Wybory 2018 w Grójcu: frekwencja na plus, były próby oszustw

23 października 2018; 18:26

194 komentarze

W niedzielę do urn w Grójcu poszło 59,39 proc. uprawnionych, czyli o ponad 9 proc. (!!!) więcej niż cztery lata temu.

Polecamy

Tak dobra frekwencja to olbrzymi pozytyw niedzielnych wyborów. O pójście do urn i oddanie ważnych głosów apelowaliśmy na łamach naszego portalu w artykule „Tajemnica poliszynela grójeckich wyborów”.

O tym kto będzie rządził Grójcem przez najbliższe pięć lat zdecyduje II tura, w której zmierzą się Jacek Stolarski (32,59 proc. głosów) i Dariusz Gwiazda (32,05 proc.). Pomiędzy oboma kandydatami na stanowisko burmistrza było zaledwie 63 głosy różnicy. Zwiastuje to pasjonujący pojedynek w wyborczej dogrywce, która odbędzie się w niedzielę 4 listopada.

Prawdziwe personalne tsunami przeszło przez Radę Miejską, w której zmieni się trzy czwarte dotychczasowego składu. W radzie zasiądzie aż dziesięciu debiutantów. Są też powroty po przerwie, m.in. Janusza Dulemby, Jacka Antoniewicza czy Grzegorza Stolarka. Przy czym, skład RM ulegnie jeszcze zmianie, bowiem mandaty radnych uzyskali kandydaci na burmistrza, i zwycięzca dogrywki zwolni miejsce w radzie.

Niestety, nie obyło się też bez kontrowersji i prób korupcji wyborczej. W ciągu dnia wyborczego otrzymywaliśmy kilka takich sygnałów. Wszystkich zgłaszających prosiliśmy, aby zawiadomili właściwe służby, czyli Policję. Jeden z nich był z Krobowa, gdzie jak informował nasz Czytelnik, osoby mające skłonność do alkoholu były dowożone do lokalu wyborczego z wizytówkami na kogo mają głosować. Po oddaniu głosu byli odwożeni do jednego ze sklepów, gdzie otrzymywali alkohol…

Sporo negatywnych komentarzy na naszym portalu dotyczyło zlokalizowania lokalu wyborczego w siedzibie GOK. Jak czytamy w jednym z nich „Miejsce do głosowania zorganizowane w GOK chyba najgorzej jak tylko było można. Ciasno, duszno, jak można pracować i w ogóle myśleć w takich warunkach. Porażka”.

Kontrowersje wzbudziła też sprawa relatywnie dużej ilość nieważnych głosów do Rady Miejskiej w tej obwodowej komisji wyborczej. Takich głosów było 215. Jak czytamy w protokole, a dokładniej w uwagach o przypuszczalnej przyczynie wystąpienia kart nieważnych: „karty nie zostały ostemplowane pieczęcią obwodowej komisji wyborczej ds. przeprowadzenia głosowania”.

TAGI:

Komentarze (194):

W11; 23 października 2018, 18:50

z tymi 215 kartami nieważnymi śmierdzi mi przekrętem. Nie rozumie, komisja wydawała karty nie ostemplowane? W tym kraju na wszystkie przekręty jest przyzwolenie bez konsekwencji.

Grafit; 23 października 2018, 18:51

Jazda jazda Darek Gwiazda! Głosujemy na Darka! Jest szansa pogonic tych leśnych dziadków co przyzspwali sie do swoich stolkow i nic nie robia tylko pobieraja pensje!

Gis ; 23 października 2018, 19:13

A gdzie można uzyskać informacje po ile głosów dokładnie dostali kandydaci do rady miejskiej??

Nie rozumiem; 23 października 2018, 19:46

Jeżeli były nieprawidłowości natychmiast powinni odpowiedzialni za wybory unieważnić i powtórzyć. W cywilizowanym kraju to byłoby możliwe. A co ciekawe zadaję sobie pytanie, co zrobiliby ci którzy płacili, rozdawali alkohol i przebieg wyborów byłby prawidłowy? Ciekawy jestem jaki byłby wynik.

Info; 23 października 2018, 20:43

Wyniki wyborów do Rady Miasta
https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/140605#results_elect_council

Finka ; 23 października 2018, 21:29

Wolę Stolarskiego niż stękającego pod nosem Gwiazdę. Z całym szacunkiem ale ten Pan ma kompetencję do podchów ze skautami.

Do Finka; 23 października 2018, 21:42

Ale Stolar woli Polki.

Wyborca; 23 października 2018, 21:43

Lokal wyborczy usytuowany w GOK to wielka porażka. Lokal wyborczy został usytuowany w holu podczas gdy pomieszczenia galerii były niewykorzystane.

zuch; 23 października 2018, 21:46

niech wypłaci zaległe pensje opiekunom na obozach harcerskich

Dyzio; 23 października 2018, 22:45

Niech ktoś sprawdzi jak wyglada lokal okregowej komisji nr 8 w Slomczynie tam to dopiero jest popis
Lokal wielkosci pokoiku dla malego dziecka

O goku; 23 października 2018, 22:51

Komisja w goku zastala tak trudne warunki do pracy że nie dali rady, wydawali karty bez stempelka - to tylko GRÓJEC co tam ponad 200 kart nieważnych gdzie wystarcza nie wiele wieciej głosów by dostac sie do rady powiatu o miejskiej juz nie mowie bo to fikcja i przemyslane dzialania urodzonego naczelnego stratega miasta

Wyborca; 23 października 2018, 22:59

Pragne pogratulowac Pani Joli Sitarek
BRAWO!
Zawsze mowilem ze człowiekiem sie jest a radnym sie bywa
BRAWO TAKICH LUDZI POTRZEBA TAM WIĘCEJ

Nie rozumiem; 23 października 2018, 23:02

Są już skargi wborcze do sądu o nieprawidłowości w komisji w GOK, z wnioskiem o ponowne przeliczenie głosów do rady miejskiej. Komisja wydała 215 niepodstęplowanych kart do głosowania, a później uznała je jako nieważne. Przeoczenie czy celowe działanie. Napewno wypaczono wyniki wyborów. Jeśli sąd uzna skargę, mogą być zmiany w składzie Rady Miejskiej

Do Redakcji; 23 października 2018, 23:05

Kiedy debata kandydatów? Jest niezbędna. Najlepiej z dużą publicznością. Tylko z wyraźnym regulaminem.

Panie Stolarski zachowaj styl; 24 października 2018, 01:33

Zbastuj i nie rób filmików. Dawno temu dużo zrobiłeś dla siebie i dla Grójca, więc lepiej byś został zapamiętany nie jak trzęsawisko palcuf

swoją drogą gdzie twoja wazelina przedwyborcza?

2010 - remont Mazowsza za 28 mln
2014 budowa hali i aquparku w Głuchowie
2018 rewitalizacja domu w Constantine i dworca pks i pkp
- odzyskanie kostki na Armii Krajowej,
- wg projektu Biedrzyka - boisko przy gimnazjum wykorzystywane jako plac dla dzieci bo biedak stara sie o 500+ i dlatego czekał na Annę w McDonaldzie

215 kart niewaznych i komisja na holu ; 24 października 2018, 01:58

Biedrzycki kandydat na burmistrza 2023-2028 pokazuje swój styl ządzenia gmina.

Jeśli takimi matołam się otacza, to nie dziwne ze przerabie te wybory.

Kolejny kandydat na zastępcę Krawczak nawet nie potrafił skompletować listy.

Prawdziwi Janusze grojeckiego samorządu

:D; 24 października 2018, 08:08

Ciekawe czy wlodarz wie ze sala weselna ktora wybral na swoj (ostatni) bal nosi nazwe gwiazdozbioru - podswiadomosc mowi mu kto wygra? ;) Ciekawe czy bal rozpocznie sie od tradycyjnego poloneza ktory otworzy w pierwszej parze jacek i krystyna? ciekawe czy na to wesle przyjdzie chochol i bedzie chocholi taniec?

„Ja szczęśliwy, do gospody
sprosiłbym tu cały świat:
takim rad, takim rad”.

„Cha, cha, cha – cha, cha, cha,
przyjdź chochole,
na Wesele,
zapraszam cię ja, pan młody,
wraz na gody
do gospody!”

ZORRO; 24 października 2018, 08:36

Szanowny Jacku Stolarski. Nie potrafisz zarządzać, nie znasz się na tym, nie wiesz co to jest dobre zarządzanie, nie masz pojęcia czym jest spójny, korzystny, skuteczny i ekonomiczny system zarządzania. To co zrobiłeś jest tylko i wyłącznie wynikiem nieszczęśliwego zbiegu wydarzeń - braku przez dwadziescia lat odpowiedniej osoby, która stawiłaby Ci czoło i wysłała w inne rewiry.
I nie wmawiaj, że zrobiłeś dużo, bo było to dużo za mało przy tak obfitych budżetach. Zbudowałeś wokół siebie zdradliwą pajęczynę, oplotłeś nią całość życia gospodarczego, opartego na wykonawstwie dla gminy i byłeś rozdającym karty w tym cyrku. Pozwoliło ci to na bycie zarozumiaym, butnym i mściwym szefem tej struktury. Wszyscy członkowie sieci jedli ci z ręki i gdybyś zechciał, czyściliby codziennie twoje buty.
Całość twego otoczenia to jedno wielkie moralne dno, pazerne, słabe i interesowne, nie ma tam nawet pół osoby ideowej. Gdybyś naprawdę był tym, za kogo się podajesz, dawno byś odszedł i uwolnił nasze miasto od pasożytniczego układu, ktorego jesteś autorem. Ale nie jesteś i jak zapowiadasz, będziesz walczył, także w radzie miejskiej. Czy naprawdę trzeba Cię dobijać, jak niejaki Radek Sikorski dożynał watahę? Tym razem musisz przegrać, co za dużo to niezdrowo. Zabrakło Ci inteligencji, by samemu odejść, wyrzucimy za burtę i nie będziemy poszukiwali.

