Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

W środę mieszkańcy zablokują rondo przy Dekadzie

5 marca 2023; 14:22

Grojec24.net

18 komentarzy

Fot. facebook.com/Lesznowola Fot. facebook.com/Lesznowola

Na środę 8 marca zaplanowany został protest przeciwko budowie Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW). Mieszkańcy podgrójeckiej Lesznowoli i okolicznych miejscowości mają blokować rondo przy centrum handlowym Dekada w godz. 12.30 – 13.30.

News will be here

Jak pisze serwis moto.rp.pl, "Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zapowiedziała na pierwszą połowę marca spotkania informacyjne w 9 gminach dotyczące przebiegu obwodnicy od obecnej drogi krajowej 92 do drogi ekspresowej S7. Miały dotyczyć proponowanych trzech wariantów przyszłej OAW. Ich początek założono na przecięciu z DK92, po południowo-zachodniej stronie Sochaczewa, w gminie Nowa Sucha. Następnie miałyby przebiegać po zachodniej stronie Żyrardowa i po północnej stronie Mszczonowa, a następnie kończyć się na przecięciu z istniejącą drogą ekspresową S7 między Tarczynem i Grójcem".

W piątek GDDKiA ogłosiła, że zawiesza spotkania informacyjne z mieszkańcami gmin, przez które ma przebiegać planowana trasa. Decyzja ta ma być podyktowana "potrzebą przeprowadzenia dodatkowych, wieloaspektowych analiz". Oznacza to, iż nie odbędzie się zaplanowane na środę spotkanie w Grójeckim Ośrodku Kultury.

Mieszkańcy podgrójeckiej Lesznowoli i okolicznych miejscowości zapowiadają, że mimo odwołania spotkania w GOK, w środę odbędzie się na protest na rondzie Solidarności Wiejskiej przy Centrum Handlowym Dekada.

Sołtys Lesznowoli - Łukasz Pietrzak - wystosował też petycję do Rady Miejskiej w Grójcu, którą podpisali mieszkańcy Lesznowoli, Dużego Dołu, Podola, Mirowic, Gościeńczyc, Szczęsnej, Chudowoli, Zakrzewskiej Woli, Kośmina, Las Lesznowolskiego oraz Głuchowa. "Nie zgadzamy się kategorycznie na przebieg Południowej Dużej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej w lokalizacjach zaproponowanych 3 wariantów w STEŚ (na granicy gmin Tarczyn i Grójec)" - czytamy w petycji.

Mieszkańcy domagają się podjęcia uchwały wyrażającej sprzeciw co do lokalizacji wariantów trasy - Kopana oraz Podole.

TAGI:

Komentarze (18):

Kierowca; 5 marca 2023, 15:40

Wspaniały pomysł...
Nie pod siedzibą GDDKiA, nie pod ministerstwem infrastruktury i nie pod siedzibą samorządu ale za to na drodze krajowej.
Jaki jest sens utrudniać podróż zwykłym ludziom bardzo często stojącym po Waszej stronie?

Mieszkaniec; 5 marca 2023, 17:32

Bardzo dobry pomysł . Zamiast wytyczać drogi przez sady, które i tak zostaną wycięte , to Rząd pcha się przez Lesznowolę , która się rozwija.

Protest; 5 marca 2023, 18:48

Idźcie pod urzad i weźcie teczki dla rady i burmistrza

Mieszkaniec; 5 marca 2023, 20:14

Napewno zablokowanie ronda w Grójcu spowoduje reakcje ze strony GDDKiA. Brawo pomysłodawcy.

Ewa; 6 marca 2023, 00:57

Ustrudniają ludzią życie ktoś się spieszy, ma sprawy do załatwienia a Ci będą blokować rondo jak dzieci, takie sprawy nie załatwia się na rondzie tylko tam gdzie jest problem. To tak jakby mi w sklepie nie chcieli sprzedać chleba i zamiast prowadzić protest wobec obsługi sklepu to zablokuje parking innym, żeby nie wyjechali.

Pio; 6 marca 2023, 09:50

Kto jest organizatorem???

Obserwator; 6 marca 2023, 15:00

Do kierowca i pozostali

Nie żebym popierał protestujących czy lubił stać w korkach.

Ale o wiele skuteczniejsze i o wiele lepszy efekt odniesie zablokowanie dk 50 w newralgicznym punkcie, która to droga jest dużą obwodnicą Warszawy, szczególnie dla tranzytu TIR, niż grupka mieszkańców (nawet liczniejsza) pod siedzibą GDDKiA czy MI. Tam to nawet ich nie zauważą, są przyzwyczajeni. A tu protest wywoła komplikacje, będzie zauważony, na pewno medialnie a i GDDKiA jako zarządca drogi będzie musiała się pofatygować aby zabezpieczyć.

Gr; 6 marca 2023, 16:43

Niech mieszkańcy Lesznowoli w ramach protestu zablokują dojazd do swoich domów w Lesznowoli!!!

JK ; 6 marca 2023, 18:41

Ze względu na "super" pomysł blokowania 50, mam nadzieję, że poprowadzą drogę tuż za ogrodzeniem tych blokujących. Może trzeba było blokować wjazd do szpitala, tak samo chory pomysł jak wasz.

Jk ; 6 marca 2023, 18:44

blokować 50? A czemu nie lotnisko na Okęciu, albo wjazd do jakiegoś szpitala. Bezmózgi... niech wam wycinają thuje w płotach i drogę puszczą za oknami.

