Ruszamy z akcją Wyścig do grójeckiego ratusza 2018

17 września 2018; 09:25

Grojec24.net

57 komentarzy

Tylko trochę ponad miesiąc dzieli nas od wyborów samorządowych. Chcąc pomóc mieszkańcom naszej gminy w dokonaniu najlepszego wyboru startujemy z akcją „Wyścig do grójeckiego ratusza 2018”.

Polecamy

Akcja będzie polegać na zorganizowaniu korespondencyjnej debaty pomiędzy kandydatami na burmistrza miasta i gminy Grójec.

Podobnie, jak cztery lata temu, na podstawie najciekawszych pytań otrzymanych od naszych Czytelników oraz przygotowanych przez członków redakcji opracujemy ankietę, którą przekażemy wszystkim kandydatom na urząd burmistrza. Każdy z kandydatów otrzyma taką samą maksymalną ilość znaków odpowiedzi na każde z pytań (4000 znaków ze specjami).

Pytania do kandydatów można przesyłać do niedzieli 30 września 2018 roku na adres e-mail: redakcja@grojec24.net. Prosimy, aby były one jak najbardziej przekrojowe, tzn. żeby nie dotyczyły np. remontu tylko jednej ulicy, a także żeby odnosiły się do spraw Grójca, a nie poszczególnych kandydatów.

Wybrane pytania połączymy z opracowanymi przez nas i roześlemy do wszystkich kandydatów. Na przygotowanie odpowiedzi będą mieli oni określony czas.

Od poniedziałku 1 październikami zaczniemy publikacje odpowiedzi poszczególnych kandydatów. Będą one widoczne w tym samym, dobrze eksponowanym miejscu portalu przez okres 3-5 dni (w zależności od ostatecznej ilości kandydatów), a także zostaną opublikowane na portalu społecznościowym Facebook.

Przypomnijmy, iż wybory samorządowe odbędą się 21 października.

W Grójcu o piątą z rzędu kadencję na stanowisku burmistrza będzie ubiegał się Jacek Stolarski. Trzeci raz w szranki z obecnym włodarzem zamierza stanąć Artur Banasiewicz, a po raz pierwszy o fotel burmistrza zamierza zawalczyć radny Dariusz Gwiazda. Kandydatką Prawa i Sprawiedliwości będzie Anna Sotek. Swojego kandydata ma nie wystawiać Polskie Stronnictwo Ludowe. Jak mówił nam w lutym poseł Mirosław Maliszewski, PSL przymierza się do poparcia obecnego burmistrza, Jacka Stolarskiego.

Wszystkie komitety i kandydatów zainteresowanych reklamą wyborczą na łamach Grojec24.net zapraszamy do kontaktu telefonicznie 604 63 82 63 lub mailowo redakcja@grojec24.net.

TAGI:

Komentarze (57):

Wyborca; 18 września 2018, 14:41

Pytanie do kandydatki na Radną nr 1 na liście obecnego Burmistrza - Pani Eugenia Poradzka.
Jest Pani radną w latach 2014-2018. Proszę o przedstawienie swoich osiągnięć/sukcesów jak Radna miasta Grójec. Jakie podejmowała Pani działania, czy składała Pani jakieś wnioski? Czy udała się Pani zrealizować jakieś ciekawe pomysł/projekty?

Wyborca; 18 września 2018, 15:17

Proszę zadać takie same pytanie kolejnym osobom z list burmistrza, które obecnie są Radnymi:
Barbara Pawlak
Jerzy Kasica
Jolita Miedziun
Ryszard Krzyżanowski
Ryszard Matusiak
Stefan Migdalski

Co te osoby zrobiły przez ostatnie 4 lata dla miasta/gminy?

PRAWDA; 18 września 2018, 15:33

Pani Eugenia Poradzka - przed radą nic,w trakcie rady nic, po radzie Poradzka, jedna wielka Eugenia Porażka. Po wyborach - zapłakana, przegrana Poradzka.