Irmina; 24 października 2018, 09:50

Panie D wszystko lepiej Pan wie od samych zainteresowanych, prosimy opowiedzieć coś o sobie gdzie pan pracuje z kim pan żyje z kim pan śpi. Mnie osobiście nie interesuje życie prywatne kogoś ja pilnuję siebie. Jak źle położę poduszkę to mnie boli kark a co to kogo obchodzi w pracy jestem i wywiązuje się z obowiązków. A Pan wkoło pierdolo kochanka Krycha - Marycha co to cię obchodzi. Nie twój wóz nie będzie ci d... wiózł

do Irmina ; 24 października 2018, 10:23

Pani M proszę dalej dobrze wypełniać swoje obowiązki i nie przejmować sie komentarzami w sprawach prywatnych bo nikogo to nie powinno obchodzić i nie uważam by pisali to wygrani w tych wyborach. Natomiast to co zafundowaliście ludziom głosującym w GOK-u to jest właśnie wasze podejście do ludzi

Zawodowiec; 24 października 2018, 11:26

Panie Darku, nie ładnie jest obiecywać ludziom to co JUŻ JEST ZAPISANE w budżecie na przyszły rok. Kto, jak kto, ale Pan powinien wiedzieć (w końcu jest Pan w Radzie). I prosze nie sprzedawać Słomczyna tak jak P. Papaj. Oddsać tereny za psi grosz, bo niby pod przetwórnie, a po pięciu latach kupiec zarabia krocie sprzedając teren po Dekadę. Zagłosuje na Pana w 100% za 5 lat, jak P. Stolarski dokończy, co zaczął.

Zawodowiec; 24 października 2018, 11:29

A Pana ZORRO, zapraszam na basen, zapraszam na ulicę Słowackiego. W końcu zapraszam do zapoznania się z budżetem na kolejne lata. Masa pieniędzy bardzo dobrze spożytkowanych. Zgadzam się że wiele nazwisk na dyrektorskich stołkach wymaga wymiany i na to liczę. (GOK, ZWiK)

Profesjonalista do Zawodowiec; 24 października 2018, 11:40

Głosuj, głosuj. Będziesz w mniejszości, większość przestała ufać takim ja ty. Za pięć lat czekamy na twoją kandydaturę, chyba pojętny jesteś i świetlana przyszłość czeka.

ZORRO do Zawodowiec; 24 października 2018, 11:44

Na twoje nieszczęście pan ZORRO wszędzie tam był, zna się na finansach i gołym okiem widzi niechlujnie, bez kontroli zarządczej wydawane pieniądze.

Anna; 24 października 2018, 13:16

Proszę nie popularyzować tego co obiecuje Pan Gwiazda. On owszem może kierować obozami harcerskimi, ale nie tak potężną firmą jaką jest gmina! Ludzie obudźcie się, zanim ręka wyląduje w nocniku. Bo będziemy potem płakać...

Janek; 24 października 2018, 13:22

Przepraszam to nie moje, ale bardzo trafne i rzeczowe, więc proszę wybaczyć, że zacytuję:

"ten cały gwiazdor to niezły śmieszek jest.
1. będzie selekcjonował ptaki w parku miejski ha ornitolog się znalazł.
2. zalew będzie urządzał na działkach prywatnych nie należących do niego.
3. komplex szkolny będzie budował na terenie fabryki FSO by dzieci z tej części Grójca który mocno się rozwija w ta stronę nie musiały chodzić do 1 czy 2. Ciekawe za co to wybuduje? ciekawe czy starczyło by tej kadencji na to wszystko? i co będzie z wolnymi miejscami w 1 czy 2 jak te dzieci będą chodzić do nowej szkoły?? no chyba że Gwiazdor ma również w planach extremalny przyrost naturalny w mieście.
4. w spocie pt. liczę na wasze głosy gada o wątpliwej reputacji ha dobre masz 312 głosów bo tyle żeś nakupował od pijaków i gdzie są aparaty ja się pytam z hufca ???
5. będzie również rewizytował dworzec kolejki jasne jasne, a jak się dogadasz z Suskim to razem też metrowy wybudujecie w Grójcu ciekawe ile linii może więcej niż w stolycy. Jeszcze 2 tura się nie odbyła a ten już się stołuje z Suskim po knajpach i knują nowy lepszy uczciwszy układ.
6. w spocie pt. O żywic rynek wspomina Pan o cudownych minionych latach gdzie mieszkańcy spotykali się i chciałby Pan by to powróciło czyli rozumiem, że rozwalamy beton Stolarskiego stawiamy ponownie baseny z kilkoma wierzbami płaczącymi by żuleria czyli Pański Gwiazdorze elektorat miał gdzie się spotykać i degustować wyborne trunki Delapatik, chateau de jabol, Amrozja i cała reszta gama tablicy Mendelejewa.
7. no i oczywiście przeniesienie amfiteatru na obrzeże Grójca koło Jarpera, będziemy tam dojeżdżać grójczanie tym wcześniej wspomnianym metrem, a może trolejbusami puszczonymi kładką nad rondem koło dekady by rozładować tworzące się korki?

Gwiazdor ma bardzo dużo pomysłów ale rodem z filmów science fiction bo skąd środki na to wszystko nawet gdyby to było realne no i chyba kadencja musiała by trwać ze dwie dekady by te wszystkie obietnice wdrożyć w życie.

dziękuje za uwagę spotykamy się 4 listopada nie bądźcie ciemnym ludem weźcie sprawy w swoje ręce bo nam również zależy ale bardziej"

Zgadzam się w 100%

DAD do Janek; 24 października 2018, 13:32

No to pała Jasiu za brak własnego wypracowania i skopiowanie kolegi. Czy byłbyś w stanie powtórzyć z głowy, to co skopiowałeś?

Aleksandra; 24 października 2018, 13:37

Nie chcę aby p.Gwiazda uczył się na "żywym organizmie "mojej małej ojczyzny.WYBIERAM RUTYNIARZA.Druh nie ma żadnego potencjału.A był już kiedyś p.Piotr i była kicha.

przypominacz; 24 października 2018, 13:41

Podsumowania "dokonan" obecnego burmistrza i jego ekipy:
- lawki w rynku za 50 tys. zl
- kostka na armii krajowej ktora miala byc na 100 lat zalana asfaltem
- odlawianie psow 5 tys. zl / szt.
- wymiana plytek na basenie za 6,5 mln zl
- budowa boiska przy psp nr 2 na ktorym nie mozna uprawiac zadnego sportu
- nowy zalew w Gluchowie na ktory wydano 15 tys. naa projekt. obecny etap: wpuszczenie bakterii
- postawienie na "sprawdzona" kadre "menedzerska" w postaci panow Borzechowskiego, Rejera i Binkiewicza
- degrengolada moralna w urzedzie
- sluzebne podejscie do lokalnych przedsiebiorcow a szczegolnie niektorych (czytaj: umorzenia podatkow i plany zagospodarowania a wlasciwie ich brak)
- pycha, brak szacunku i empatii dla mieszkancow
- wicie sobie gniazdka na stare lata pod Konstancinem

Omg; 24 października 2018, 13:41

Zgadzam się z Jabłkiem!!

Wk - ny wyborca; 24 października 2018, 14:38

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Zdegustowana do Janek.; 24 października 2018, 15:45

Pozwoli Pan, że ustosunkuję się do Pańskiego kopiuj wklej. Punkt 1. Park miejski jest dysfunkcyjny z powodu ptactwa, które nie daje nawet spokojnie przejść nie mówiąc już o spędzaniu chwili wolnego czasu. I nie trzeba być ornitologiem, a nawet geniuszem żeby nie zaważyć problemu i nie próbować coś z tym zrobić. Niestety ten problem nie został załatwiony przez wiele lat urzędowania obecnego Burmistrza. Punkt 2. Istnieje jeszcze coś takiego jak plan zagospodarowania przestrzeni wydawany przez gminę. Pan Stolarski niestety poza wydanymi pieniędzmi na plany Głuchowa nie zrobił nic przez tak wiele lat urzędowania. A szkoda bo pozbawił mieszkańców na godne spędzanie wolnego czasu poza murami blokowisk. Punkt 3. Wspomniany przez Pana punkt to już zupełna porażka. Miły Panie pan Stolarski nie zrobił nic aby dzieci ze szkoły nr 1 nie zmieniały miejsca nauki na ostatnie dwa lat. Obiecywał że tylko dwa roczniki przejdą do budynku Gimnazjum a począwszy od rocznika dzieci 2006 pozostaną one w budynku przy ulicy Piłsudskiego. Niestety tak się nie stanie. My rodzice wiemy pocztą pantoflową, że nasze dzieci będą wędrować nadal do budynku Gimnazjum. A pan Stolarski nawet nie miał na tyle cywilnej odwagi aby nam to powiedzieć. Szkolnictwo w naszej gminie jest ogromnie zaniedbane. Szkoła nr 1 przepełniona. Pan Stolarski obiecuje dodatkowy język od pierwszej klasy. Tylko gdzie on ma go zamiar nauczać skoro brakuje sal lekcyjnych. Pragnę zauważyć że cofnięte zostały od ponad roku fundusze na zajęcia dodatkowe w szkołach takie jak kółka zainteresowań czy zespoły wyrównawcze. A nagle mają się znaleźć pieniądze na dodatkowy język. Punk 4. Jeśli chodzi o kupowanie głosów to proszę to udowodnić a nie oskarżać. Na bezpodstawne oskarżenia jest paragraf i myślę, że Pan doskonale o tym wie. A fakt,że pisze Pan pod pseudonimem nie czyni Pana bezkarnym. "Mistrzowie" w tego typu procederach są nam ogólnie doskonale znani. Jeśli chodzi o Aparat czy kamerkę to myślę, że pan Gwiazda powinien być solenni rozliczony w protokole zdawczo odbiorczym kiedy będzie przekazywał swoje obowiązki po wygranych wyborach. Wtedy się okaże kto miał racje a kto szczuje. Punk 5. A czy pan Stolarski też nie rewitalizuje Dworca i nie nakręcił o tym filmu? Punkt 6. Czy zdaje sobie Pan sprawę z tego, że jest niewiele miejsc gdzie można wyjść całymi rodzinami na spotkanie czy posłuchać dobrej muzyki. Czy Pan kiedykolwiek odwiedzał inne dobrze zarządzanie miasta jak tam wyglądają rynki jak tam one służą ludziom. Jeśli tak to dziwię się Pańskiej wypowiedzi w tym punkcie. Jeśli nie to zachęcam do podróży. Punkt 7. Czekam w takim razie na Pana propozycje ponieważ dotychczasowe miejsce corocznego jedynego święta jest uważam uwłaczające grójeckim mieszkańcom. Sumując nie dziwię się, że pomysły pana Gwiazdy wydają się dla Pana science fiction po tylu latach urzędowania Pana Stolarskiego zdążył się Pan przyzwyczaić do stylu funkcjonowania miernie, biernie oby wiernie. A idą nowe czasy kiedy trzeba rozszerzać horyzonty i perspektywę myślenia. Pozdrawiam

