Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Ruszamy z akcją Wyścig do grójeckiego ratusza 2018

17 września 2018; 09:25

Grojec24.net

57 komentarzy

Tylko trochę ponad miesiąc dzieli nas od wyborów samorządowych. Chcąc pomóc mieszkańcom naszej gminy w dokonaniu najlepszego wyboru startujemy z akcją „Wyścig do grójeckiego ratusza 2018”.

News will be here

Polecamy

Akcja będzie polegać na zorganizowaniu korespondencyjnej debaty pomiędzy kandydatami na burmistrza miasta i gminy Grójec.

Podobnie, jak cztery lata temu, na podstawie najciekawszych pytań otrzymanych od naszych Czytelników oraz przygotowanych przez członków redakcji opracujemy ankietę, którą przekażemy wszystkim kandydatom na urząd burmistrza. Każdy z kandydatów otrzyma taką samą maksymalną ilość znaków odpowiedzi na każde z pytań (4000 znaków ze specjami).

Pytania do kandydatów można przesyłać do niedzieli 30 września 2018 roku na adres e-mail: redakcja@grojec24.net. Prosimy, aby były one jak najbardziej przekrojowe, tzn. żeby nie dotyczyły np. remontu tylko jednej ulicy, a także żeby odnosiły się do spraw Grójca, a nie poszczególnych kandydatów.

Wybrane pytania połączymy z opracowanymi przez nas i roześlemy do wszystkich kandydatów. Na przygotowanie odpowiedzi będą mieli oni określony czas.

Od poniedziałku 1 październikami zaczniemy publikacje odpowiedzi poszczególnych kandydatów. Będą one widoczne w tym samym, dobrze eksponowanym miejscu portalu przez okres 3-5 dni (w zależności od ostatecznej ilości kandydatów), a także zostaną opublikowane na portalu społecznościowym Facebook.

Przypomnijmy, iż wybory samorządowe odbędą się 21 października.

W Grójcu o piątą z rzędu kadencję na stanowisku burmistrza będzie ubiegał się Jacek Stolarski. Trzeci raz w szranki z obecnym włodarzem zamierza stanąć Artur Banasiewicz, a po raz pierwszy o fotel burmistrza zamierza zawalczyć radny Dariusz Gwiazda. Kandydatką Prawa i Sprawiedliwości będzie Anna Sotek. Swojego kandydata ma nie wystawiać Polskie Stronnictwo Ludowe. Jak mówił nam w lutym poseł Mirosław Maliszewski, PSL przymierza się do poparcia obecnego burmistrza, Jacka Stolarskiego.

Wszystkie komitety i kandydatów zainteresowanych reklamą wyborczą na łamach Grojec24.net zapraszamy do kontaktu telefonicznie 604 63 82 63 lub mailowo redakcja@grojec24.net.

TAGI:

Komentarze (57):

Wyborca; 18 września 2018, 14:41

Pytanie do kandydatki na Radną nr 1 na liście obecnego Burmistrza - Pani Eugenia Poradzka.
Jest Pani radną w latach 2014-2018. Proszę o przedstawienie swoich osiągnięć/sukcesów jak Radna miasta Grójec. Jakie podejmowała Pani działania, czy składała Pani jakieś wnioski? Czy udała się Pani zrealizować jakieś ciekawe pomysł/projekty?

Wyborca; 18 września 2018, 15:17

Proszę zadać takie same pytanie kolejnym osobom z list burmistrza, które obecnie są Radnymi:
Barbara Pawlak
Jerzy Kasica
Jolita Miedziun
Ryszard Krzyżanowski
Ryszard Matusiak
Stefan Migdalski

Co te osoby zrobiły przez ostatnie 4 lata dla miasta/gminy?

PRAWDA; 18 września 2018, 15:33

Pani Eugenia Poradzka - przed radą nic,w trakcie rady nic, po radzie Poradzka, jedna wielka Eugenia Porażka. Po wyborach - zapłakana, przegrana Poradzka.

ZORRO do Wyborca; 18 września 2018, 16:54

Wiewiórki mówią, że niektórzy poszli na zakupy i zakupili głosy.......

Oleńka; 18 września 2018, 18:04

Niemy Chór Radnych Jacka III Wspaniałomyślnego!

