Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Wójt Jasieńca: Czuję się zagrożona! Czy ktoś musi zginąć?

15 czerwca 2022; 20:12

Grojec24.net

9 komentarzy

Marta Cytryńska, wójt gminy Jasieniec w mediach społecznościowych opisała niebezpieczny incydent na drodze, którego ofiarą padł jeden z członków zarządu Stowarzyszenia Gmina Jasieniec dla Pokoleń. Przyznaje, że obawia się o zdrowie i życie bliskich oraz swoje.

News will be here

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na terenie gminy Jasieniec. Jak pisze na swoim profilu wójt – Marta Cytryńska - wobec jednego z członków zarządu Stowarzyszenie Gmina Jasieniec dla Pokoleń, wracającego z pracy samochodem, kilkukrotnie podejmowano agresywne próby siłowego zatrzymania auta, którym kierował.
 
- Takie metody zastosowane zostały przez prywatny samochód osobowy marki Kia, w którym znajdowali się dwaj mieszkańcy gminy Jasieniec (z Woli Boglewskiej i Osin). Jeden z nich prowadził auto, drugi – jak wynika z zeznań członka zarządu Stowarzyszenia - nagrywał cały incydent, śmiał się i nie krył satysfakcji z całej tej niebezpiecznej sytuacji – podaje pani wójt.

Jak czytamy dalej, zgodnie z relacją reprezentanta Stowarzyszenia, wszystko zaczęło się na drodze wojewódzkiej nr 730. Tu, po włączeniu się do ruchu na trasie Jasieniec – Warka, przedstawiciel Stowarzyszenia - po przejechaniu około 200 metrów przy prędkości około 60-70 km/h zmuszony został do ostrego hamowania przez samochód marki Kia, który uprzednio wyprzedził go, po czym nacisnął raptownie hamulce. Następnie Kia zaczęła zwalniać, by go zatrzymać.

Ostatecznie, obawiającemu się, że to napad, reprezentantowi Stowarzyszenia udało się wyminąć Kię. Zaraz po tym, widząc w lusterku, że jest nadal śledzony przez Kię i przeczuwając, że wkrótce wydarzy się ponownie coś niebezpiecznego, włączył on zamontowaną w swoim samochodzie kamerę.

- Najbardziej niebezpieczne sceny rozegrały się, gdy uciekający przed jadącymi Kią mieszkańcami Woli Boglewskiej i Osin skręcił z drogi wojewódzkiej w kierunku Boglewic. Kia znów usiłowała gwałtownie wyprzedzić reprezentanta Stowarzyszenia, zapewne z zamiarem jego siłowego zatrzymania poprzez raptowne hamowanie przed nim – relacjonuje Marta Cytryńska.

- Obawiający się napadu przedstawiciel Stowarzyszenia nie pozwalał na to (jednocześnie jadąc przed siebie i mając nadzieję, że spotka gdzieś po drodze patrol policji, która mu pomoże). Mimo to Kia wyprzedziła go z lewej strony, wjeżdżając przy tym na pobocze. W czasie tego niebezpiecznego manewru o mało nie przejechała idących poboczem dwóch młodych osób, które widząc tę sytuację i ratując swoje życie, wskoczyły na ogrodzenie – kontynuuje relację wójt Jasieńca. Jak podkreśla, poszukiwane są właśnie te dwie młody osoby. Ich zeznania mogą znacząco pomóc w postępowaniu, które prowadzi grójecka policja.Dalej Cytryńska podaje, że reprezentantowi Stowarzyszenia udało się spotkać patrol Policji (Kia wciąż za nim jechała i także zatrzymała się przy policjantach). - Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości wszystkich uczestników zdarzenia. Badanie to potwierdziło m.in. trzeźwość przedstawiciela Stowarzyszenia. To o tyle istotne, że ścigający go dwaj mieszkańcy gminy Jasieniec próbowali tłumaczyć policjantom, iż uważali, że powadzi on auto po pijanemu. Ich zarzut z miejsca okazał się absurdalny – zaznacza szefowa jasienieckiego samorządu.

Po tym incydencie Cytryńska nie kryje obaw. - Kolejne granice ataków na mnie i moich współpracowników zostały przekroczone. Ataków, które ze strony jednej z grup mieszkańców trwają od końca 2021r. i systematycznie przybierają na sile. Z racji opisanego wyżej wydarzenia stwierdzam publicznie, iż WOBEC TEGO, CO SIĘ DZIEJE CZUJĘ SIĘ ZAGROŻONA. Obawiam się o zdrowie i życie moich Bliskich oraz swoje – pisze w dramatycznym tonie wójt Jasieńca. - Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby organy ścigania wreszcie skutecznie zadziałały?! Czy ktoś musi zginąć?! W przypadku opisanego incydentu o mało do tego nie doszło! Co będzie dalej? – pyta.