Gwiazda i tylko on; 24 października 2018, 17:09

Jak w nicku

MM; 24 października 2018, 18:13

D. Gwiazda obiecuje:"Dzięki dobremu programowi, który ma swój konkretny plan rozwoju Gminy i Miasta Grójec jestem jeszcze bardziej zdeterminowany i zobowiązany, aby doprowadzić swój wysiłek do szczęśliwego finału. Mam teraz przed sobą dni wytężonej pracy, aby przekonać do siebie kolejne osoby, co pozwoli mi w pełni i harmonijnie działać na korzyść Mieszkańców Gminy i Miasta Grójec.
Dzięki racjonalnej polityce finansowej, pozyskamy dużo środków, które wykorzystamy do rozwoju sportu i kultury."
Prosimy jednak o konkrety a nie takie ble,ble, ble.
Normalnie cudotwórca.
To wszystko już mamy dzięki Jackowi Stolarskiemu. Nadal na niego będę głosować.

Stop głupocie ; 24 października 2018, 18:32

Tylko J. STOLARSKI jest gwarantem rozwoju gminy. Gwiazda jest gwarantem rządzenia przy udziale carycy Katarzyny Radomskiej. Grójczanie czy na pewno tego chcecie???
Jeszcze jedno, jak chce harcerz rządzić gminą mając mniejszość w radzie???

x; 24 października 2018, 18:39

Jazda, jazda Panie Gwiazda, ale tylko Lechanice no może jeszcze Sztutowo

Do Stop głupocie; 24 października 2018, 19:08

Stop głupocie, stop pasożytniczej klice, stop marnotrawstwu, stop prywacie w urzędzie, stop republice kolesi, stop zakochanym w podwładnych staruchom, stop krętaczom, stop manipulatorom, stop kupowaniu głosów, stop ośmieszaniu miasta, stop zapóźnieniom w rozwoju, stop Stolarskiemu, który to wszystko stworzył.

x; 24 października 2018, 19:13

Gwiazda będzie miał wyborców gdzieś>>>
Jak tylko Go wybierzecie i nie daj Boże zostanie Burmistrzem odwróci się od WAS, tak jak odwrócił się od Stolarskiego. Chodzi mu o kasę nie o Gminę. Ludzie kto raz zdradził, będzie zdradzał on taki już jest. Czysta psychologia. Panie STOLARSKI głosuje na Pana!!!! Jest Pan konkretnym nadal kandydatem.

Crespo; 24 października 2018, 19:17

Widać że układ zamknięty w Grójcu broni sie rękami i nogami. Wypuścił teraz trolli internetowych Karolka i Rafałka. Ale faktom nie zaprzeczycie. Caly Grojec to widzi co widac po wyborach. 70% ludzi jest za ZMIANĄ!

Podsumowania "dokonan" obecnego burmistrza i jego ekipy:
- lawki w rynku za 50 tys. zl
- kostka na armii krajowej ktora miala byc na 100 lat zalana asfaltem
- odlawianie psow 5 tys. zl / szt.
- wymiana plytek na basenie za 6,5 mln zl
- budowa boiska przy psp nr 2 na ktorym nie mozna uprawiac zadnego sportu
- nowy zalew w Gluchowie na ktory wydano 15 tys. naa projekt. obecny etap: wpuszczenie bakterii
- postawienie na "sprawdzona" kadre "menedzerska" w postaci panow Borzechowskiego, Rejera i Binkiewicza
- degrengolada moralna w urzedzie
- sluzebne podejscie do lokalnych przedsiebiorcow a szczegolnie niektorych (czytaj: umorzenia podatkow i plany zagospodarowania a wlasciwie ich brak)
- pycha, brak szacunku i empatii dla mieszkancow
- wicie sobie gniazdka na stare lata pod Konstancinem

zzz; 24 października 2018, 19:24

Karolku przestan straszyc rada bo macie raptem pewnych 8 radnych a wiadomo ze jak padnie Stolar to sie wszyscy wasi zolnierze z rady rozpierzchna i wasz chory uklad przejdzie do histori

1979; 24 października 2018, 19:27

Mamy już dosyć rządów pana Stolarskiego. Jego ostatnie lata to pokaz chamstwa i prostactwa, igornowanie mieszkańców i zupełnie nieudane inwestycje.

do Crespo; 24 października 2018, 19:27

Ale to już było... czytaj wcześniejsze komentarze. Powtarzacie się. A w tych 70% połowa głosowała na PIS nawet nie na Sotek TYLKO na PIS. A tak poza tym to kultury trochę sam piszesz w internecie i chyba nikt nie pisze że jesteś troll.

do stop.stop głupocie; 24 października 2018, 19:34

Głupoty to ty wypisujesz. te wszystkie stop to do rządu PIS. U nas tylko J.S.

ZORRO; 24 października 2018, 19:38

Za zmianą są wszyscy przyzwoici mieszkańcy Grójca, bo widzą szerzące się patologie władzy, widzą, jak rozwijają się inne miasta podobnej wielkości, widzą dobrych gospodarzy w tych miastach i mają otwarte umysły. Zmiany są nieodłącznym elementem rozwoju, zmienia się wszystko wokól, zmienia się historia i zmieniają się ludzie, którzy ją tworzą oraz opisują. Zmieni się też władza w naszym mieście, na pewno na lepszą. Jestem tego pewien, bo znam ludzi, którzy tego chcą. Są oni wiarygodni, uczciwi i dobrze ułożeni, w przeciwieństwie do wiekowych, zepsutych i zgranych zasobów, czynnika ludzkiego starej władzy. Obrona Berlina się kłania, wszyscy wiemy jak się skończyła. Nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy, Panie Jacku Stolarski. Jak się zaczyna, nikt nie będzie pamiętał, wszyscy zapamiętają, jak Pan skończy.

Do sympatyków PiS; 24 października 2018, 20:13

poczytajcie jak Stolarski pluje na rzadzaca partie w swojej gazetce a pozniej sie dziwic ze zero dotacji Grojec dostaje bo pasterz z Rajczy czuje sie jakby Grojec to byl jego prywatny folwark... zamiast dobrze rzadzic miastem to politykuje.

https://zapodaj.net/3e8582ab97bd7.jpg.html

https://zapodaj.net/3133b0d6894ca.jpg.html

do "Do stop głupocie"; 24 października 2018, 20:15

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ania; 24 października 2018, 20:16

Pan Gwiazda chcąc wejść do rady wchodził Panu Stolarskiemu gdzie tylko się da. Wszedł do rady dzięki niemu i od razu pokazał środkowy palec. I jeśli nie daj Panie Boże zostałby burmistrzem to pokaże Wam drodzy zwolennicy gwiazdozbioru takiego wala, że będziecie z utęsknieniem czekać na kolejne wybory, żeby z wielkim hukiem spadł że stołka. Tylko wtedy będziemy mieli 5 lat bałaganu, który trzeba będzie sprzątać przez kolejne dwie kadencje. Póki co mamy stabilizację i zrównoważonego człowieka znającego się na tym co robi. I niech tak pozostanie. Głosuję na Pana Panie Jacku, ja cała moja rodzina, a na szczęście babcia z dziadkiem nie podróżowali więc trochę nas jest. Jacek Stolarski burmistrzem!!!

L.; 24 października 2018, 20:21

Harcerz niech się nie wygłupia i niech wróci tam gdzie jego miejsce. Do hufca, albo na sale weselne kręcić filmy.... ale ślubne. Gwiezdne wojny to możemy sobie obejrzeć w tv A nie na stronie "kandydata"

Druga tura.; 24 października 2018, 20:38

Pięć lat straconych dla Grójca i Gminy nie idę na głosowanie.

Do do stop.stop; 24 października 2018, 21:37

J. S.tylko dla głupców lub zainteresowanych materialnie giermków i pizdnesmenów od publicznej kasy.

picolo; 24 października 2018, 21:54

w tytule; były próby oszustw. Nie rozumie, co to są próby oszustw? Czy ktoś udaremnił próbę oszustwa, czy nie?

