Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wernisaż - Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych

19 sierpnia 2017; 15:00

Informacja prasowa

1 komentarz

24 sierpnia o godz. 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy niezwykłej. Ekspozycję fotografii, prezentację filmu wraz z zaproszeniem do udziału w wizyjno-fonijnym happeningu przygotowuje dla nas wyjątkowa grupa ludzi z Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych działającej przy Sochaczewskim Centrum Kultury. Odbędzie się również koncert muzyki azerbejdżańskiej.

News will be here

Przygotowania do wystawy rozpoczęły się w czerwcowe, wakacyjne dni kiedy to Iza Strzelecka, Daria Palińska, Wiola Bukowska, Gamid Ibadullayev, Tomasz Ertman oraz Klaudiusz Adamski-Kazimierski odwiedzili Grójec. W naszym mieście i jego okolicach szukali natchnienia oraz przygotowywali materiały będące fotograficznym zapisem nie tyle naszego regionu, co uchwyceniem dusz Grójczan m.in. na portretach. W sesjach wzięło udział łącznie ok. 35 kobiet. Głównie były to nasze urocze panie z Koła Seniora FAMILIA.

Twórcy wystawy zapowiedzieli, że oprócz ich prac (część będzie tworzona „na żywo”) wysłuchamy koncertu, obejrzymy nakręcony film. Ponadto będzie miał miejsce wizyjno-fonijny happening, podczas którego będzie przy pomocy dłoni tworzona na szkle barwna wizja. Gamid i Natalia Kułach będą na żywo przekładali obraz na rytm i wokalizę. Pełna improwizacja. Czy to będzie wszystko co Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych zaprezentuje? Tego sami twórcy nie wiedzą gdyż ich wydarzenia nie są reżyserowane i często zaczynają żyć swoim własnym życiem.

Podstawowy skład PEA to Gamid (twórca Pracowni), Iza, Wiola, Daria i Tomek. Wiele ich dzieli i pięknie się różnią. Łączy ich sztuka oraz chęć tworzenia. „Przecież trzeba czymś wypełnić czas do śmierci” - mówi najstarszy z zespołu Tomek, a po chwili dodaje „Zobaczycie, że was zaskoczymy.”

Artystyczny pobyt w Grójcu tak wspomina Gamid Ibadullayev „Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z mieszkańcami Grójca, którzy zechcieli włączyć się w projekt Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych. Miło zaskoczyła mnie ilość osób, które zdecydowały się wziąć udział w naszych działaniach artystycznych. Cieszy mnie, że w Grójcu jest tyle osób otwartych na sztukę. Wszyscy wykazali się życzliwością i dużym zaangażowaniem za co, korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować. Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury pan Grzegorz Rejer zapewnił nam pomoc w każdym zakresie działań. Mogliśmy również liczyć na wsparcie organizacyjne ze strony Ani Darii Merskiej. Dziękuję też wszystkim paniom, które wystąpiły w naszym projekcie w charakterze modelek. Te kilka dni spędzonych w Grójcu będziemy miło wspominać między innymi dzięki serdeczności, z jaką zostaliśmy tu przyjęci. Nawiązaliśmy sporo ciekawych kontaktów, które miejmy nadzieję zaowocują współpracą w przyszłości.”

Anna Daria Merska

Na sali widowiskowej odbędzie się również koncert muzyki instrumentalnej wykonany przez trio w składzie: Monika Kościelna (skrzypce), Leszek Wypych (gitara) oraz Gamid Ibadullayev (instrumenty perkusyjne). Istnieje ono na scenie muzycznej od 2014 roku i gra azerbejdżańską muzykę ludową. Ich muzykę charakteryzuje duża ekspresja artystyczna i głęboka emocjonalność brzmienia. Muzycy zostawiają też miejsce na improwizację, która zapewnia wyjątkowy charakter koncertów. Na każdym z nich powstaje niepowtarzalna mieszanka przygotowanych wcześniej utworów i spontanicznie powstających dźwięków.

GAMID IBADULLAYEV - gra na perkusji, instrumentach perkusyjnych oraz na bałabanie. Muzyk i artysta wizualny. Założyciel eksperymentalnej formacji „Gamid Group”, z którą współtworzy m.in. muzykę do autorskich filmów. Jest artystą, którego twórczość w dużym stopniu opiera się na muzyce improwizowanej. Współpracuje z wieloma muzykami sceny eksperymentalnej, etnicznej i jazzowej.

MONIKA KOŚCIELNA – skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Występowała w The Guildhall Symphony Orchestra, gdzie pracowała z takimi dyrygentami jak Takuo Yuasa, Adrian Leaper i Gianandrea Noseda. Grała także w The London Symphony Orchestra pod batutą Valery Gergieva. Jest pierwszą skrzypaczką Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego, z którym koncertuje w kraju i za granicą.

LECH WYPYCH – gitarzysta, absolwent Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Gra w warszawskim CoverBandzie. Występował z różnymi zespołami rockowymi, bluesowymi i jazzowymi. Stworzył muzykę do filmów Piotra Janiszewskiego m.in: „Marian”, „Zadowolony?”. Nagrywał muzykę do spotów TV. Jego gitarę można usłyszeć w jednym z odcinków serialu Xawerego Żuławskiego „Krew z Krwi”.

DO POSŁUCHANIA
https://www.youtube.com/watch?v=yLOW1-JLg_o
https://www.youtube.com/watch?v=iK-OUboyndY

TAGI:

Komentarze (1):

Kobitka; 20 sierpnia 2017, 17:48

A czy przypadkiem nie powinno być KONCERT MUZYKI AZERSKIEJ???? a nie azerbejdżańskiej....
??? A jeżeli już to ostatecznie-Koncert Muzyki Azerbejdżanu.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.