Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Uwaga! Od czwartku inaczej jeździmy w centrum Grójca

3 września 2014; 20:32

Grojec24.net

8 komentarzy

W środę wieczorem drogowcy malowali pasy na ul. Piłsudskiego (fot. Mateusz Adamski)

Z minimalnym poślizgiem kończy się drogowa rewolucja w centrum Grójca. Od czwartku po ul. Piłsudskiego będziemy jeździć nieco inaczej. W środę wieczorem drogowcy namalowali nowe oznakowanie poziome.

News will be here

Polecamy

Przetarg na przebudowę ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Laskowej do głównego skrzyżowania w mieście wygrało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych z Jasieńca. Była to jedyna oferta, jaka została złożona w przetargu. Gmina zapłaci za przebudowę ul. Piłsudskiego 399 tys. zł.

Prace rozpoczęły się z początkiem sierpnia, a zakończyły równo miesiąc później, czyli z minimalnym poślizgiem (gmina zapowiadała, iż roboty skończą się wraz z wakacjami).

Po zmianach na wysokości budynku Grójeckiego Ośrodka Kultury rozpoczyna się drugi pas do skrętu w prawo z ul. Piłsudskiego w ul. Ks. Piotra Skargi. W związku z tym zmienione zostały zasady parkowania wzdłuż parku. Dotychczas można tam postawić samochód prostopadle do chodnika. Od teraz tylko równolegle. Ograniczyło to liczbę miejsc, ale w zamian magistrat wybudował dodatkowe miejsca przed siedzibą GOK.

Powstał też dodatkowy pas po drugiej stronie ulicy Piłsudskiego, jadąc od skrzyżowania z Al. Niepodległości. Zabrano część chodnika. Dzięki czemu powstały dwa pasy. Jeden do skrętu w lewo w ul. Ks. Piotra Skargi, drugi do jazdy prosto w stronę np. urzędu miasta.

Przy okazji zakończenia prac warto wspomnieć wyniki naszej sondy, w której pytaliśmy, czy planowane zmiany na ul. Piłsudskiego i ul. Skargi ułatwią poruszanie się po centrum miasta? Większość, tj. 91 osób odpowiedziało, że tak. Odmiennego zdania było 30 osób mniej (61 głosów).

Mateusz Adamski

TAGI:

Komentarze (8):

stroboskop; 3 września 2014, 20:45

Ta sama firma poszerzała drogę na Kępinie? Tam gdzie położono cienką warstwę asfaltu prosto na piach, by za rok jej już nie było..... powinien się ktoś tym zainteresować

Arek; 3 września 2014, 21:03

Tiaaa... Rewolucja... Ciekawe w czyjej kieszeni?...

ask; 3 września 2014, 21:05

Jaka rewolucja? Malutka inwestycja niewiele wnąsząca i niezbyt skomplikowana :-)

mieszkanka; 3 września 2014, 22:26

Jedyne wygodne miejsca parkingowe pod kinem zlikwidowane, bo... naprawdę tak dużo osób potrzebuje pasa do skrętu w PRAWO? Naprawdę? Czy tam się tworzył jakiś korek z powodu tego skrętu w prawo?

agatta; 3 września 2014, 22:32

Ja uważam, że lepiej by bylo jakby na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Piotra Skargi powstała sygnalizacja świetlna. Wyjazd z Piotra Skargi w stronę GOKu czasami graniczy z cudem... No ale cóż... Zbliżają sie wybory i \"coś\" trzeba zrobić... Żal...

jerry; 3 września 2014, 23:23

Popieram za sygnalizacje świetlną bo nie będzie korki jak zaprogramują się z polaczeniem dwie sygnalizacji jak jedzimy z mogielnickiej prosto do pilsudskiego zapala zielono to obydwie tak a jak chcieli jechać skrecic na skarge to z jadącego pilsudskiego dostanie czerwony lampki na moment i wiec nie będzie korkow w miescie....

emeryt; 4 września 2014, 19:22

Dla mnie ok.Każde usprawnienie ruchu jest wskazane.

Rafał; 9 września 2014, 14:50

Przykro się czyta komentarze narzekaczy życiowych. Fakty są takie, było gorzej a jest lepiej. Ruch na pewno będzie i jest płynniejszy. Sygnalizacja nie upłynnia ruchu a jedynie zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku. Czy na tym skrzyżowaniu dochodzi do wypadków? Raczej nie, wiec sygnalizacja nie jest niezbędna. Sygnalizacja musiała by być zsynchronizowana z tą na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Piłsudskiego - pytanie czy to jest możliwe i nie trzeba wymieniać całej automatyki? W innym przypadku sygnalizacja na przebudowanym skrzyżowaniu nie miała by sensu.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.