Suszarki z pompą ciepła − jakie są ich zalety?

14 czerwca 2021; 21:47

Materiał promocyjny

Jeszcze nie tak dawno suszarki bębnowe kojarzyły się przede wszystkim z dużym zużyciem energii. Obecnie, dzięki rozwojowi technologii, na rynku dostępne są urządzenia do suszenia wyposażone w pompę ciepła, która sprawia, że obawy związane z wysokimi kosztami eksploatacji stają się całkowicie bezpodstawne.Nowoczesne suszarki od zwykłych różnią się tym, że zamiast grzałek elektrycznych podczas suszenia wykorzystują pompę ciepła, czyli kompaktowe urządzenie działające na zasadzie przypominającej sprężarki w chłodziarkach. W przeciwieństwie jednak do sprężarek, tego typu suszarki funkcjonują w zamkniętym obiegu – przy pomocy ciepła wytworzonego podczas prania ubrań ogrzewają zimne powietrze wypełniające bęben podczas suszenia, dążąc do wyrównania temperatury wewnątrz urządzenia.

Dlaczego warto zainwestować w suszarkę z pompą ciepła?

EnergooszczędnośćZakup takiej suszarki oznacza sporą oszczędność. W porównaniu ze zwykłą suszarką klasy A zużywa ona nawet o 50% energii elektrycznej mniej, co przy licznej rodzinie w skali roku robi sporą różnicę. Ponadto, suszarki marki Electrolux poza pompą ciepła są wyposażone w system SensiCare, który wykorzystuje zaawansowane czujniki wilgotności i temperatury, aby dostosować czas suszenia i pozostałe parametry do wielkości wsadu. Technologia ta zapewnia optymalne zużycie prądu oraz skraca do minimum czas suszenia.

Niska temperatura suszeniaPodczas suszenia w suszarce z pompą ciepła ubrania poddawane są temperaturze nie wyższej niż 50 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie niszczą się, nie kurczą ani nie mechacą. Bez względu na rodzaj materiału, jego struktura pozostaje nienaruszona, dlatego w nowoczesnych suszarkach można suszyć zarówno odzież outdoorową (na przykład kurtki puchowe lub narciarskie), jak i bardzo delikatne tkaniny, takie jak jedwab lub bielizna koronkowa. Po wyjęciu z bębna garderoba jest nie tylko sucha i pachnąca, ale również miękka i miła w dotyku.

Zintegrowany zbiornik na wodęW przeciwieństwie do standardowych suszarek suszarka do prania z pompą ciepła nie wymaga podłączenia do sieci wodociągowej. Urządzenie to zamiast rury odprowadzającej nadmiar wilgoci na zewnątrz posiada własny zbiornik, w którym gromadzi się woda. Dzięki temu suszarkę z pompą ciepła można postawić niemal w dowolnym miejscu (w kuchni, w przedpokoju, a nawet w szafce pod schodami) – aby działała, wystarczy podłączyć ją do gniazdka elektrycznego. Kluczowe jest natomiast regularne opróżnianie pojemnika z wody (najlepiej po każdym cyklu suszenia).

Proekologiczne rozwiązanieWarto także wziąć pod uwagę, że mniejsze zużycie energii elektrycznej i dłuższe korzystanie z ubrań to ukłon w stronę naszej planety oraz krok w stronę ograniczenia efektu cieplarnianego, który przyczynia się do stopniowej dewastacji środowiska naturalnego.

Jakie są słabsze strony suszarek z pompą ciepła?Nie ma ich zbyt wiele, jednak warto wiedzieć, że cykl suszenia w urządzeniach do prania z pompą ciepła trwa zwykle nieco dłużej niż w przypadku standardowych suszarek. Ponadto, są one nieco droższe – dobre jakościowo suszarki z pompą kosztują co najmniej 2,5 tysiąca złotych. Wydatek ten zwraca się jednak średnio po 4-5 latach, więc jest to inwestycja, której z pewnością nie będziesz żałować.
 
Jeśli więc zastanawiasz się nad wyborem optymalnego modelu suszarki bębnowej, dobrze przemyśl swoją decyzję – weź pod uwagę częstotliwość prania ubrań i zadaj sobie pytanie, czy wolisz regularnie płacić wyższe rachunki za prąd czy jednorazowo wydać więcej, aby zaoszczędzać w dłuższej perspektywie czasu.

 

Najnowsze artykuły

Grupa SPEED: 128 wykroczeń na drogach powiatu grójeckiego W dniach 19-25 lipca 2021 roku grójeccy policjanci wchodzą...
77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego W niedzielę – 1 sierpnia, przy pomniku poświęconym...
Szanse i zagrożenia dla polskich sadowników Mimo bycia światowym liderem w produkcji jabłek, polscy...
Dwa wygrane mecze towarzyskie Mazowsza W ubiegłym tygodniu podopieczni Mariusza Lisieckiego...
Rozpoczęła się budowa Głównego Punktu Zasilającego Grójec 2 Rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną na terenie...

Najnowsze ogłoszenia

Malowanie / Ocieplenia - Niemcy.... Mein Personal poszukuje od zaraz fachowców w zakresie wykończenia wnętrz...
Windy Schodowe, Krzesła, Platformy Firma Windy Schodowe oferuje Państwu różnego rodzaju krzesełka i platformy...
ELASTYCZNA deska elewacyjna PlasterTynk... PLASTMAKER wykonuje i poleca elastyczne deski elewacyjne PlasterTynk.
Viptoner Tusze i Tonery W ofercie sklepu VIPToner znajdziesz szeroką gamę 
zamienników...
Technik Farmacji ZIKO APTEKA
Zatrudnimy Technika Farmacji do Apteki w Grójcu ....

Firmy z Grójca i okolic

Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.