Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Świetny oczyszczacz powietrza w dobrej cenie? Sprawdzamy Coway Storm

7 kwietnia 2021; 09:06

-

Smog i jego konsekwencje dla zdrowia są jednym z tematów, jaki przewija się bardzo często. Mamy świadomość, że zawieszone pyły obniżają odporność i prowadzą do wielu groźnych schorzeń. Dlatego też powinniśmy zainwestować w urządzenie, które pozwoli oddychać czystym powietrzem we własnym domu. Tylko na jaki oczyszczacz postawić, by był skuteczny, a przy tym nie kosztował zbyt dużo?

News will be here

Ponieważ coraz więcej osób chce inwestować w oczyszczacze powietrza, producenci projektują nowe modele. Finalnie do wyboru mamy urządzenia różnej wielkości i o odmiennych parametrach. Jedne z nich są już za kilkaset złotych, inne dochodzą do kilku tysięcy złotych. Wybór nie jest więc wcale taki prosty. Przykładem modelu, w którym łączy się nowoczesny design, doskonała jakość i atrakcyjna cena jest oczyszczacz Coway Storm. Co warto o nim wiedzieć?

Filtracja na kilku poziomachPierwszym aspektem, na jakim powinniśmy się koncentrować, wybierając oczyszczacz powietrza, jest jego filtracja. Kupujemy go po to, by efektywnie eliminował zanieczyszczenia, więc przeanalizowanie rodzaju filtrów jest priorytetem. Model Coway Storm ma ich aż cztery, dzięki czemu osiąga efektywność na poziomie 99,95%.

Filtr wstępny zatrzymuje większe cząstki jak sierść i kurz. Nie trzeba go wymieniać, wystarczy regularnie czyścić. Drugi filtr odpowiada za wychwytywanie zanieczyszczeń, jakie zdołały się przedostać przez filtr wstępny. Wymienia się go co 4 miesiące. Kolejny jest filtr węglowy, który poprzez wykorzystanie właściwości aktywnego węgla eliminuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe lotne związki. Ostatnim filtrem jest filtr HEPA odpowiadający za usuwanie pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10. Wymienia się go co 12 miesięcy.

Cichy i wygodnyWarto wspomnieć, że Coway Storm jest oczyszczaczem, który pracuje dosyć cicho. Urządzenie może pracować automatycznie i zmieniać moc w zależności od tego, co pokaże czujnik światła i zanieczyszczenia powietrza. Kiedy będzie ciemno, zacznie działać na niskich obrotach i nie zakłóci snu. Poza tym automatyczne tryby sprawiają, że sprzęt działa intuicyjnie i nie trzeba go ustawiać ani monitorować, przez co jego użytkowanie jest bardzo wygodne.

Ile kosztuje i jaką jest powierzchnia działania?Wiemy już, że Coway Storm jest oczyszczaczem, który będzie filtrować powietrze bardzo wydajnie. Jednak należałoby sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jego wydajność sprawdzi się w naszym domu. Każde urządzenie zasysa powietrze z określonej powierzchni, więc jest to kolejny aspekt, jaki jest dla nas ważny. Nie warto inwestować w model, który będzie pracować dobrze na kilku bądź kilkunastu metrach, jeśli nasze mieszkanie jest duże. Coway Storm poradzi sobie świetnie przy powierzchni 70 m2, zatem w porównaniu z innymi modelami, jest to całkiem sporo.

A jak wypada, jeśli chodzi o cenę? Możemy go kupić za niecałe 2 tys. zł, więc jest to środkowa półka jeśli chodzi o ceny oczyszczaczy powietrza. Koszt wymiany filtrów w skali roku to około 200 zł, co również jest kwotą dobrą.

Artykuł powstał we współpracy z https://zdrovi.pl/produkt/coway-storm/

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.