Do zdegustowanej; 24 października 2018, 22:25

Pisze Pani głupoty. To, że dzieci chodzą do byłego budynku gimnazjum to efekt reformy PiSu. Chodzi o to, żeby 1 pracowała na jedną zmianę. Czy szkoła jest przepełniona. Niekoniecznie. Wielu rodziców zapisuje dzieci, które nie są w rejonizacji szkoły. Jeżeli Pani kandydat wyda zakaz zapisywania do PSP 1 dzieci spoza rejonu, w 1 będzie wystarczająca ilość dzieci i zostanie jedna zmiana.

Program Stolarskiego, w który on sam nie wie skad wziąc pieniadze; 24 października 2018, 23:27

Nowa miejska zieleń przy ul. Sienkiewicza - opowiada bajki, że jeszcze dokupi 1 ha - chyba dla siebie

A co będzie?
taki sam park miał powstać przy przedszkolu na Orzeszkowej. Jednak stało się coś innego, mamy inwestycje dewelopera a dzieci ogródek maja na fototapecie.
Czy to samo będzie na Sienkiewicza?

Dworzec PKP
Tworzy nową przestrzeń dla młodzieży i organizacji - propozycja podobna do Aquparku w Lesznowoli -

Henek; 24 października 2018, 23:41

Grojec to miasto sexu i biznesu mowia w gminie i dlatego gwiazdor sie tam nie nadaje
Lepszy bedzie dziadek S on ma wykształcenie i uklady biznesowe

Cel; 24 października 2018, 23:43

Jeśli ktoś zajrzy od środka w sitwę Stolarskiego to odwraca sie bardzo szybko.
Jak trzeba to ułoży się z Suskim, Maliszewskim, Wendą, Gawłem czy nawet z Hitlerem. Ważne by koryto było pełne.
Nie organizowanie konkursów na dyrektorów powoduje, że rozwiązanie węzła gordyjskiego jest arcytrudne. Mamy szanse to zrobić juz 4.XI. tylko do urn i skończmy z kliką

23:46; 24 października 2018, 23:44

Ludzie maja dosyć tego nie dzialajacego po ich stronie urzędu
Pora zrobic rachunek zysków i strat i wybrać mniejsze zło konieczne

Widzisz reaguj; 24 października 2018, 23:49

Nie wiem czy mi sie zdaje ale banery obecnego rządzącego wisza na konstrukcjach nośnych firm wygrywajacych od zawsze przyrargi gminne, czyżby brak miejsc w mieście? Czy taki zbieg okoliczności.

Tak pod rozwagę temat postu

Oleksy; 24 października 2018, 23:54

Gdzieś to ma nas mieszkańców gminy i miasta Grójec obecny ze swoją świta.

Zmiana musi być ile można odpoczywać i realizować swoje pragnienia marzenia o lepszym jutrzejszym dniu

Lord Jim; 24 października 2018, 23:58

LudzieSłyszycieRatunkuJaTonę

Jadowity boy od parasola; 25 października 2018, 01:11

Czym przez te 4 lata Biedrzycki przekonał Młodych dla Grójca, czym może się pochwalić?

Odniósł jakiś sukces, oczywiście poza dobrym ożenkiem i ładnym autem od teścia?
Coś fajnego zorganizował dla młodych, ma jakiś swój autorski pomysł?

Stolarski w poplochu krzyczy ; 25 października 2018, 01:18

Wszystkie szczury na pokład. Atakujemy i szukamy haków i głosi apel:
Pamiętajcie jeśli przegram to Banasiewicz, Gwiazda i Sotek prześwietlą Gminę i wszystko się zawali i nigdy już nie wyjedziemy na wczasy i wycieczki po Europie w ramach promocji gminy

Dogrywka.; 25 października 2018, 07:05

Kandydat na Burmistrza p.Gwiazda był cztery lata w Radzie,nic nie zrobił dla miasta i gminy,nic mu nie wyszło,nie mógł,nie potrafił tak pisze sam o sobie na swojej stronie.
Wybór tego kandydata to gorsze zło dla mieszkańców niż sprawdzony i przewidywalny Pan Stolarski jeżeli zadeklarował że nie uruchomi fabryki smrodu w Głuchowie ma mój głos.

Słodzik; 25 października 2018, 08:16

Wczoraj spadłem z nieba
Dalej lecę głową w dół
Wciąż daleko Ziemia
Jak złośliwy bywa Bóg
Bo tym razem dał mi czas
Choć nie prosiłem go
Bym zrozumiał jeszcze raz
Płaci się za błąd

Zmiany są konieczne; 25 października 2018, 08:20

Garwolin, Żyradów, Piaseczno, Rawa Mazowiecka, Grodzisk Mazowiecki, Mszcznów, Białobrzegi,Przysucha, Kozienice mają lepszą infastrukturę sportową, kulturalną, rekreacyjną, edukacyjną niż Grójec, ladniej wyglądają i urzędy i podległe jednostki buzetowe są zarządzane z głową przez kompetentne osoby. Zmiana w Grójcu to konieczność.!!!.

Karola; 25 października 2018, 08:21

Tak mocno chcę jeszcze 5 lat z Tobą

Analityk; 25 października 2018, 08:25

Mamy środę 25.10.2018r. na chwilę obecną widzimy olbrzymie poruszenie ludzi starego układu, piszą na forum wszyscy, łącznie z burmistrzem Stolarskim i wiceburmistrzem Biedroniem oraz co bardziej zmotytwowanymi strachem, ulubieńcami z urzędu. Obrońcy Ratusza - Berlina, używają dwóch rodzajów argumentacji: podkreślanie wyjątkowego, unikalnego doświadczenia Stolarskiego oraz składu nowej rady, który z racji znalezienia się tam w większości zwolenników starego burmistrza, powinien zadecydować o wyniku II tury, gdyż w przeciwnym razie będzie pat decyzyjny. Trzeba zauważyć, iż drugi rodzaj jest wyjątkowo podły, ponieważ jest to zwykły szantaż wobec wyborców, niegodny i świadczący o prawdziwym obliczu tej skompromiotowanej grupy biznesowej, jaką jest otoczenie burmistrza. Obydwa rodzaje argumentacji są nieprawdziwe, nie powinny być nigdy używane przez ludzi o wysokich walorach moralnych. Doświadczenie burmistrza jest co prawda, długoletnie, ale w trwaniu i układaniu układzików, nie w dobrym zarządzaniu. Skład nowej rady dobrze rokuje, są tam ludzie niezłomni i nieprzekupni, odporni na głupotę i niekoniecznie ślepo idący za obecnym włodarzem.
Trzeba jednocześnie zauważyć, że po raz pierwszy od co najmniej 15 lat mamy do czynienia ze strachem wśród rządzących i jest to domniemanym dowodem, na istnienie niejasnych zaszłości, które, jeśli wyjdą na jaw, będą skutkowałyn postępowaniami karnymi i wyrokami.

idzie nowe; 25 października 2018, 08:38

Stolatski jako samorządowiec tez zaczynał od zera. i tez sie wszyskiego uczył tak amo jak Gwiazda, najpierw był przewodniczacym. wiec zarzucanie D.gwieżdzie ze nnie ma doświadczenia jest inietrafione, kazdy tak zaczyna.


Niuchronnie idzie nowe


Ps Gdzies jest napisane,ze Stolarski to zrównoważony człowiek - hahahahahahaha

Zdegustowana do 24 października 2018, 22:25; 25 października 2018, 08:43

Obawiam się, że nie piszę głupot drogi czytelniku a jedynie rzeczowo opisuję codzienność i przyszłość dzieci ze szkoły. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że reforma oświaty przyszła z nagle i postawiła nie jeden samorząd w trudnej sytuacji. Nie zaprzeczam tego faktu. Ale pan Stolarski prosił nas rodziców o dwa lata przejściowe. Zaufaliśmy temu panu i dostał od nas rodziców kredyt zaufania. I co z tym zrobił? Słownie nic. Miał po prostu dwa lata spokoju a my teraz mamy problem. Nie prawdą jest, ze dzieci lubią chodzić do budynku Gimnazjum i rodzice nie mają nic przeciwko. Sama jestem mamą dziecka w tej sytuacji i wiem co mówią rodzice i wiem jakie są ich reakcje na ten fakt. Proszę i wierzyć wszystko można na ich twarzach zobaczyć tylko nie zadowolenie. Pomijam już nauczycieli z którymi rozmawiam w tym temacie i też są zdenerwowani na sytuację kiedy muszą biegać od szkoły do szkoły. To jest chory układ i wielkie zaniedbanie obecnego jeszcze Burmistrza. PS. Z tego co wiem to jest już wydany zakaz przyjmowania dzieci z poza rejonu ale jak to w Grójcu zawsze znajdzie się dziecko wpływowego ojca dziadka babci lub innego krewnego i wpisywane jest bez mrugnięcia okiem. Takie to mamy prawidła w naszym mieście. Pozdrawiam.

xyzet; 25 października 2018, 10:20

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Xx xx; 25 października 2018, 10:23

Jeżeli wybierzecie Gwiazdę to już za 5 lat będziemy pisać co nam obiecał a co zrobił i myślę że więcej będzie obiecanek. To nie jest takie proste wywiązać się z obietnic, tym bardziej że nie ma się o tym pojęcia. Nie badzcie durniami i nie wierzcie w słowa "Janusza" - to są tylko obietnice bez pokrycia.