Na swoim facebookowym profilu wójt Jasieńca zamieściła nagranie i zdjęcie z sobotniego incydentu.

TAGI:

Komentarze (9):

Gość; 15 czerwca 2022, 21:20

W związku z dzisiejszymi "sensacjami" opublikowanymi na oficjalnym profilu Wójt Gminy Jasieniec Marty Cytryńskiej oraz samej Gminy Jasieniec w poszczególnych linkach przedstawiamy Państwu rzeczywisty przebieg zdarzenia z dnia 11.06.2022r., a nie jakąś manipulację faktami tamże udostępnioną. Proszę odtworzyć sobie w kolejności poniższe linki (należy skopiować link i wkleić w serwisie internetowym YouTube) :
https://www.youtube.com/watch?v=38-jjfzXzyM
https://www.youtube.com/watch?v=WE0koOZ_mX0
https://www.youtube.com/watch?v=ZdeY5RR1ER8

re; 16 czerwca 2022, 07:11

Pani Wójt powinna przeprosić za te pomówienia kierowane w stronę kierowcy i pasażera pojazdu marki KIA po obejrzeniu całego materiału widać ze prowokatorem zajścia był biały bus, to biały bus spychał osobową KIe.

tyson; 16 czerwca 2022, 07:12

oglądając cały filmik to ja się boje o mieszkańców gminy Jasieniec skoro Pani Wójt broni takie osoby jak kierowca busa

Mieszkaniec; 16 czerwca 2022, 13:20

Pani wójt nie dość, że za bardzo chyba w piórka obrosła to jeszcze próbuje medialnych, nieudolnych prób zyskania rozgłosu... Na pierwszym filmiku zaprezentowanym przez rzeczonego "napastnika" widać wymuszenie pierwszeństwa i stworzenie niebezpiecznej sytuacji na drodze właśnie przez kierowcę białego busa. Późniejsze niebezpieczne sytuacje drogowe stworzone przez kierowcę Pani wójt to jakby oglądać typowego szeryfa... Nic dziwnego, że "napastnik" chciał białego busa zatrzymać (próba obywatelskiego zatrzymania jak najbardziej słuszna w tym przypadku ale to powinien ocenić sąd). Mam nadzieję, że panowie którzy nagrali białego busa będą mieli na tyle chęci i odwagi, żeby wysłać filmik z wykroczenia na policję, jak i również wytłumaczyć się ze swojego zachowania na drodze właśnie w sądzie, bo tam ta sprawa powinna wylądować, a kierowca białego busa stracić uprawnienia. Medialna szopka wywleczona na światło dzienne tylko po to żeby przed wyborami widzieć nagłówek typu "Wójt Jasieńca: Czuję się zagrożona! Czy ktoś musi zginąć?", a nie "Szalony rajd ulicami Jasieńca z udziałem Pani Wójt". Na szczęście wybory się zbliżają i takie osoby jak Pani nie mają dożywotnich stanowisk ;)

prawda; 16 czerwca 2022, 15:36

Kierowca KIA ma rację

Polak; 16 czerwca 2022, 17:29

Trzeba by się zastanowić co PANI WÓJT ma za uszami??? Rada Gminy?? Może naprawić błędy, lub porozmawiać w obecności prokuratura z kierowcami KIA dojść do porozumienia. Żyjemy w XXI wieku, w państwie demokracji a nie komuny!!! Zachowujecie się na tej drodze jak przedszkolaki, który szybciej, cwaniak....

co to za cyrk na drodze; 17 czerwca 2022, 05:09

Jednemu i drugiemu zabrać prawo jazdy i niech Pani nie sieje zamętu bo obaj głupieli na drodze i tyle.

też kierowca; 17 czerwca 2022, 07:50

obejrzałem filmiki. jeden i drugi kierowca powinien pożegnać się z prawem jazdy.

Janusz; 19 czerwca 2022, 15:31

mieszkaniec nie wysla bo bedize widac ze 100+ w zabudowanym ;) gdyby jechal jak czlowie by wymuszenia nie bylo, pamietaj ze hamowanie po wyprzedzeniu jest karalne również, wiec sami na siebie bata nie beda krecic

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.