradycyjnym składaniem deklaracji, jest to mniej stresujące, nie trzeba wydawać pieniędzy na dojazd, a przede wszystkim tracić czasu spędzanego w Urzędzie Skarbowym. Nie ma żadnych przeciwskazań, żeby rozliczyć kogoś bliskiego bądź nawet obcą osobę.

 

Najnowsze artykuły

Widmo likwidacji dziesiątek linii autobusowych Widmo likwidacji dziesiątek linii autobusowych pojawiło si...
Grójecka Policja: Uwaga na nielegalne odpady! W ostatnich latach przybiera na sile zjawisko porzucania...
Policjanci z Grójca prowadzą dla uczniów zajęcia online W obecnym trudnym czasie policjanci zajmujący się...
Klimatyzacja - wszystko, co musisz wiedzieć Klimatyzacja do mieszkania i biura to wielka wygoda. Na to...
El-Dam: Profesjonaliści w swoim fachu (ZOBACZ FILMIK) Wiemy, że Twój czas jest cenny, dlatego zachęcamy, żebyś po...

Najnowsze ogłoszenia

Magazynier - praca w Berlinie W związku z rozpoczęciem nowego projektu poszukujemy osób do pracy w...
... Salon Endorfiny w Warce zatrudni fryzjerkę, jeżeli
posiadasz...
... Instalacje Serwis Utrzymanie
Praca w Niemczech/ Operator wozka... Pracuj w Niemczech jako operator wózka widłowego

Miejscowość:...
Praca w Niemczech/ Spawacz Pracuj jako Spawacz w Niemczech!
Miejscowość:Neuenhaus/ Możliwość...

Firmy z Grójca i okolic

Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.