Do Xx xx; 25 października 2018, 11:31

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

do redakcji; 25 października 2018, 11:43

Co za tytuł artykułu -"Były próby oszustw" . To nie tak powinno być napisane. "Były oszustwa i łamanie prawa"

Do Xx xx; 25 października 2018, 11:52

To zupełnie jak obietnice Stolarskiego. Różnica polega na ty iż Gwiazdy możemy nie wybrać na następne 5 lat a dla Stolarskiego to ostatni etap i potrzebny tylko chyba po to aby pozamiatać bezpiecznie swoje poprzednie urzędowanie. Co by nik go nie rozliczył. I dla tego głosuję na Gwiazdę.

Wojtek; 25 października 2018, 11:54

Nie ma miejsca na przypadkowe wybory. Pan Gwiazda nie ma absoulutnie żadnego doświadczenia w administracji. Zastanówcie się jak przejść od kierowania harcerzami i kręcenia filmów na weselach do zarządzania gminą,
gdzie prawie każda decyzja ma na nas duży wpływ? Mimo, że przez 4 lata zasiadał w radzie gminy (przypominam, że dostał się z list Stolarskiego!) nadal nie ma pojęcia jak funkcjonuje gmina.
Przykład pierwszy z brzegu: pomysł połączenia Zakładu Gospodarki Komunalnej (przesiębiorstwa w 100% zależnego od gminy) z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (czyli samodzielnej spółki ze 100% udziałem gminy), czyli dwóch
zupełnie różnych bytów. Co więcej przykład zrobienia spółki z o.o. ze ZWiKU pokazał, że z przesiębiorstwa, które miało 1 milion STRATY rocznie (nie ma się co oszukiwać: my WSZYSCY do tego się dokładaliśmy), da się zrobić coś do daje 1 milion ZYSKU!
Ale gdyby p. Gwiazda słuchał na sesjach rady gminy (a nie się tylko przysłuchiwał) to by takie rzeczy wiedział.
Dalej, ciekawe czy p. Gwiazda uregulował już wypłaty dla harcerzy - chłopaków po 18 lat, co serce i swój czas wkładali w hufiec i w zamian jeszcze ich za to okradziono. Bo kręcić lody to p. Gwiazda bez wątpienia
umie - wystarczy popytać.
Dość powiedzieć, że kiedyś bardzo po drodze było mu z p. Stolarskim, ale przy pierwszej okazji pokazał mu faka. Teraz jeszcze po Sotkowej kurz nie opadł a już po knajpach prowadza się z Suskim. Chwali się na lewo
i prawo, że jakie to on ma wejścia na Nowogrodzkiej. Gdzie zawieje tam jest p. Gwiazda - żadnego kręgosłupa moralnego. Teraz nam prawi super pomysły, ale przy pierwszej okazji zrobi tak, żeby JEMU było dobrze - nie nam.

Do Xx xx; 25 października 2018, 12:10

Od kiedy Stolarski ma na imię Janusz? Przez pięć lat, jeśli się chce, można bardzo dużo zrobić i niewiele. Co ty zrobiłeś, a co obiecałeś i komu? Z twojej wypowiedzi wynika, że masz duże doświadczenie w nierealizowaniu obietnic i dobry jesteś w tłumaczeniu powodów tegoż.

Do Wojtek; 25 października 2018, 13:07

Gdybyś jeszcze raczył podać w której knajpie, kiedy i o której godzinie, byłbyś nieco bardziej wiarygodny. Póki co, jesteś tylko manipulatorem z kliki, zakłamanym, małym i paskudnym. W szkole, do której chodziłeś, raczej dobrych ocen nie miiłeś, bo piszesz mało logicznie i niepoprawnie. Dobra szkoła nie była ci potrzebna, wystarczyło być posłusznym, spolegliwym i podlizującym się. Ciekawe czy nie donosiłeś na kolegów, od których dostawałeś regularny wp......l.

Do dogrywka; 25 października 2018, 13:46

Czy masz jakieś dokumenty potwierdzające, że to Stolarski nie uruchomi fabryki smrodu w Głuchowie.
Czy Stolarski jest inwestorem? To ciekawe.
Jedyne to Stolarski robi dla tej inwestycji to odracza i umarza jej podatki od 2008 roku.
Wydał aż 12 decyzji w tej sprawie.

do wojtka; 25 października 2018, 14:08

tak wszystko wiesz, to pewnie wiesz kto był w komisji w GOK-u, gdzie komisja wydała karty nie ostemplowane do rady miejskiej, wynik 215 kart nie ważnych, tj 215 głosów poszło się.....już nie dokończę. Czy przewodniczacy tej komisji i jej członkowie oddali wynagrodzenie, za źle zrobiona robotę?

Prawda WGR; 25 października 2018, 14:59

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

do Wojtka zwanego Gawłem; 25 października 2018, 15:46

grunt się wali pod nogami?

Gawłowi wyborcy już podziękowali, 4.XI podziękują Stolarskiemu!

do wojtka; 25 października 2018, 15:50

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wk - ny wyborca; 25 października 2018, 17:36

Pani przewodnicząca komisji, gdzie jest 215 głosów oddanych przez wyborców na kandydatów z 1 okręgu ??? Co się z nimi stało???

Analityk; 26 października 2018, 08:55

Strategia przyjęta przez pana Stolarskiego przed drugą turą jest dla niego zgubna. Oparcie kampanii tylko na tym że sie ma duże doświadczenie raczej już nikogo w Grójcu nie przekonuje. Pokazują to wyniki pierwszej tury w której około 70 proc. wyborców opowiedziało się za innymi kandydatami, którzy nie są tyle lat co burmistrz w samorządzie. Samo doświadczenie nie wystarczy jeśli nie potrafi się go przełożyć na konkretne koncepcje i działania a tym samym rozwój zarządzanej gminy.

Inna sprawa jest taka że przecież nie ma żadnej szkoły burmistrzów. Pan Stolarski jest z wykształcenia pedagogiem, uczył historii w szkole. Samorządu uczył się na żywym organizmie, przed czym teraz nomen omen jego ludzie ostrzegają pisząc w kontekście jego kontrkandydata w drugiej turze. Gdyby było tak że burmistrzem jest się tylko dlatego bo ma się doświadczenie to funkcję tę trzeba było by pełnić dożywotnio…

Wybory to emocje a nie konkurs CV, a emocje idą w kierunku zmian. Czy obecne władze tego chcą czy nie.

ZORRO; 26 października 2018, 09:15

Wielkie brawa dla Analityka za trafną analizę.

ewa; 26 października 2018, 09:16

Analityk, mądry człowiek z Ciebie. Popieram.

Układ zamknięty; 26 października 2018, 10:05

Artur Banasiewicz - KOMPROMITACJA!!! Człowiek czy ty masz jakikolwiek honor.

Chłop idiotą jeat i basta; 26 października 2018, 10:16

Banasiewicz ze Stolarska wylądowali w samorządowym koszu.
Zapłacili cene jak dla własnych korzyści potrafią raz opluwać publicznie Stolarskiego a przy następnych wyborach liza jemu palce u stóp by im cos dal bo z czego beda żyć?

Marina; 26 października 2018, 11:47

Zgadzam się ze zdegustowana.
Obecny włodarz obiecywał poprawę w szkolnictwie i gówno zrobił.

Gmina Belsk Duży w podstawówce już dawno ma dwa języki, a dziewczynki oddzielny w-f od chlopców. To jest gospodarz. Ten myśli tylko o sobie, żeby daleko nie spaść od stołka.

bezczelność; 26 października 2018, 11:58

Banasiewicz i honor - to dwie wykluczające sie rzeczy, Podobno teraz oferuje swoje głosy Stolarskiemu.

A pani Stolarska niech wyciągnie wnioski, bo ludzie nie sa głupi.

Mieszkaniec; 26 października 2018, 11:58

Artur Banasiewicz jak wytrawny strateg... Brawo!!! Biorąc pod uwagę dyletanctwo Pana Gwiazdy jego brak większości w Radzie to Banasiewicz ma rację. Lepsze to niż bezradność.

kiedyś Grójec; 26 października 2018, 12:05

Mam nadzieje, że te dyskusje się nie skończą - nigdy się tak świetnie nie bawiłem czytając forum na tej stronie.

DO X; 26 października 2018, 12:24

Co ty za głupoty człowieku wypisujesz? jaka zdrada? poznał się na Stolarskim i nie chce z nim pracować.
nie znasz chyba Gwiazdy, więc nic nie możesz napisać tylko wymyślasz. Gwiazda jest jedynym kandydatem na burmistrza, pan Stolarski na emeryturę...

Gargamel; 26 października 2018, 12:31

Widac ze grójecka hydra broni się rękami i nogami przed odeslaniem w niebyt historii. Wyrastają jej nawet nowe łby. Dzisiaj wyrósł łeb Banasiewicza ktory przez ostatnie 10 lat byl najzagorzelszym wrogiem Stolarskiego. pisal w swoich gazetkach ze Stolarski to najwieksze zło w Grójcu... polityczna prostytucja w pełnej krasie!

wstyd; 26 października 2018, 13:24

No nie mogę zamknąć buzi ze zdziwienia , że Stolarski tak sie zeszmacił. Gdzie przyzwoitość, gdzie honor, to znaczy, że co, że wszyskie chwyty dozowlone zeby zachowac stołek? wstyd wstyd wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rybapsujesieoddołu; 26 października 2018, 13:29

Judasz. Sprzedał się za worek srebrników. Po przegranych po raz trzeci wyborach skończył się jako polityk. Teraz wprawił w zdumienie cały swój elektorat, bezczelnie go zdradzając, skończył się jako człowiek.

Jarek; 26 października 2018, 13:33

Artur wstyd i hańba. Jak mogłeś?

SAM; 26 października 2018, 14:06

Przez 10 lat Banasiewicz żywił siebie i ludzi nienawiścią do Stolarskiego, dziś jest miłość. On sam, jak będzie grzeczny, może i tą miłością się pożywi, ale dla jego zwolenników już nie starczy. Pozostanie niesmak i hańba.

