Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W Grójcu polują na… pokemony!

19 lipca 2016; 22:03

Grojec24.net

8 komentarzy

Na pokemony można natknąć się w wielu miejscach Grójca Na pokemony można natknąć się w wielu miejscach Grójca

Szał na grę „Pokemon Go” dotarł także do Grójca, gdzie od kilku dni nie sposób nie zauważyć fanów serii popularnej w końcówce lat 90-tych. Spędzają oni czas na świeżym powietrzu w poszukiwaniu pokemonów.

News will be here

Na czym polega „Pokemon GO”, na którego punkcie oszalał świat, a na ulicach tysięcy miast i miasteczek można natknąć się na pielgrzymki zagapionych w smartfony ludzi? To gra oparta na technologii AR (Augmented Reality - rozszerzona rzeczywistość). Mówiąc prościej, gracz na ekranie telefonu widzi stworki z japońskiej kreskówki pojawiające się w jego realnym otoczeniu.

Jak możemy przeczytać w artykule "Pokemon GO. Inwazja potworów na Polskę…” opublikowanym na łamach portalu wyborcza.pl, aplikacja korzysta z technologii GPS, gracz porusza się więc po ulicach swojego miasta. Znajduje na nich pokestopy, czyli miejsca, w których może zebrać potrzebne do dalszej gry przedmioty - m.in. pokeballe, okrągłe „pułapki”, w które łapie się stworki, i jaja, z których mogą się wykluć kolejne.

Gra swoją premierę miała 6 lipca, w Polsce oficjalnie można w nią zagrać od soboty. Tylko w USA grę ściągnięto ponad 7,5 miliona razy.

Na wirtualne stworzenia można natknąć się w wielu miejscach naszego miasta. Fanów gry najłatwiej spotkać na rynku, przy Grójeckim Ośrodku Kultury, ale również w mniej oczywistych miejscach, bowiem pokemona można złapać między innymi… przy kaplicy cmentarnej!

Na planie naszego miasta umieszczono tzw. Pokestopy, czyli charakterystyczne punkty, związane z kulturą, historią lub kultem religijnym.

jud, mat

TAGI:

Komentarze (8):

aaa; 20 lipca 2016, 08:29

a na orliku mozna spotkac pilke, bramki i puste boisko, też fajnie...

aqq; 20 lipca 2016, 10:54

Nie zgadzam się z poprzednim komentarzem. Codziennie na boisku jest pełno ludzi, są nawet wynajmy...

RADEK; 20 lipca 2016, 12:23

Chyba sobie zarujesz. Kiedys(x lat temu) w piatki na spartakusie pelno ludzi teraz garstka gowniarzy siedzaca na lawkach.

420; 20 lipca 2016, 13:37

Przejdź sie na jedynke gosciu

gowniarz; 20 lipca 2016, 13:55

Chyba Ty siedzisz na ławce.

głupi ludzie; 20 lipca 2016, 20:38

cierpią na brak zajecia i pozwalają się kontrolować koncernom. Rosjanie tutaj akurat to mają rację. Gra zrobiona aby ogłupiać ale i szpiclować.

Gówniarz v2; 21 lipca 2016, 18:44

"na spartakusie pelno ludzi teraz garstka gowniarzy siedzaca na lawkach." Polecam przejść się na orlik przy szkole podstawowej nr 1 :) A określenie "gówniarz" w stosunku do młodych osób chyba nie przystoi nawet starszym. Zamiast narzekać na brak młodzieży przy obiektach sportowych polecam odwiedzić panie Radku naprzykład ośrodek kultury. Może się przydać :)

PokeQbeQtrener; 31 lipca 2019, 02:38

Co was obchodzi kto w co gra, może ktoś ma jakiś sentyment do pkm. I teraz ma jak to urzeczywistnić. Wy odrazu hejtujecie bo jakiś typ gra se w grę. I wielkie halo w gazecie... Porażka

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.