Stojaki rowerowe częścią infrastruktury miejskiej

22 września 2022; 14:58

Materiał promocyjny

Stojak na rowery często jest „niewidzialną” częścią placu zabaw czy parkingu. Niedoceniany i pomijany, a przecież niezbędny dla wielbicieli tego typu środka transportu. Co więcej – usytułowany przy placu zabaw, przedszkolu czy szkole musi spełniać szereg norm bezpieczeństwa by nie stwarzać zagrożenia, ale przede wszystkim służyć cyklistom.

Najczęściej spotykane stojaki na rowery są szare - pasują do wszystkiego, nie odwracają uwagi od infrastruktury, w której zostały zamontowane. Decydują się na nie najczęściej włodarze miast i przedsiębiorcy, a montują je przed budynkami administracji publicznej, biurami, czy lokalami usługowymi. Inaczej jest gdy stojak na rowery ma być umieszczony na placu zabaw lub w bezpośrednim otoczeniu przedszkola – tu najczęściej wybór pada na stojaki bardziej kolorowe, w ciekawszym wzorze. Jednak nie kolory czy kształty są tu najistotniejsze, a funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowników. Stojaki rowerowe muszą być stabilne i powinny pasować do typowych rowerów miejskich i szosowych. Muszą mieć zatem odpowiednie rozmiary, umożliwiające ustawienie roweru i przypięcie go linką zabezpieczającą. Większość stojaków jest przykręcana do nawierzchni – najczęściej kostki brukowej.

Nie da się ukryć, że z roku na rok popularność rowerów jako codziennego środka transportu rośnie – sprzyja temu oczywiście troska o środowisko, wzrost świadomości i edukacja ekologiczna społeczeństwa, ale też czynniki zdrowotne, dlatego tak ważne jest by rowerzyści mieli możliwość pozostawienia swojego jednośladu w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Również miasta i gminy w całej Polsce chcą tworzyć rowerzystom dogodne i bezpieczne warunki do jazdy - łatwo dostrzec przybywające ścieżki i całe trasy rowerowe, a nawet mini stacje serwisowe dla rowerów, gdzie każdy może m.in. samodzielnie dopompować opony. Ale za zdrowym trendem podążają też przedsiębiorcy – stojaki na rowery są już powszechnie montowane przed sklepami i w centrach handlowych – zarówno tych małych, jak i dużych, przed kawiarniami, restauracjami i oczywiście przy wszelkich atrakcjach turystycznych. Wybierając się na wycieczkę rowerową warto jest też zaplanować postój i odpoczynek w miejscu gdzie znajdują się stojaki na rowery, dzięki temu będziemy mogli chwile odetchnąć, nie martwiąc się o nasz jednoślad.

 

Najnowsze artykuły

Królewscy Jedlnia – Mazowsze: na problemy Wierzbicki Drugi raz z rzędu komplet punktów drużynie grójeckiego...
Rewers rozpoczął naukę w szkole. Nauczy się wyszukiwania zapachów narkotyków Narząd węchu jest najbardziej rozwiniętym i dominującym...
Zderzenie tira z audi na DK50. Obwodnica Słomczyna zablokowana W piątek około godz. 9.15 na drodze krajowej nr 50 w Sł...
Stojaki rowerowe częścią infrastruktury miejskiej Stojak na rowery często jest „niewidzialną” cz...
Grójeckie Klimakterium? Tego jeszcze nie grali! Uczestniczki Grójeckiego Uniwersytetu Otwartego wystąpią po...

Najnowsze ogłoszenia

Medycyna estetyczna w Praktident... Medycyna estetyczna w Praktident Medical Clinic Wrocław oraz Bolesławiec
Zatrudnię osoby do rwania jabłek Zatrudnię osoby do rwania jabłek. Praca lekka. Rwanie w skrzynie i z...
Szukam pracowników do zbioru jabłek Szukam pracowników do zbioru jabłek, możliwośćzakwaterowania
Sprzątanie grobów Grójec, całoroczna... Opiekujemy się grobami na terenie Głogowa oraz w sąsiednich miejscowościach.
KUPIE CIAGNIKI KAZDY STAN KAZDA MARKA... Kupię ciągniki rolnicze w każdym stanie sprawne i uszkodzone
Zetor...

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.