DAD; 26 października 2018, 14:16

Dziś już nie ma sensu przedstawiać argumentów typu jestem za jednym lub drugim kandydatem. Dziś jest tylko rachunek konkretnych cyfr, nie ma żadnych idei ani uzasadnieńę odnoszących się do wartości niematerialnych. Jest brudna polityka, nie taka, o jakiej myśli większość. I cała w tym nadzieja, że ta większość nie zgodzi się na taką wizję polityki.

do Gargamel; 26 października 2018, 14:39

Jedni nazywają to prostytucją, inni koalicją, a może po prostu ktoś wrzucił granat do grójeckiego szamba... panie Arturze teraz to pan namieszał. Gratuluję odwagi.

Artur B.; 26 października 2018, 14:57

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Artur B; 26 października 2018, 15:03

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

SAM o Banasiewiczu i Stolarskim; 26 października 2018, 15:04

Budujące jest to, że zeszmacili się obydwaj. Nie ma wątpliwości, są w Grójcu ludzie, którzy nie moga patrzeć na takie ekwilibrystyki. To nie mieści się w żadnych kategoriach przyzwoitości. 4 listopada 2018 podziękujemy im i powoli zacznie się normalność. To, co mamy do chwili obecnej jest jednym wielkim wstydemi i bajzlem w każdym obszarze zarządania.

Dziad; 26 października 2018, 15:05

AB zamienił kręgosłup moralny w gest Kozakiewicza dla całego Grójca. szok!!!

Z Grójca; 26 października 2018, 15:05

Stolarski to nawet z diablem sie dogada zeby tylko zostac na burmistrzowskim stolcu... Moze teraz sie do PiSu zapisze. Tylko musi przeprosic Caryce vel Suskiego za swoje krytyczne artykuliki w gadzinowce Zycie Grojca...

obserwator; 26 października 2018, 15:10

Kurier Południowy 3.4.2015
Gmina Grójec rezygnuje z członkostwa w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Kraina Kwitnących Sadów” i zakłada własną LGD

Sprawa ta była omawiana na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Grójec. W bardzo oględny sposób podawano przyczyny rezygnacji z LGD „Kraina Kwitnących Sadów”. Nie oceniano wprost intencji ludzi zasiadających w zarządzie LGD, ale można się było domyśleć, że w grę wchodzą osobiste animozje. Tajemnicą Poliszynela jest bowiem, że panowie Jacek Stolarski i wiceprzewodniczący LGD „Kraina Kwitnących Sadów” Artur Banasiewicz za sobą nie przepadają. Rywalizowali przecież w dwóch minionych wyborach samorządowych o fotel burmistrza, a w kampanii – szczególnie poprzedniej – ze strony Banasiewicza dominował tzw. czarny pijar.

Do SAM; 26 października 2018, 15:20

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Krystian; 26 października 2018, 17:04

Hejt i komentarze ze strony burmistrza i jego klakierów na kilka (kilkanaście) godzin teraz umilkną bo zaczyna się bal w Kasjopei. Tam bedzie się bawiła elyta Stolarskiego. Będą tańce-hulańce, wódeczka będzie lała się strumieniami i będzie można przypudrować noska. Ciekawe czy karły ze srebrnymi tacami też będą? taki jest ten chory grójecki uklad zamkniety. zabawa tylko dla wybranych jak najdalej od zwyklych mieszkańców Grójca i ich potrzeb

Krystian; 26 października 2018, 20:22

A nie mówiłem... Stolarski i jego elyta chlają za pieniądze podatników w Kasjopei.

Niech sie chlopaki bawia a za tydzień zaspiewaja

To ostatnia niedziela
dzisiaj się rozstaniemy,
dzisiaj się rozejdziemy
na wieczny czas.

Boss; 26 października 2018, 23:28

Ludzie obudźcie się Stolarski rządzi tyle lat w Grójcu i co z tego wynika. Zrobił z tego miasta betonowisko zero zieleni, wszystko rozgrzebane. Obiecywał drogi, kanalizację. Na ulicy Orzeszkowej powstało przedszkole jednakże dzieci muszą siedzieć w salach gdyż brak jest terenu do stworzenia placu zabaw przy przedszkolu, bo Pan Stolarski wszedł w układ z inwestorem bloków powstałych przy przedszkolu. Basen niby po remoncie, a w dalszym ciągu wiele brakuje mu do podobnych kompleksów w innych miejscowościach. Zwróćcie uwagę na rynek jest on zupełnie nie praktyczny, duży teren ale zupełnie nie zagospodarowany. W urzędzie obsadzeni są ludzie burmistrza Pan Rejer, Borzechowski, Gaweł oraz Binkiewicz. W Grójeckim Ośrodku Kultury pod rządami Pana Rejera zupełnie nic się nie dzieje, jakieś durne teatrzyki, zespoły dobierane bez konsultacji z mieszkańcami. Od czasu do czasu wycieczki dla dzieci. Można by przytaczać jeszcze wiele problemów.Czas na zmiany mieli już swoje 15 lat. Potrzebne jest świeże spojrzenie na nasze miasto, jakieś mowe pomysły. Może czas na Pana Gwiazdę. Banasiewicz to sprzedawczyk bez honoru, który do niedawna krytykował obecnego burmistrza, a teraz wchodzi z nim w układy. Grójec obudźcie się.

Do Krystian; 26 października 2018, 23:58

To do jutra do popołudnia mamy spokój z trollami Stolarskiego - zanim wytrzeźwieją po Kasjopei, trochę czasu minie.

Wyborca p. Gwiazdy; 27 października 2018, 00:03

Szacunek dla p. Gwiazdy, że odmówił Banasiewiczowi. P. Stolarski, ucz Pan się kultury politycznej od p. Gwiazdy zamiast patrzeć w rozgwieżdżone oczy Krysiek, Jolek i Mariolek.

123; 27 października 2018, 00:21

Każdy ma takiego Mi-siewicza, na jakiego zasługuje. Stolarski ma Bana-siewicza.

456; 27 października 2018, 00:24

Panie J. Stolarski, proszę usystematyzować moją wiedzę: więc wiceburmistrzów będzie trzech - p. Biedrzycki, p. Krawczyk i p. Banasiewicz, czyż tak? Dziękuję z góry za odpowiedź.

A tymczasem w Kasjopei... ; 27 października 2018, 00:26

... oglądamy Kler w 3D.

A tymczasem w Kasjopei... ; 27 października 2018, 00:28

... liczymy do dwustu piętnastu.

A tymczasem w Kasjopei... ; 27 października 2018, 00:31

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

A tymczasem w Kasjopei... ; 27 października 2018, 00:35

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

A tymczasem w Kasjopei... ; 27 października 2018, 00:37

... budżet obywatelski otworzył open bar.

A tymczasem w Kasjopei... ; 27 października 2018, 01:50

... posiedzieli, popierdzieli.
I tak będzie cztery lata,
To dla Grójca wielka strata.
W roku piątym se przypomną
Po co przyszli. Z wielką pompą
Zrobią remont na basenie,
Zainwestują w zielenie,
Zerwą kostkę na AK,
Na Mazowszu co się da,
Zmienią na ratuszu kolor,
Halę wybudują nową.
I jedynie wielka szkoda, że ten idealny świat
Trwa raz tylko na pięć lat.
Panie Stolarz, żadna strata,
Pożegnajmy się po latach,
Niech kto inny gospodarzy,
Bo mnie tu się inny marzy,
Więc zagłosuję czwartego
NIE na Jacka Stolarskiego,
Tylko na Pana Dariusza,
Jego program mnie porusza,
Chce coś zrobić dla nas, grójczan,
Więc mój głos dostaje tutaj!
Drodzy Krajanie! Zagłosujmy!
Układzików się nie bójmy!
Będzie Gwiazda w naszej gminie,
Czas kolesiów wreszcie minie,
Od MGOSiRu do ZGKu,
Niech rozkruszy się ten beton.
I z tym hasłem do urn jazda,
Niech nam wygra Darek Gwiazda!!!

Analityk; 27 października 2018, 09:54

Przemyślenia na dzień dzisiejszy.
Dynamiczna sytuacja powoli się stabilizuje. Wiemy, kto jest po której stronie, nic już nowego nie będzie wprowadzone do gry.
Strona Stolarskiego jest wątpliwie wzmocniona o kilku zdrajców, ludzi bez honoru - ludzi polityki, jak to sami okreeślają, uzasadniając swoje zdrady. Zgrana i ograna grupa starej władzy spotkała się w Kasjopei. Jedni płakali, drudzy milczeli, trzeci wznosili toasty za zwycięstwo, wierząc w nie do końca, jak Fiirer Adolf w swoim bunkrze. Nie było tam ani jednego, który by powiedział prawdę, że to koniec, nie ma już nic.
Strona Dariusza Gwiazdy, wyciszona, skupiona na pracy, maszerujaca równym krokiem po zwycięstwo. Planuje dalsze aktywności dla zdobycia poparcia mieszkańców, w drodze po sukces wyborczy, który odmieni naszą gminę i miasto, na dynamicznie rozwijającą się miejscowośc w centrum Mazowsza. Powodzenia, naprzód, do boju, wszstkie gwiazdy na niebie sprzyjają zmianie.

mdłości...; 27 października 2018, 12:56

W ciągu ostatnich 2 dni cały Grójec został wytapetowany plakatami Stolarskiego...
Nie ma na nich napisane, że kandydat na burmistrza, tylko Burmistrz 2018-2023.... czyżby był tak pewny swojej wygranej ????