ZORRO do Wyborca; 18 września 2018, 16:54

Wiewiórki mówią, że niektórzy poszli na zakupy i zakupili głosy.......

Oleńka; 18 września 2018, 18:04

Niemy Chór Radnych Jacka III Wspaniałomyślnego!

PRAWDA do SAM; 19 września 2018, 07:36

Wróble ćwierkają, że wszyscy.

urzędnik; 19 września 2018, 13:46

O tym mowa, o tamtym wśród piszących mowa, a o konkretach ani słowa!!! A ja mam pytanie do Darka Gwiazdy:
skąd weźmiesz kasę na te swoje pomysły, bo pisząc o tym, że gmina nie pozyskuje zewnętrznych funduszy, piszesz po prostu nieprawdę. Większość z Twoich propozycji jest aktualnie realizowana lub będzie realizowana przez gminę.

nie uwieżycie; 19 września 2018, 14:02

otworzyłem ostatnio deche od kibla, a tam kto??? No zgadnijcie...….. Darek G.

do urzędnika / czki raczej; 19 września 2018, 15:22

Kryśka, wszyscy widzą jak Ci się ze strachu nogi trzęsą.

Sad do urzędnik; 19 września 2018, 15:31

Będziesz wiarygodny dopiero wtedy, kiedy podasz jakie fundusze zewnętrzne pozyskano pod światłym kierownictwem J. S. w ciągu np. ostatnich 10 lat lub ostatnich 4 lat i porównasz to z innymi gminami na Mazowszu. Wg moich informacji, wygląda to bardzo nieciekawie. Pokaż, że się mylę. Myślę również, że podobnie jak w budżecie centralnym, duża kasa się znajdzie w wyniku właściwego zarządzania finansami oraz ukrócenia ............ Wierzę, że domyślasz się co oznaczają kropki.

Do Administratora; 19 września 2018, 17:43

Czy takie prostackie wpisy jak od "nie uwieżycie" są zgodne z zasadami? Więcej takich kretynów z podwiniętym kundlim ogonem i ośmieszone zostanie wszystko.

Kusy; 19 września 2018, 17:49

Gdzie możemy znaleźć listę wszystkich kandydatów i z jakich okręgów startują?

Do redakcji; 19 września 2018, 20:47

Proszę odpowiedzieć dlaczego w waszej sondzie nie uwzględnione zostały wszystkie komitety wyborcze.?

Do cwaniaczka o niku sad; 19 września 2018, 21:46

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do kusy; 19 września 2018, 21:55

A do czego Tobie ta wiedza? Skup się na swoim okręgu wyborczym i mądrych kandydatach,ale nie tych z łapanki od Karbowiaczka czy krowiego ogona.

Do komisji ; 19 września 2018, 22:02

Przypilnujcie Częstoniew bo tam jeden obecny radny gminny z obecnym radnym powiatowym całe świniaki wozili 4 lata temu w ramach kampanii wyborczej.

Plus; 20 września 2018, 08:54

W sp2 tez horda trenerska co wybory ma ofertę dla przekupnych wyborców. Po polaczeniu z niezastąpionym kandydatem, Cena pójdzie w górę

do redakcji; 20 września 2018, 12:46

Czekam na odpowiedź z dnia 19.09. z godziny 20:47

miejscowy; 20 września 2018, 18:59

trzeba skończyć raz na zawsze z tym chorym układem w gminie! trzecia kochanka. zero dotacji fatalne inwestycje. starczy! czas na zmiany!

Mieszkaniec ; 20 września 2018, 20:22

Odsuńcie co po niektórych od koryta.. same układy i ukladziki z owadami o barwnych skrzydlach..

