Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Silniki elektryczne NORD — klucz do efektywności przemysłowej

23 lutego 2024; 14:03

Materiał promocyjny

W obecnych czasach, gdzie efektywność energetyczna i niezawodność odgrywają kluczową rolę w każdym przedsiębiorstwie, silniki elektryczne NORD stają się nieodzownym elementem w przemyśle. Charakteryzujące się wysoką sprawnością, trwałością i zgodnością z obowiązującymi przepisami, silniki te są idealnym rozwiązaniem dla szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych.

News will be here

Silniki elektryczne NORD — synonim mocy i elastyczności

Silniki elektryczne NORD wyróżniają się wysoką sprawnością i wytrzymałością, co sprawia, że są one idealne do zastosowań w urządzeniach takich jak mieszadła, przenośniki oraz branżach jak intralogistyka czy przemysł spożywczy. Zapewniają one niezawodną pracę przez wiele lat, przy zachowaniu bardzo wysokiej sprawności, co przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych i ochronę środowiska.

 

Zróżnicowany asortyment dla każdej potrzeby

NORD oferuje szeroki zakres silników elektrycznych, w tym silniki asynchroniczne, silniki synchroniczne oraz silniki zabezpieczone przed wybuchem, dostępne w różnych klasach sprawności. Dzięki temu można dopasować je do indywidualnych potrzeb i wymagań specyficznych dla danej aplikacji. Dodatkowo silniki te mogą być łatwo łączone ze wszystkimi przekładniami NORD, co zapewnia maksymalną elastyczność w konfiguracji systemów napędowych.

 

Innowacyjne rozwiązania dla energooszczędności

NORD opracował serię energooszczędnych silników elektrycznych, które spełniają wymagania aktualnej normy IEC 60034-30-1:2014 oraz EUP 640/2009. Szczególnie seria IE5+ oferuje silniki synchroniczne z magnesami trwałymi, które są wydajne i ekonomiczne, umożliwiając przedsiębiorstwom znaczne obniżenie kosztów energii i przyczyniając się do ochrony środowiska.

Silniki IE5+ wyróżniają się higieniczną konstrukcją oraz stałą, wysoką wydajnością w całym zakresie działania, co jest szczególnie istotne w środowisku pracy wymagającym wysokiej czystości, jak w przemyśle spożywczym czy branży napojów. Zastosowanie magnesów trwałych w tych silnikach synchronicznych pozwala na osiągnięcie znacznie mniejszych strat w porównaniu do tradycyjnych silników asynchronicznych, co przekłada się na wyższą sprawność energetyczną. Sprawność ta, sięgająca nawet 95%, pozwala na znaczne oszczędności energii, co jest korzystne zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla środowiska naturalnego.

 

Silniki elektryczne NORD — klucz do efektywności przemysłowej

Silniki elektryczne NORD to nie tylko komponenty, ale kluczowe elementy w osiąganiu wyższej efektywności, niezawodności i oszczędności energetycznych w przemyśle. Dzięki wszechstronności, wysokiej jakości wykonania i zgodności z najnowszymi standardami, stanowią one idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa poszukującego innowacyjnych i wydajnych rozwiązań napędowych.

Kompaktowa konstrukcja silników IE5+ zapewnia łatwy montaż oraz integrację z istniejącymi systemami. Dzięki identycznym wymiarom silnika możliwe jest łatwe przełączanie się z jednej klasy efektywności na inną bez konieczności dokonywania jakichkolwiek modyfikacji mechanicznych. To z kolei oferuje przedsiębiorstwom elastyczność w dostosowywaniu swoich systemów napędowych do zmieniających się wymagań operacyjnych.

 

Najnowsze artykuły

Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.