7 grzechów głównych pana S.; 27 października 2018, 15:37

1. Pycha
2. Niegospodarność, np. ławki na rynku kupione za 50 tys. zl, kostka na armii krajowej ktora miala byc na 100 lat zalana asfaltem, odławianie psów 5 tys. zl / szt., wymiana płytek na basenie za 6,5 mln zl, budowa boiska przy psp nr 2 na ktorym nie mozna uprawiac zadnego sportu, 15 tys. wydane na zalew w Głuchowie z którym nic nie zrobiono, wymiana krzesełek na stadionie za ponad 1 mln zl
4. Niekompetencja: kadra "menedzerska" w postaci panow Borzechowskiego, Rejera, Binkiewicza i Biedrzyckiego
5. Degrengolada moralna w urzędzie, wicie sobie gniazdka w Konstancinie
6. Stworzenie układ zamkniętego w którym farowyzuje się wybranych miejscowych „biznesmenów”
7. Brak szacunku dla zwykłych mieszkańców

Daniel; 27 października 2018, 23:39

Co za aspiracje... Z harcerzyka z bujną fantazją na burmistrza? To się na skecz do kabaretu nadaje! Jeszcze Pan zrobi wiele dobrego jak ludzie będą sobie poprawiać humor dowcipami na Pana temat w te szare jesienne dni. Hahaha!! Powiedzenia w GWIAZDORZENIU jako radny na sesjach

Wierszokleta; 28 października 2018, 01:06

Raz pewien burmistrz z Grójca
Chciał, by zastępowała go trójca,
Lecz plan nieudany,
Nie został wybrany,
Pan Gwiazda był planu zabójca.

Panie Darku Gwiazdo, życzę wygranej w wyborach na burmistrza, gdyż martwi mnie ta psująca się rybia głowa i ta próchnica trawiąca nasze miasto.

Idealna i Kwitnąca to jak prostytutka i dziesiona; 28 października 2018, 01:06

Banasiewicz u Stolarskiego to jak kamień u topielca.
Dzięki Bogu, że to koniec Banasiewicza i wyrzucanych co 4 lata pieniędzy w błoto... lepiej niech zainwestuje w nowy ciągnik

Debata ze Stolarskim; 28 października 2018, 07:50

Zbuduje park i dokupi 1 ha na ul. Sienkiewicza.

Tak samo jak zbudowal park przy ul. Olimpijskiej obok przedszkola. Jego park to 4 pietrowy blok.
Z wytrenowanym rutyniarzem to debata w iście manipulatorskim stylu.

Stolarski jako byly dyrektor ds lobbignu w Faurecia, wie doskonale co robic w takich momentach,kiedy jego przegrana staje się faktem.
I do tego ten trykociarz Banasuewicz

Dziś; 28 października 2018, 08:15

Po przeczytaniu wszystkich komentarzy mam wyrobione zdanie o ludziach popierających naszych kandydatów na burmistrza (piszę oczywiście o tych, którzy angażują się w pisanie komentarzy).
Analizując:
1. Popierający J.S. to raczej kulturalni i wykształceni ludzie.
2. Popierający D.G. chamstwo i pospólstwo. Nie chcę pisać gorszych określeń. Bo mi kultura osobista nie pozwala.
Podsumuję jednym stwierdzeniem "jesteście słabi"
Totalny brak zasad moralnych. Potępiacie Stolarskiego a poczytajcie własne wpisy. Po prostu BRAWO, GRATULACJE dla Gwiazdy za JEGO ELEKTORAT.

Do Dziś; 28 października 2018, 09:00

Twoja opinia to tylko głos starego, niedowidzącego, ze słaby węchem i słabo kojarzącego fakty lisa, który zmuszony jest opuścic swoje terytorium. Ani jeden z ekipy Stolarskiego nie ma wykształcenia porównwalnego z kilkoma osobami od Gwiazdy. Dowiesz się o tym po 4 listopada.

Do Do Dziś; 28 października 2018, 09:44

Nie piszę o ekipach tylko elektoracie piszącym na tym forum. No właśnie NIE ZROZUMIAŁEŚ?

DO do do dziś; 28 października 2018, 10:33

Słaby jesteś. Elektorat jest, jaki jest. Przeżywa wszystko na swój sposób, również emocjonalnie. Nie powinno to być powodem, dla którego wybieramy jednych, a nie drugich. Ty warażasz swoją wyższość, oceniając popierających Gwiazdę pejoratywnie. Jest to tylko Twoja opinia, niezweryfikowana niczym. Żeby była miarodajna, powinieneś przeprowadzić badania socjologiczne. Na tym forum pisze także osobiście i Stolarski i inni członkowie obydwu ekip, ci lepiej i ci gorzej wykształceni. I dlatego brak kultury jest po Twojej stronie. I jeszcze ten totalny brak zasad moralnych, pomyśl o moralności Stolarskiego lepiej. Ciekaw jestem, jak bardzo jesteś wykształcony.

Do Dziś; 28 października 2018, 10:40

Się znalazł - ELYTA elektoratu. W Kasjopei też pokazałeś tę swą sławną kulturę? Czy może raczej pszenna-buraczaną klasę?

Do Dziś; 28 października 2018, 10:43

Klasę to pokazano jeżdżąc po pijaczkach spod sklepu i proponując im głos w zamian za coś mocniejszego. Ciekawe czyj to elektorat...

Do Dziś; 28 października 2018, 10:46

Nazywanie kogoś chamstem i pospólstwem jednak świadczy o braku kultury osobistej, Panie Znający Savoir Vivre. Phi.

Dziś; 28 października 2018, 10:58

Właśnie o tym piszę. Daliście teraz popis nie ma co?
Super wyborcy Pana Gwiazdy. Jeszcze raz GRATULUJĘ!!! Wystarczy jedno słowo na Pana Gwiazdę, a rzucacie się jak hieny. OBROŃCY GWIAZDOZBIORU. Nie piszę o moralności Stolarskiego czy Gwiazdy tylko WASZEJ. Powodzenia dla super obywateli Grójca (tych "kilku" wykształconych i tych niewykształconych).

Do dziś II; 28 października 2018, 11:16

Jeśli masz klasę powinieneś odpowiadać na pytania. Dlatego proszę, abyś odpowiedział na następujące pytania:
1) kto woził elektorat złożony z pijaczków na
głosowania i płacił im za to,
2) kto i jak dawno uczył Cię kultury osobistej,
3) czym jest, wg Ciebie, chamstwo i pospólstwo.

Dziś; 28 października 2018, 11:19

Pospólstwo między innymi to: określenie niekulturalnej grupy ludzi.
Chamstwo to ordynarne wyrażanie się.
Oba słowa jak najbardziej funkcjonują w języku polskim. Nie widzę to braku kultury.

Do dziś II; 28 października 2018, 11:22

Jeśli masz klasę powinieneś odpowiadać na pytania. Dlatego proszę, abyś odpowiedział na następujące pytania:
1) kto woził elektorat złożony z pijaczków na
głosowania i płacił im za to,
2) kto i jak dawno uczył Cię kultury osobistej,
3) czym jest, wg Ciebie, chamstwo i pospólstwo.

miejscowy; 28 października 2018, 11:23

ludzie w Grojcu wiedza kto od zawsze kupowal i kupuje glosy. cale szczescie wiekszosc z nich dzieki wysokiej frekwencji sie nie dostala do rady. ludzie w Grojcu maja juz dosc wlodarza z Rajczy i chca uczciwego czlowieka z Grojca czyli Pana Darka Gwiazde.

Ja; 28 października 2018, 11:23

Właśnie ile jeszcze Pan Gwiazda zaciągnął kredytu na drugą turę??? Życia mu nie wystarczy żeby go spłacić biedny harcerz. Za wszelką cenę stara się wygrać, ale niestety... W mojej ocenie nie uda się. Wybieram Pana Jacka Stolarskiego.

Hahaha; 28 października 2018, 11:26

Jak to leciało w piosence disco polo? Spadająca Gwiazda. Prorok jakiś to pisał chyba. Ukłony dla autora tekstu. Tylko poprawmy troszkę: SPADAJĄCY GWIAZDA!!!! I niech spada jak najdalej stąd

Dziś; 28 października 2018, 11:27

Nie obchodzi mnie kto woził elektorat, nie o tym piszę.
Coraz bardziej jestem przekonany, że ludzie tu piszący w większości 3/4 z ilorazem inteligencji poniżej przeciętnej, nie rozumieją o co mi chodzi.

Do dziś III; 28 października 2018, 11:42

Przejrzyj w takim razie wszystkie tematy na forum, związane z wyborami i nie tylko. Poszukaj tam tego chamstwa im pospólstwa, zrób statystyki i dopiero oceń gdzie jest tego więcej. Na tę chwilę, to Ty jesteś tym chamstwem i pospólstwem.
Nie odpowiedziałes na dwa pierwsze pytania, nie masz klasy.

Do dziś; 28 października 2018, 11:46

W słowniku języka polskiego sa zupełnie inne określenia tych słów. Widać, że jesteś słabo wyedukowany.

Do dziś; 28 października 2018, 12:29

Idź do sadu jabłka zbierać, bo tu się tylko ośmieszasz.

tytanic tonie w Grojcu; 28 października 2018, 12:40

Tytanic tonie w Grojcu i dobrze bo tym mieście Ch,,,,, nocuje wiec zmiany są konieczne. Scena z potopu Gwiazda jak włodyjowski a kimicic walczący mowi koncz wasc wstydu oszczędz daj spokoj ide zjeść banana....
tytanic tonie w Grojcu; 28 października 2018, 12:40

Tytanic tonie w Grojcu i dobrze bo tym mieście Ch,,,,, nocuje wiec zmiany są konieczne. Scena z potopu Gwiazda jak włodyjowski a kimicic walczący mowi koncz wasc wstydu oszczędz daj spokoj ide zjeść banana....
casjopeja; 28 października 2018, 12:44

nagranie już lata .... zenada

Dziś; 28 października 2018, 12:50

Na pierwsze odpowiedziałem, drugie jest bez sensu, na trzecie odpowiedziałem. Synonimów słów chamski i pospólstwo jest bardzo dużo. Radzę się douczyć.