PRAWDA do SAM; 19 września 2018, 07:36

Wróble ćwierkają, że wszyscy.

urzędnik; 19 września 2018, 13:46

O tym mowa, o tamtym wśród piszących mowa, a o konkretach ani słowa!!! A ja mam pytanie do Darka Gwiazdy:
skąd weźmiesz kasę na te swoje pomysły, bo pisząc o tym, że gmina nie pozyskuje zewnętrznych funduszy, piszesz po prostu nieprawdę. Większość z Twoich propozycji jest aktualnie realizowana lub będzie realizowana przez gminę.

nie uwieżycie; 19 września 2018, 14:02

otworzyłem ostatnio deche od kibla, a tam kto??? No zgadnijcie...….. Darek G.

do urzędnika / czki raczej; 19 września 2018, 15:22

Kryśka, wszyscy widzą jak Ci się ze strachu nogi trzęsą.

Sad do urzędnik; 19 września 2018, 15:31

Będziesz wiarygodny dopiero wtedy, kiedy podasz jakie fundusze zewnętrzne pozyskano pod światłym kierownictwem J. S. w ciągu np. ostatnich 10 lat lub ostatnich 4 lat i porównasz to z innymi gminami na Mazowszu. Wg moich informacji, wygląda to bardzo nieciekawie. Pokaż, że się mylę. Myślę również, że podobnie jak w budżecie centralnym, duża kasa się znajdzie w wyniku właściwego zarządzania finansami oraz ukrócenia ............ Wierzę, że domyślasz się co oznaczają kropki.

Do Administratora; 19 września 2018, 17:43

Czy takie prostackie wpisy jak od "nie uwieżycie" są zgodne z zasadami? Więcej takich kretynów z podwiniętym kundlim ogonem i ośmieszone zostanie wszystko.

Kusy; 19 września 2018, 17:49

Gdzie możemy znaleźć listę wszystkich kandydatów i z jakich okręgów startują?

Do redakcji; 19 września 2018, 20:47

Proszę odpowiedzieć dlaczego w waszej sondzie nie uwzględnione zostały wszystkie komitety wyborcze.?

Do cwaniaczka o niku sad; 19 września 2018, 21:46

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do kusy; 19 września 2018, 21:55

A do czego Tobie ta wiedza? Skup się na swoim okręgu wyborczym i mądrych kandydatach,ale nie tych z łapanki od Karbowiaczka czy krowiego ogona.

Do komisji ; 19 września 2018, 22:02

Przypilnujcie Częstoniew bo tam jeden obecny radny gminny z obecnym radnym powiatowym całe świniaki wozili 4 lata temu w ramach kampanii wyborczej.

Plus; 20 września 2018, 08:54

W sp2 tez horda trenerska co wybory ma ofertę dla przekupnych wyborców. Po polaczeniu z niezastąpionym kandydatem, Cena pójdzie w górę

do redakcji; 20 września 2018, 12:46

Czekam na odpowiedź z dnia 19.09. z godziny 20:47

miejscowy; 20 września 2018, 18:59

trzeba skończyć raz na zawsze z tym chorym układem w gminie! trzecia kochanka. zero dotacji fatalne inwestycje. starczy! czas na zmiany!

Mieszkaniec ; 20 września 2018, 20:22

Odsuńcie co po niektórych od koryta.. same układy i ukladziki z owadami o barwnych skrzydlach..

"fan" Stolara; 20 września 2018, 21:45

ale ci tam cisnienie ten cały Gwiazda podnosi co burmiszczu? musiales zerznąć filmik WYMYŚL coś od siebie

Mieszkaniec; 20 września 2018, 23:05

W imię ojca i syna,czy to piszą prawi nieskazitelni katolicy? Aż skóra cierpnie jest się czego bać na co was stać.Swojego nie widzisz pod nosem a cudze widzisz pod lasem.

Robert; 21 września 2018, 05:55

Tylko kobieta potrafi zadbać o mieszkańców Grójca i Gminy przykład Tarczyn.

KK; 21 września 2018, 09:51

Panie Darku w/g Pana programu będzie to miasto policyjne czy dobrze zrozumiałem ?
Panie Jacku ile otrzymaliśmy dotacji z EU w tej kadencji.
Na PIS na pewno nie zagłosuję !!!!!!