"fan" Stolara; 20 września 2018, 21:45

ale ci tam cisnienie ten cały Gwiazda podnosi co burmiszczu? musiales zerznąć filmik WYMYŚL coś od siebie

Mieszkaniec; 20 września 2018, 23:05

W imię ojca i syna,czy to piszą prawi nieskazitelni katolicy? Aż skóra cierpnie jest się czego bać na co was stać.Swojego nie widzisz pod nosem a cudze widzisz pod lasem.

Robert; 21 września 2018, 05:55

Tylko kobieta potrafi zadbać o mieszkańców Grójca i Gminy przykład Tarczyn.

KK; 21 września 2018, 09:51

Panie Darku w/g Pana programu będzie to miasto policyjne czy dobrze zrozumiałem ?
Panie Jacku ile otrzymaliśmy dotacji z EU w tej kadencji.
Na PIS na pewno nie zagłosuję !!!!!!

Lenka; 21 września 2018, 10:26

Chciała bym zadać pytania Panu burmistrzowi Stolarskiemu. W jaki sposób zamierza Pan stworzyć przy każdym przedszkolu grupy żłobkowe skoro aktualny stan przeszkoli jest taki, że są one przepełnione? Pragnę zaznaczyć, że nawet w przedszkolu przy ulicy Orzeszkowej z sali gimnastycznej jest stworzona sala zajęć dydaktycznych. Pytanie drugie, tyczy się szkoły podstawowej numer 1. Dwa lata temu na spotkaniu z rodzicami w szkole nr 1 obiecał Pan rodzicom, iż tylko dwa roczniki przejdą do budynku dawnego gimnazjum, a począwszy od rocznika 2006 dzieci na czas nauki w klasie siódmej i ósmej już zostaną w budynku szkoły nr 1. Do tego miała posłużyć zmiana rejonizacji, ograniczenie klas pierwszych, wybudowanie nowych obiektów i tym podobne. Snuł Pan przed nami wizję i obietnice poprawy prosząc, abyśmy zgodzili się bez większych przepychanek na ten układ jako załagodzenie stanu przejściowego. Moje pytanie w związku z tym. Gdzie jest Pańskie dane słowo, co Pan zrobił w tym temacie ? Bo wedle mojej wiedzy kolejne roczniki będą zmuszone na ostatnie dwa bardzo ważne dla siebie lata przechodzić do innego budynku. Dlaczego Pan teraz nie porozmawia z rodzicami przed wyborami? Czemu w Pana programie nie ma nawet słowa o tym problemie?

Tomasz Miły; 21 września 2018, 22:29

Pytanie do wszystkich to samo: jaki mają pomysł, aby gminne instytucje, takie jak Gok, Gos, Wodociągi, ZAPO przestały być kliką kolesiow cierpiących na stołkoze i zaczęły funkcjonować dla ludzi. Przeciez Ci Pożal się Boże dyrektorzy kompletnie nic nie robią, a burmistrz na to bezkrytycznie pozwala.

Do Lenki; 21 września 2018, 23:57

P burmistrz twierdził że nie ma po co budować kolejnych budynków oświatowych, ponieważ jest i będzie niż demograficzny, ale dalej pozwala na budowanie bloków, w których nikt prawdopodobnie nie mieszka. Na marginesie w Grójcu z infrastrukturą jest trzydzieści lat za Murzynkami.

Do Lenka; 22 września 2018, 08:29

Przebuduje,przedszkola a później znowu przebuduje i tak będzie przebudowa Job w tym jest najlepszy. Pod przebudowę zabierze teren z placu zabaw ale dzieci będą miały więcej miejsca na stołówce

Rodzice będą musielii np. wozić dzieci z Krobowa na Polną.
Przyklad następny : teren przy ul. Orzeszkowej burmistrz oddal znanemu developerowi tj. miejsce gdzie mial powstać przedszkolny plac zabaw.
Przepełnione sale sp1 a tutaj bajki ze za rok klasy 7 i 8 wroca do sp1 ? Stary i cwany burmistrz zrobli klasy sportowe de facto z dodatkowymi godzinami wf i już jest czym się pochwalić. Tylko rozszerzony wf to zabieg czysto administracyjny przypominający postawienie dwóch koleczek w arkuszu organizacyjnym szkoly. A zapowiadanej debaty wladz i rodzicow bedacej pokłosiem wiosennej debaty o stanoe osiwaty w urzędzie gminy, nie doczekamy się.