Grójec ; 6 marca 2023, 19:12

Decyzja już jest podjęta więc wasze blokowanie ulic i rond nic nie da.Dalej głosujecie na ludzi którzy się pchają na burmistrzów sołtysów i radnych którzy patrzą tylko na siebie a nie mieszkańców.Nie długo wybory więc pamiętajcie żeby głosować mądrze i podejmujcie mądre decyzję.Czasem lepiej wziasc kogoś kto nie ma układów itd a mimo to chce zrobić coś dla tego społeczeństwa które go wybrało i oddało głos.Przemyslcie to szanowni Państwo bo to my i wy możemy zrobić rewolucję

... ; 6 marca 2023, 20:07

Pomysłodawca blokowania ronda powinien dostać Nobla . Napisz gdzie mieszkasz to zablokuje ci drogę do pracy bo jestem niezadowolony z wyników Mazowsza.

Meandros; 6 marca 2023, 23:32

To protest w którym chodzi o to, żeby właśnie wiele osób się dowiedziało o naszym sprzeciwie...przepraszamy za utrudnienia..ale wierzcie, tracimy domy, dorobek całego życia...inaczej się da ! Nie wierzcie w rekompensaty, nie odkupimy tego co mamy...

Do Grójec; 7 marca 2023, 13:18

Te szpagatowy yntelekt,
Każdy chce cuś zrobić.
Jeden chce wypić dużo piwa, drugi pofiglować z kochanką, trzeci zdobyć Mount Everest.
A ty pewnie w gębie chcesz/gadasz dużo, w rzeczywistości nic, bo nic nie potrafisz, sądząc po stylu.
Już ty byś dobrze popatrzył na mieszkańców, gdyby tylko cię wybrali.
Kazałbyś raczej im patrzeć na d., którą im pokażesz ze swoim pełnym, knajackim wdziękiem.
Ludzie już wielu takich widzieli, ty nie jesteś niczym innym.

Do Grójec; 7 marca 2023, 14:03

Jednym zdaniem.
mądre głosowanie to tylko na takiego kandydata, który coś chce. Nieważne co, ale coś.
Masz mój głos, bo chcesz coś. Inni głosu nie mają, bo chcą inne coś.
Coś - to najlepszy program dla wszystkich. Czym się różni od - nic?
Ktoś kto powie, że obiecuje dać wszystko wszystkim - nie będzie lepszy?
Matołów nie brakuje, brakuje normalnych.

Do "wyrozumiałych"; 7 marca 2023, 14:36

Bardzo łatwo krytykować, w sytuacji gdy sprawa nie dotyczy osobiście Was lub bliskich. Inna byłaby "optyka" jakby droga o standardzie S lub nawet A (przynajmniej 2x2 pasy ruchu) miała przebiegać Wam pod oknami albo być wytyczana po Waszej własności.
A gdzie mają iść Ci ludzie i wyrazić swój sprzeciw i frustrację nt. pomysłów "władzy", aby zostali usłyszeni i zauważeni?

Pod UGiM? Ani to inwestycja ani kompetencja samorządu. Burmistrz nic do tego nie ma. Kto zna zasady realizacji inwestycji liniowych w naszym kraju, szczególnie w oparciu o tzw. specustwy, wie, że JST mają wielkie g.. do gadania.

Do W-wy pod GDDKiA albo MI? Jak powyżej ktoś słusznie napisał, zostaną pominięci i niezauważeni. Oficjele z utrudnieniami w ruchu sobie poradzą w służbowych limuzynach z włączonymi "kogutami".

Inwestorem AOW jest GDDKiA, jest ona też zarządcą DK50, więc protest, jego forma i lokalizacja, są "wycelowane" jak najbardziej trafnie, w kontekście zamierzonego efektu.

Oburzają Was utrudnienia w ruchu na DK50 na przestrzeni godziny, gdzie ludzie na prawdę walczą czasami o swój dorobek życia, ale jak np. ponad połowa ulic w mieście jest wyłączona z ruchu na pół dnia aby włodarz z paroma zapaleńcami sobie pobiegał to jest git.

Zgoda ; 7 marca 2023, 17:43

Wszystkie racje są racjami.
Tylko co z rozwojem?
Przecież być musi.
Trzeba nadgonić zaniedbania. Świat ma piękne eleganckie pociągi, a my mamy regularnie rozjeżdżane drogi orzez TIRy.
Rizwój kosztuje, jednym z kosztów muszą być adekwatne odszkodowania za rewolucje życiowe dla ludzi mieszkających na przyszłych nitkach dróg i linii kolejowych. Tak jest wszędzie na świecie.

Do eliza; 8 marca 2023, 07:31

Coś tam robię.
A ty? Pewnie przeszkadzasz albo chcesz.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mundurowi z Grójca walczą z przestępczością narkotykową Tylko w maju policjanci zatrzymali 7 osób posiadających...
Liga okręgowa: Zodiak Sucha – Mazowsze Grójec 3:2 W niedzielne popołudnie podopieczni Jerzego Engela jr...
Dwóch kierowców wyjątkowo mocno przekonało się o skuteczności grupy SPEED W ubiegłym tygodniu grójecka grupa SPEED skontrolowała 71...
Umowa na remont świetlicy wiejskiej w Gościeńczycach podpisana! Świetlica wiejska w Gościeńczycach wkrótce przejdzie remont...
Dzieci w powiecie grójeckim. Ciekawe dane przed Dniem Dziecka Według danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.