Lenka; 21 września 2018, 10:26

Chciała bym zadać pytania Panu burmistrzowi Stolarskiemu. W jaki sposób zamierza Pan stworzyć przy każdym przedszkolu grupy żłobkowe skoro aktualny stan przeszkoli jest taki, że są one przepełnione? Pragnę zaznaczyć, że nawet w przedszkolu przy ulicy Orzeszkowej z sali gimnastycznej jest stworzona sala zajęć dydaktycznych. Pytanie drugie, tyczy się szkoły podstawowej numer 1. Dwa lata temu na spotkaniu z rodzicami w szkole nr 1 obiecał Pan rodzicom, iż tylko dwa roczniki przejdą do budynku dawnego gimnazjum, a począwszy od rocznika 2006 dzieci na czas nauki w klasie siódmej i ósmej już zostaną w budynku szkoły nr 1. Do tego miała posłużyć zmiana rejonizacji, ograniczenie klas pierwszych, wybudowanie nowych obiektów i tym podobne. Snuł Pan przed nami wizję i obietnice poprawy prosząc, abyśmy zgodzili się bez większych przepychanek na ten układ jako załagodzenie stanu przejściowego. Moje pytanie w związku z tym. Gdzie jest Pańskie dane słowo, co Pan zrobił w tym temacie ? Bo wedle mojej wiedzy kolejne roczniki będą zmuszone na ostatnie dwa bardzo ważne dla siebie lata przechodzić do innego budynku. Dlaczego Pan teraz nie porozmawia z rodzicami przed wyborami? Czemu w Pana programie nie ma nawet słowa o tym problemie?

Tomasz Miły; 21 września 2018, 22:29

Pytanie do wszystkich to samo: jaki mają pomysł, aby gminne instytucje, takie jak Gok, Gos, Wodociągi, ZAPO przestały być kliką kolesiow cierpiących na stołkoze i zaczęły funkcjonować dla ludzi. Przeciez Ci Pożal się Boże dyrektorzy kompletnie nic nie robią, a burmistrz na to bezkrytycznie pozwala.

Do Lenki; 21 września 2018, 23:57

P burmistrz twierdził że nie ma po co budować kolejnych budynków oświatowych, ponieważ jest i będzie niż demograficzny, ale dalej pozwala na budowanie bloków, w których nikt prawdopodobnie nie mieszka. Na marginesie w Grójcu z infrastrukturą jest trzydzieści lat za Murzynkami.

Do Lenka; 22 września 2018, 08:29

Przebuduje,przedszkola a później znowu przebuduje i tak będzie przebudowa Job w tym jest najlepszy. Pod przebudowę zabierze teren z placu zabaw ale dzieci będą miały więcej miejsca na stołówce

Rodzice będą musielii np. wozić dzieci z Krobowa na Polną.
Przyklad następny : teren przy ul. Orzeszkowej burmistrz oddal znanemu developerowi tj. miejsce gdzie mial powstać przedszkolny plac zabaw.
Przepełnione sale sp1 a tutaj bajki ze za rok klasy 7 i 8 wroca do sp1 ? Stary i cwany burmistrz zrobli klasy sportowe de facto z dodatkowymi godzinami wf i już jest czym się pochwalić. Tylko rozszerzony wf to zabieg czysto administracyjny przypominający postawienie dwóch koleczek w arkuszu organizacyjnym szkoly. A zapowiadanej debaty wladz i rodzicow bedacej pokłosiem wiosennej debaty o stanoe osiwaty w urzędzie gminy, nie doczekamy się.

Tak działają nasze władze samorządowe, maja taka wiedze, ze nie potrzebuja wsluchiwac się w glos mieszkańców, a o nich przypominają sobie przed wyborami a później lata arogancji.

Kk; 22 września 2018, 08:45

Ile Pan burmistrzu dostal dotacji na przebudowę basenu, boiska sportowego, którymi to obiektami szczyci sie Pan Dyrektor Juraszewski. Pisze ten dobry znawca koszykowki a obecnie Pana wyznawca ze on i jego MKS, sa dumni ze maja takie piękne obiekty sportowe. Modernizacja tych obiektów kosztowała Gminę grubo ponad 8 mln... Czy tylko przejedlismy nasze podatki a moze coś otrzymaliśmy dotacji?

Pytanie; 22 września 2018, 13:12

Do burmistrza.
Dlaczego boisko przy d. gimnazjum nie nadaje się do gry w piłkę nożną?
Kto opiniował nawierzchnię.