Tak działają nasze władze samorządowe, maja taka wiedze, ze nie potrzebuja wsluchiwac się w glos mieszkańców, a o nich przypominają sobie przed wyborami a później lata arogancji.

Kk; 22 września 2018, 08:45

Ile Pan burmistrzu dostal dotacji na przebudowę basenu, boiska sportowego, którymi to obiektami szczyci sie Pan Dyrektor Juraszewski. Pisze ten dobry znawca koszykowki a obecnie Pana wyznawca ze on i jego MKS, sa dumni ze maja takie piękne obiekty sportowe. Modernizacja tych obiektów kosztowała Gminę grubo ponad 8 mln... Czy tylko przejedlismy nasze podatki a moze coś otrzymaliśmy dotacji?

Pytanie; 22 września 2018, 13:12

Do burmistrza.
Dlaczego boisko przy d. gimnazjum nie nadaje się do gry w piłkę nożną?
Kto opiniował nawierzchnię.

Mieszkaniec; 22 września 2018, 15:19

Proszę odpowiedzieć szczerze czy Wy tak pięknie piszący i zadajacy pytania nie byliście wyznawcami Pana panującego obecnie.To było nie tak dawno.Sam widziałem Was w Sztutowie w miłej komitywie.

Do mieszkaniec; 22 września 2018, 19:21

No właśnie nie możemy wybrać kogoś kto jest blisko burmistrza, bo nic się nie zmieni. Mam nadzieję, że hasło nadzwyczajnej kasty się nie ziści ( oby było tak jak było)

Do Lenki; 22 września 2018, 19:41

O ten cały bajzel w szkołach proszę pytać panią minister dobrej zmiany z PiS

Do miejscowego; 22 września 2018, 20:51

Nie klep głupot o kochankach,możesz i Ty mieć jak chcesz..My zagłosujemy za kandydatem który obieca zrobić parasole nad zasranymi ławkami w parku miejskim k

jurny baca; 22 września 2018, 23:49

Nie będzie budował nowych szkół bo syn już kończy szkolę a wnuczki uczą sie w Warszawie, więc Grójec obudzi sie za 5 lat z ręką w ......

zamiejscowy; 23 września 2018, 08:16

Może to celowe z tym naszym parkiem, że tylko jest dla ptaków.
Tylko Grójec ma problem z wronami w Parku, w innych podobnych miastach umieli sobie poradzić z tym zjawiskiem.

Do zamiejscowego; 23 września 2018, 12:39

Jak zostaniesz burmistrzem dobrej zmiany to z Grójca zrobisz stolicę dasz radę

Zdroworozsadkowy ; 23 września 2018, 20:24

Oj sami harcerze piszą i mają nadzwyczaj duzo wolnego czasu.

natchniony; 23 września 2018, 22:56

W Grójcu potrzebna jest zmiana bez względu na kogokolwiek z kandydatów. Miasto potrzebuje resetu inaczej za kilka lat dostaniemy zatkane miasto, pozbawione szans na uporządkowanie przestrzeni publicznej a dzisiejsi wyznawcy i dyrygenci burmistrza i tak w tym mieście nie będą mieszkać.

zdroworozsądkowy; 23 września 2018, 23:14

może wreszcie nie pozwolimy by w tym mieście
wszyscy, którzy popierają burmistrza czuli się bezkarni, a reszta była spychana na margines

Cudo kameleonów pełno na listach popierających Stolarskiego

SAM do Zdroworozsądkowy; 24 września 2018, 07:20

A nie pomyśklałeś, dobrze zorganizowani, mobilni i lubiący porządek? Zdrowy rozsądek mówi koniec z tym, co do tej pory. Zdrowy rpzsądek to Darek Gwiazda. Klika, układ, koteria, towarzystwo wzajemnej adoracji, przejadające i marnotrawiące pieniądze podatników, to stare, które musi odejść.

