Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Tablet dla dziecka – jaki wybrać?

10 sierpnia 2016; 15:41

Grojec24.net

Tablet. Tablet.

Współczesny świat coraz bardziej wypełniony jest komputerami, elektroniką i nowoczesnymi technologiami. Nie ma więc wątpliwości, że należy do niego przyzwyczajać dzieci i to już od najmłodszych lat. Między innymi z tego powodu wielu rodziców rozważa zakup dziecku tabletu. Pod wieloma względami ten mały, przenośny komputer wydaje się dużo bardziej przydatnym urządzeniem dla kilkulatka niż tradycyjny komputer stacjonarny lub laptop.

News will be here
Dlaczego warto kupić dziecku tablet?

Tablety zostały stworzone głównie z myślą o rozrywce, gdyż ich niewielkie rozmiary, duże ekrany dotykowe oraz prosta, intuicyjna obsługa pozwalają w różnych miejscach i sytuacjach na swobodne przeglądanie Internetu, korzystanie z różnych aplikacji oraz odtwarzanie plików multimedialnych. Tablet jest idealnym rozwiązaniem dla kilkulatka z kilku powodów. Po pierwsze, dziecko naturalnie szuka okazji do zabawy, dlatego poznawanie nowoczesnych technologii poprzez zabawę jest dla niego po prostu atrakcyjne. Po drugie, dzięki aplikacjom i grom edukacyjnym dostępnym na tych urządzeniach przenośnych, można dziecku urozmaicić proces poznawania świata. Po trzecie, tablet oferuje cały wachlarz różnych form rozrywki i nauki, dzięki czemu nie nudzi szybko dziecka, a wręcz, jak żadna inna zabawka, potrafi zająć dziecko przez wiele godzin. Wreszcie tablet sprawdza się idealnie podczas choroby, długiej podróży samochodem lub podczas deszczowych dni, gdy nie jest możliwa zabawa na podwórku. Jeśli kilkuletnie dziecko nauczy się obsługiwać tablet, jest duża szansa na to, że dużo szybciej opanuje później obsługę normalnego komputera, który wcześniej czy później będzie musiał wykorzystywać do nauki i pracy.

Jakie urządzenie jest najlepsze dla kilkulatka?

Dziecku można kupić normalny, „dorosły” tablet, ale w przypadku najmłodszych użytkowników lepszym rozwiązaniem wydaje się specjalny tablet edukacyjny, którego od zwykłych urządzeń odróżnia:
   
- Kolorowa obudowa, zwykle lekka, ale bardzo solidna, odporna na mechaniczne uszkodzenia,
- Specjalny interfejs przeznaczony dla dzieci,   
- Wbudowane aplikacje dla dzieci: bajki i filmy, gry edukacyjne (np. pomagające w nauce pisania, czytania i liczenia), zgadywanki i zabawy logiczne, programy do karaoke i rysowania, itp.,   
- Prosta przeglądarka internetowa z kontrolą rodzicielską – polega ona np. na tworzeniu „białej listy” stron, które dziecko może przeglądać.

Poszczególne modele tabletów edukacyjnych są często dedykowane konkretnej grupie wiekowej dzieci – najczęściej są to urządzenia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym lub dla dzieci w wieku szkolnym (zwykle do lat 12).

Ile kosztuje tablet edukacyjny?

Warto podkreślić, że zaawansowane urządzenia dla dzieci posiadają parametry techniczne zbliżone do „dorosłych” tabletów i kosztują zwykle od 300 do 600 zł. Oprócz nich są dostępne także tablety- zabawki, które mają bardzo ograniczoną funkcjonalność (zwykle obsługują wyłącznie kilka gier) i kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych. Jeśli tablet ma służyć wszechstronnej zabawie i edukacji, lepiej kupić urządzenie droższe, będące prawdziwym komputerem przenośnym, tyle że dostosowanym do potrzeb dzieci. Wydatek rzędu kilkuset złotych niestety nie zawsze jest w zasięgu możliwości finansowych rodziców. Jednak brakującą kwotę na zakup urządzenia można pozyskać choćby od firmy pożyczkowej. Przykładowo na stronie internetowej Freezl.pl można szybko pożyczyć kwotę już od 100 zł. Zaletą takiej pożyczki internetowej są proste formalności, brak sprawdzania danych w BIK, niewielkie wymagania (konieczne jest jedynie posiadanie dowodu osobistego, konta bankowego oraz telefonu komórkowego), a także szybkość wypłacanych pieniędzy - zwykle na koncie klienta pojawiają się one jeszcze w tym samym dniu. Dzięki takiej pożyczce można sprawić radość dziecku, kupując mu tablet np. z okazji urodzin lub pod choinkę.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.