Mieszkaniec; 22 września 2018, 15:19

Proszę odpowiedzieć szczerze czy Wy tak pięknie piszący i zadajacy pytania nie byliście wyznawcami Pana panującego obecnie.To było nie tak dawno.Sam widziałem Was w Sztutowie w miłej komitywie.

Do mieszkaniec; 22 września 2018, 19:21

No właśnie nie możemy wybrać kogoś kto jest blisko burmistrza, bo nic się nie zmieni. Mam nadzieję, że hasło nadzwyczajnej kasty się nie ziści ( oby było tak jak było)

Do Lenki; 22 września 2018, 19:41

O ten cały bajzel w szkołach proszę pytać panią minister dobrej zmiany z PiS

Do miejscowego; 22 września 2018, 20:51

Nie klep głupot o kochankach,możesz i Ty mieć jak chcesz..My zagłosujemy za kandydatem który obieca zrobić parasole nad zasranymi ławkami w parku miejskim k

jurny baca; 22 września 2018, 23:49

Nie będzie budował nowych szkół bo syn już kończy szkolę a wnuczki uczą sie w Warszawie, więc Grójec obudzi sie za 5 lat z ręką w ......

zamiejscowy; 23 września 2018, 08:16

Może to celowe z tym naszym parkiem, że tylko jest dla ptaków.
Tylko Grójec ma problem z wronami w Parku, w innych podobnych miastach umieli sobie poradzić z tym zjawiskiem.

Do zamiejscowego; 23 września 2018, 12:39

Jak zostaniesz burmistrzem dobrej zmiany to z Grójca zrobisz stolicę dasz radę

Zdroworozsadkowy ; 23 września 2018, 20:24

Oj sami harcerze piszą i mają nadzwyczaj duzo wolnego czasu.

natchniony; 23 września 2018, 22:56

W Grójcu potrzebna jest zmiana bez względu na kogokolwiek z kandydatów. Miasto potrzebuje resetu inaczej za kilka lat dostaniemy zatkane miasto, pozbawione szans na uporządkowanie przestrzeni publicznej a dzisiejsi wyznawcy i dyrygenci burmistrza i tak w tym mieście nie będą mieszkać.

zdroworozsądkowy; 23 września 2018, 23:14

może wreszcie nie pozwolimy by w tym mieście
wszyscy, którzy popierają burmistrza czuli się bezkarni, a reszta była spychana na margines

Cudo kameleonów pełno na listach popierających Stolarskiego

SAM do Zdroworozsądkowy; 24 września 2018, 07:20

A nie pomyśklałeś, dobrze zorganizowani, mobilni i lubiący porządek? Zdrowy rozsądek mówi koniec z tym, co do tej pory. Zdrowy rpzsądek to Darek Gwiazda. Klika, układ, koteria, towarzystwo wzajemnej adoracji, przejadające i marnotrawiące pieniądze podatników, to stare, które musi odejść.

Do Sama; 24 września 2018, 17:24

Jeszcze nie teraz,nie tak jak Wy chcecie To wyborcy ocenią, a nie pieniądze,krytykanci.

Miasto się budzi...może i wieś zrozumie; 24 września 2018, 23:26

Sen o Grójcu spełni się i nagle co było niemożliwe stanie się możliwe - wszyscy będą zastanawiać się czemu tak późno...i to już po 21.X....
Nie dajcie sobą dalej manipulować

Krytykanci; 25 września 2018, 10:55

Nie krytykanci, lecz krytycy. Wyborcy, w większości, także uważają, że nie pieniądze na kupowanie głosów. To już jest koniec, koniec, nie ma już nic, wy wszyscy członkowie kliki.

SAM do Miasto się budzi; 25 września 2018, 11:52

Wieś rozumie po drogach, nieustannie łatanych, często po trzech latach od połóżenia pseudoasfaltu, którego jakość jest na poziomie 30% tego, kładzionego w mieście. Wieś rozumie też po pijatykach, urządzanych w remizach strażackich, z udziałem burmistrzów i starych "działaczy". Wieś rozumie po podatkach, które są przejadane/przepijane na imprezy integracyjne. Miasto i wieś pójdą razem, stare cwaniactwo, dzielące wieś z miastem, trafi do lamusa.

Do miasto się budzi; 25 września 2018, 12:20

Piękne słowa "nie dajcie sobą manipulować". Dodać należy nie bierzcie flaszek, kiełbasy i pieniędzy za głos. To jest klucz do uczciwych wyborów.