Do Sama; 24 września 2018, 17:24

Jeszcze nie teraz,nie tak jak Wy chcecie To wyborcy ocenią, a nie pieniądze,krytykanci.

Miasto się budzi...może i wieś zrozumie; 24 września 2018, 23:26

Sen o Grójcu spełni się i nagle co było niemożliwe stanie się możliwe - wszyscy będą zastanawiać się czemu tak późno...i to już po 21.X....
Nie dajcie sobą dalej manipulować

Krytykanci; 25 września 2018, 10:55

Nie krytykanci, lecz krytycy. Wyborcy, w większości, także uważają, że nie pieniądze na kupowanie głosów. To już jest koniec, koniec, nie ma już nic, wy wszyscy członkowie kliki.

SAM do Miasto się budzi; 25 września 2018, 11:52

Wieś rozumie po drogach, nieustannie łatanych, często po trzech latach od połóżenia pseudoasfaltu, którego jakość jest na poziomie 30% tego, kładzionego w mieście. Wieś rozumie też po pijatykach, urządzanych w remizach strażackich, z udziałem burmistrzów i starych "działaczy". Wieś rozumie po podatkach, które są przejadane/przepijane na imprezy integracyjne. Miasto i wieś pójdą razem, stare cwaniactwo, dzielące wieś z miastem, trafi do lamusa.

Do miasto się budzi; 25 września 2018, 12:20

Piękne słowa "nie dajcie sobą manipulować". Dodać należy nie bierzcie flaszek, kiełbasy i pieniędzy za głos. To jest klucz do uczciwych wyborów.

Aga; 26 września 2018, 22:41

Pani Aniu super że Pani kandyduje na burmistrza nowa osoba zawsze coś dobrego wnosi nawet jeśli jest Pani z PIS trzeba nam nowych ludzi gotowych do działania , Pozdrawiam

Aga; 26 września 2018, 22:43

Pani Aniu super że Pani kandyduje na burmistrza nowa osoba zawsze coś dobrego wnosi nawet jeśli jest Pani z PIS trzeba nam nowych ludzi gotowych do działania , Pozdrawiam

Veio; 28 września 2018, 12:17

Czy jest planowany remont drogi gminnej oraz uzupełnienie oświetlenia przy ulicy w Mięsach? Bo czas najwyższy...tam jest zwyczajnie niebezpiecznie.

Co z PKS Grójec? Czy wciąż kursy autobusów będą skracane/likwidowane?

Czy jest planowana - choćby w kolejnych latach - komunikacja szynowa z Warszawą? Albo chociaż z Warką... wtedy byśmy się podpinali pod ichniejsze połączenie. Wstyd, że tak zaludnione miasto jest skazane tylko na dojazd do stolicy PKSem.

Mieszkaniec; 28 września 2018, 15:08

Panie Burmistrzu, Kiedy w końcu powstanie normalna ulica Relaksowa na odcinku od Okrężnej do osiedla przy Olimpijskiej? Wstyd, że niemal w centrum miasta jest coś co przypomina wieś polską z XIX wieku. A dodam, że codziennie przejeżdża tamtędy kilkadziesiąt samochodów i kilkuset pieszych. Już przy poprzedniej kampanii były obietnice ale jak widać niewiele się zmieniło.

gość; 28 września 2018, 16:48

Ktoś poruszył temat kochanek burmistrza i Kryśki z inwestycji, że drży o stołek w który tylko pierdzi i nic nie robi bo ma blisko swojego guru. I teraz pytanie czy tak powinna wyglądać sytuacja w naszej gminie, to my ludzie głosujący lub nie głosujący dopuściliśmy do tego folwarku gdzie tego rodzaje sytuacje mają miejsce. Mieszkańcy obudźcie się pora to zakończyć!!!!

a2; 28 września 2018, 17:48

dlaczego do tej pory nie ma w Grójcu LIDLA

Chomont grójecki; 28 września 2018, 19:26

Pytanie do Banasiewicza
Pod którą opcję polityczną/partie zamierza się jeszcze podwiesić i ile uzyskał dotacji unijnych gdy był za nie odpowiedzialny? I czemu jak go lud nie wybrał to i tak się wepchał do samorządu ? Gdzie Twój honor?

