Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Spotkanie z Witoldem Jabłońskim w ramach Warcon 2

14 czerwca 2015; 22:28

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe

20 czerwca podczas Konwentu Gier i Fantastyki Warcon 2 o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie z Witoldem Jabłońskim, autorem "Słowiańskiej Gry o Tron", jak nazywa się powieść "Słowo i miecz".

News will be here

Dawno, dawno temu bogowie zsyłali pioruny, boginki pląsały w świetle księżyca, a krwiożercze strzygi i wilkołaki pustoszyły gościńce. Świat bywał niekiedy straszny, lecz swojski. Wszystko się zmieniło, kiedy syn Ziemomysła, Mieszko, przyjął chrzest. Rozpoczęły się wieloletnie zmagania… W wojnie bogów ludzie są tylko pionkami. Nie ma jasnego podziału na dobro i zło. Obie strony mają swoje racje, obie dokonują wielkich czynów i okrutnych zbrodni. Otchłanie Nawii, Zaklęty Bór, zatopione miasto i pole bitwy pod Płockiem to kolejne etapy ostatniego aktu tragedii. Z wrzącego tygla rzezi i krwi wyłoni się nowy świat. Historię zapiszą zwycięzcy. Opowieść o księciu Mazowszan, Miecławie i księciu z rodu Piasta, Kazimierzu Karolu, zwanym także Odnowicielem, choć niektórzy zwali go Niszczycielem. Dowiecie się, jak było naprawdę. Niechrześcijańskie korzenie Europy: Powiada się o "chrześcijańskich korzeniach Europy" ignorując fakt, że religia ta przywędrowała na nasz kontynent z Azji Mniejszej. Greckie piękno, rzymskie prawo i celtycka magia - oto nasze prawdziwe kulturowe korzenie, o których opowiada Witold Jabłoński w swych najnowszych powieściach: "Słowo i miecz" i „Ślepy demon”.
       
20 czerwca podczas Konwentu Gier i Fantastyki Warcon 2 o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie z Witoldem Jabłońskim, autorem "Słowiańskiej Gry o Tron", jak nazywa się powieść "Słowo i miecz". Na kolejnym spotkaniu o godz. 16:00 pisarz wygłosi prelekcję o wierzeniach naszych przodków, o słowiańskiej magii i tajemniczych istotach z lasów czy bagien.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.