Aga; 26 września 2018, 22:41

Pani Aniu super że Pani kandyduje na burmistrza nowa osoba zawsze coś dobrego wnosi nawet jeśli jest Pani z PIS trzeba nam nowych ludzi gotowych do działania , Pozdrawiam

Aga; 26 września 2018, 22:43

Pani Aniu super że Pani kandyduje na burmistrza nowa osoba zawsze coś dobrego wnosi nawet jeśli jest Pani z PIS trzeba nam nowych ludzi gotowych do działania , Pozdrawiam

Veio; 28 września 2018, 12:17

Czy jest planowany remont drogi gminnej oraz uzupełnienie oświetlenia przy ulicy w Mięsach? Bo czas najwyższy...tam jest zwyczajnie niebezpiecznie.

Co z PKS Grójec? Czy wciąż kursy autobusów będą skracane/likwidowane?

Czy jest planowana - choćby w kolejnych latach - komunikacja szynowa z Warszawą? Albo chociaż z Warką... wtedy byśmy się podpinali pod ichniejsze połączenie. Wstyd, że tak zaludnione miasto jest skazane tylko na dojazd do stolicy PKSem.

Mieszkaniec; 28 września 2018, 15:08

Panie Burmistrzu, Kiedy w końcu powstanie normalna ulica Relaksowa na odcinku od Okrężnej do osiedla przy Olimpijskiej? Wstyd, że niemal w centrum miasta jest coś co przypomina wieś polską z XIX wieku. A dodam, że codziennie przejeżdża tamtędy kilkadziesiąt samochodów i kilkuset pieszych. Już przy poprzedniej kampanii były obietnice ale jak widać niewiele się zmieniło.

gość; 28 września 2018, 16:48

Ktoś poruszył temat kochanek burmistrza i Kryśki z inwestycji, że drży o stołek w który tylko pierdzi i nic nie robi bo ma blisko swojego guru. I teraz pytanie czy tak powinna wyglądać sytuacja w naszej gminie, to my ludzie głosujący lub nie głosujący dopuściliśmy do tego folwarku gdzie tego rodzaje sytuacje mają miejsce. Mieszkańcy obudźcie się pora to zakończyć!!!!

a2; 28 września 2018, 17:48

dlaczego do tej pory nie ma w Grójcu LIDLA

Chomont grójecki; 28 września 2018, 19:26

Pytanie do Banasiewicza
Pod którą opcję polityczną/partie zamierza się jeszcze podwiesić i ile uzyskał dotacji unijnych gdy był za nie odpowiedzialny? I czemu jak go lud nie wybrał to i tak się wepchał do samorządu ? Gdzie Twój honor?

Do gość; 29 września 2018, 08:21

Ale przeżywasz te kochanki, spać chyba nie możesz? Przecież możesz i Ty mieć też jesteś atrakcyjny. Znasz takie mądre powiedzenie szkoda Ci jej .... to.......mam pytanie czy to jest twój program wyborczy bo już wielokrotnie to powtarzasz plociuchu!

Mieszkaniec ; 29 września 2018, 12:55

Pomijając aspekt moralny układu, druga sprawą jest aspekt służbowy burmistrz- naczelnik. Podległość stanowiska tej Pani budzi dużo kontrowersji. Mam nadzieję że wybory to wreszcie zmienią.

Air ; 30 września 2018, 15:16

Pytanie do kandydatów na Burmistrza.

Interesuje mnie kwestia czystego powietrza w naszym mieście a w zasadzie jego braku na niektórych obszarach Grojca, zwłaszcza na terenie tzw działek lewiczyńskich. Od wczesnej jesieni po późną wiosnę nie mogę otworzyć okna ponieważ powietrze jest bardzo zanieczyszczone.

Dla kogo z Państwa Kandydatów jest to kwestia istotna i co w tej sprawie zamierzają Kandydaci zrobić?

Młodzi; 6 października 2018, 07:12

W Grójcu potrzeba zamiast nowej hali dużego obiektu - kompleksu parkowego. Ludzie chcą żyć zdrowiej, biegać, jeździć na rowerach, deskach, rolkach. W weekend chcemy spędzać z dziećmi kilka godzin wśród drzew i kwiatów. Na obzezach miasta powinien taki obiekt powstać. Dobrze byłoby połączyć Grójec ścieżkami rowerowymi z jakimś lasem. Radni myślcie trochę.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.