Do gość; 29 września 2018, 08:21

Ale przeżywasz te kochanki, spać chyba nie możesz? Przecież możesz i Ty mieć też jesteś atrakcyjny. Znasz takie mądre powiedzenie szkoda Ci jej .... to.......mam pytanie czy to jest twój program wyborczy bo już wielokrotnie to powtarzasz plociuchu!

Mieszkaniec ; 29 września 2018, 12:55

Pomijając aspekt moralny układu, druga sprawą jest aspekt służbowy burmistrz- naczelnik. Podległość stanowiska tej Pani budzi dużo kontrowersji. Mam nadzieję że wybory to wreszcie zmienią.

Air ; 30 września 2018, 15:16

Pytanie do kandydatów na Burmistrza.

Interesuje mnie kwestia czystego powietrza w naszym mieście a w zasadzie jego braku na niektórych obszarach Grojca, zwłaszcza na terenie tzw działek lewiczyńskich. Od wczesnej jesieni po późną wiosnę nie mogę otworzyć okna ponieważ powietrze jest bardzo zanieczyszczone.

Dla kogo z Państwa Kandydatów jest to kwestia istotna i co w tej sprawie zamierzają Kandydaci zrobić?

Młodzi; 6 października 2018, 07:12

W Grójcu potrzeba zamiast nowej hali dużego obiektu - kompleksu parkowego. Ludzie chcą żyć zdrowiej, biegać, jeździć na rowerach, deskach, rolkach. W weekend chcemy spędzać z dziećmi kilka godzin wśród drzew i kwiatów. Na obzezach miasta powinien taki obiekt powstać. Dobrze byłoby połączyć Grójec ścieżkami rowerowymi z jakimś lasem. Radni myślcie trochę.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 


Najnowsze artykuły

Zmiany na plebaniach w Grójcu, Lewiczynie i Nowej Wsi Po pięciu latach posługi z parafią św. Mikołaja żegna się...
Zatrzymani za nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów Policjanci z Wydziału Kryminalnego grójeckiej komendy...
Koszykówka Dumą Grójca W niedzielę w Hali Sportowej Spartakus w Grójcu odbył się...
Dzień zawodowca w ZSP w Grójcu Informacje o lokalnym rynku pracy oraz o oczekiwaniach...
Mazowsze finiszuje na piątkę, ale cudu nie było Mazowsze Grójec w bardzo dobrym stylu, wysokim zwycięstwem...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset...
Kupię Toyotę Avensis 1.6 1.8 TD D4D... Firma kupi samochody marki TOYOTA AVENSIS T22 z silnikami benzynowymi...
... Agencja pracy LiderJob (cert. 16198) poszukuje dla swojego klienta pracowników...
Kalkulator lichwy - sprawdź cenę... ...
... Niemiecka firma mtw Solutions gmbH zatrudni dwóch pracowników do oklejania...

Firmy z Grójca i okolic

AbcAugustów Szukasz serwisu z tematyką lifestyle, a także zamierzasz dowiedzieć...
... Znudził Ci się wygląd mieszkania i chciałbyś odnowić i wyremontować...
2strony 2strony.pl to serwis dla ludzi przedsiębiorczych. Interesujemy się tematyką...
GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
Prezenty Driving Experience - przejazd... Prezenty Driving Experience to specjalnie przygotowana oferta prezentów...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.