Oj, oj, tylko trochę Was podpuścić i chyba na żywo to by człowieka zlinczowali.
Ale mam ubaw w deszczową niedzielę.

Do ja; 28 października 2018, 12:53

Stolarski zaciągnął kredyt dużo większy. Jest to kredyt zaufania u wyborców. Został roztrwoniony i nikt go nie spłaci. Nie dotrzymał prawie nic z obietnic wyborczych 2014.
Pokazałeś chamstwo i prostactwo.
Niech to doceni drugi cham i pospolity prostak na dzisiejszym forum, o nicku - Dziś.

Ja to ja, ty to ty. Kto jest głupi, ja czy ty?

Dziś; 28 października 2018, 14:19

Na pierwsze odpowiedziałem, drugie jest bez sensu, na trzecie odpowiedziałem. Synonimów słów chamski i pospólstwo jest bardzo dużo. Radzę się douczyć.

Oj, oj, tylko trochę Was podpuścić i chyba na żywo to by człowieka zlinczowali.
Ale mam ubaw w deszczową niedzielę.

Dziś do - do ja; 28 października 2018, 14:28

Wasze teksty są żenujące, tylko tyle Wam zostało: pisać, pisać pisać.......
Myślicie, że Gwiazda to cudotwórca?
Na Czym się zna, gdzie doświadczenie samorządowca, nawet wypowiadać się nie potrafi.
Na swoim filmiku tekstu wyuczył się na pamięć !!!!

Do dziś; 28 października 2018, 14:31

Jeśli masz ubaw z tego, jak tu zostałeś rozjechany i jakiego debila z siebie zrobiłeś, jesteś zwykłym masochistą.

Dziś; 28 października 2018, 17:11

Co tak teraz cicho ?? Jak nie rzuci się Wam hasła to sami z sobą nie piszecie?? Czekacie jak sępy żeby komuś ripostę odpisać? Cały ELEKTORAT WYBORCZY Pana Gwiazdy!!!! DRWINY.

Do dziś ; 28 października 2018, 17:53

No widzisz tak to u nich działa, atak i oczernianie. To jest właśnie metoda zdobycia poparcia Pana Gwiazdy. Mąż był swiadkiem w sklepie jak Gwiazda chodzi, ludzi zaczepia i po co? Nie żeby pokazać jaki on jest świetny, bo w to niewielu uwierzy. Tylko po to żeby oceniać kontrkandydata. Oooo nieładnie Panie Gwiazda, ale takue właśnie są Pana metody

Od-do dziś ; 28 października 2018, 17:58

To nie wiedziałaś że gwiazda to jest klamczuszek? Takie właśnie ma metody. Znam osobiście i nie polecam poznać to blizej,bo przy pierwszej nadarzającej się okazji przekonasz się co z niego za typ. Takie ciche niby uśmiechnięte bakterie robią najwięcej szkody. I to w białych rękawiczkach

Ww; 28 października 2018, 18:15

Jezu... tylko nie ten segregator srajacych ptaków, proszę Was on się nadaje na praciwnika fizycznego w ZGK...

Adrian1984; 28 października 2018, 18:32

Na inwektywy rzucane przez wiceburmistrza Biedrzyckiego i informatyka Markiewicza można odpowiedzieć tylko listą grzechów ich pryncypała Jacka S.:
1. Pycha
2. Niegospodarność, np. ławki na rynku kupione za 50 tys. zl, kostka na armii krajowej ktora miala byc na 100 lat zalana asfaltem, odławianie psów 5 tys. zl / szt., wymiana płytek na basenie za 6,5 mln zl, budowa boiska przy psp nr 2 na ktorym nie mozna uprawiac zadnego sportu, 15 tys. wydane na zalew w Głuchowie z którym nic nie zrobiono, wymiana krzesełek na stadionie za ponad 1 mln zl
4. Niekompetencja: kadra "menedzerska" w postaci panow Borzechowskiego, Rejera, Binkiewicza i Biedrzyckiego
5. Degrengolada moralna w urzędzie, wicie sobie gniazdka w Konstancinie
6. Stworzenie układ zamkniętego w którym farowyzuje się wybranych miejscowych "biznesmenów"
7. Brak szacunku dla zwykłych mieszkańców

Grand; 28 października 2018, 18:34

Kwiczą świnie wystraszone od koryta odgonione.

Do Adrian 1984; 28 października 2018, 18:59

Powtarzasz się chłopie, już tego nikt nie czyta. Stales się po prostu nudny. A rzucanie nazwiskami osób trzecich to chyba nie na miejscu? Oprócz przyzwoitości Rodo się kłania

Do Grand; 28 października 2018, 19:02

A inne świnie aż kwicza żeby się do tego koryta dostać. I wystraszone że może się nie udać

To było tak; 28 października 2018, 19:39

Kwiczą świnie rozpasane
Do koryta przyspawane
Kiedy słucham ich narracji
O tej wielkiej świńskiej racji
Która tutaj teraz ginie
Kiedy władzę tracą świnie
To mnie taka myśl nachodzi
Nie o rację tutaj chodzi
Pełen fałszu jest ten kwik
Bo to o koryto krzyk
Ukochane, wymarzone
Teraz mocno zagrożone.

Adrian1984; 28 października 2018, 19:44

RODO? Gdzie gmina ma RODO to pokazala w zeszla niedziele organizujac lokalu wyborczy w goku... A skoro ktos zyje i to dobrze zyje z moich podatkow to mam prawo pisac o nim po nazwisku.

Dziś; 28 października 2018, 20:13

Zgodnie w regulaminem komentarzy niektórych wpisów nie powinno tu być. Ale skoro już są to mamy pełny obraz GWIAZDOZBIORU. Jeszcze bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, o którym pisałem przed południem. Ach i jeszcze jedno, w tych czasach nie tylko pracownicy urzędu mają dostęp do internetu. Są jeszcze inni zwolennicy obecnego Burmistrza.

Do Grand; 28 października 2018, 20:18

Jesteś tylko marnym obrońcą Pana D. Którego boli, że możecie przegrać. A osoby o których wspomniałeś są kompetentne i pracowite. I dostają pensję za swoją pracę dla urzędu, a podatków możesz nie płacić. Zobaczymy czy Ci się opłaca... Żałosne te Twoje żale

Grand; 28 października 2018, 22:02

Każde miasto ma mafię. Tylko w Grójcu mafia miała miasto.

Marines; 28 października 2018, 22:04

4 listopada Bin Laden znajdzie się w kosmosie, bliżej księżyca.

Juz tylko 6 dni i chwila; 28 października 2018, 22:45

Chwila ktora odmieni rozwój Grojca, naszego Grójca.
Zamiast promować się na Słowacji i we Włoszech nowy burmistrz bedzie promował Grójec w Grójcu.
Mieszkancy muszą mieć swojego burmistrza a nie zadufanego w sobie i niedostepnego właściciela kwitnącej gminy ktora owocujectyljo dla niego i jego kliki.

000; 28 października 2018, 23:26

Pan Gwiazda na burmistrza!
Pan Stolarski na emeryturę!
Tyle w temacie.

ZORRO; 29 października 2018, 09:29

Można zrobić o wiele więcej. W tych słowach Darka Gwiazdy zawarte jest bardzo dużo konkretnej treści.
Po pierwsze, źle zarządzająca dotychczas władza w gminie i mieście nie zrobiła tyle, ile powinna, a z takim budżetem, powinna zrealizować co najmniej o kilka dużych projektów więcej, np. zalew w Głuchowie, szkoły i inne obiekty.
Po drugie, dużo więcej można zrobić współpracując z ludźmi i być otwartym na krytykę, a nie zamykać sie i apodyktycznie, po manipulatorsku wpływać, rządząc radą miejską.
Po trzecie, żeby zrobić cokolwiek dobrego, trzeba tego chcieć, nie tylko zbierać dla siebie i przyjaciół owoce z kwitnącej gminy.
Po czwarte, trzeba zachowywać najwyższe standardy kultury i dbać o morale personelu w urzędzie, nie dawać przykładu odwrotnego.
Po piąte, trzeba mieć wokół siebie zgrany zespół, z wysokimi kompetencjami, nie wyleniałą kadrę menedżerską, nastawioną na konsumowanie owoców.
Po szóste, po siódme, ósme...... można by dużo i długo rozpisywać się, co być powinno, czego aktualnie nie ma.
Gróje potrzebuje dobrych i mądrych zmian, te zmiany tylko z Darkiem Gwiazdą.
I na koniec jedno zdanie dla przeciwników - odejdźcie z honorem.

Gmina po staremu.; 29 października 2018, 10:49

Można zrobić o wiele więcej.Kandydat deklaruje dialog a uniemożliwia pod swoją deklaracją wyborczą komentarze,kandydat Gwiazda nie pisze nic o nowych drogach w gminie a jedynie o ich ulepszeniu.kandydat Gwiazda mimo że Czysta Gmina była zaangażowana w promocje w/w kandydata nie deklaruje że nie dopuści do uruchomienia fabryki smrodu lub asfaltowni nie deklaruje że usunie bombę ekologiczną z trzech zbiorników na terenie Głuchowa,nie deklaruje że cofnie zwolnienia podatkowe dla wybranych firm przez obecnego Burmistrza,nie deklaruje budowy chodnika do szkoły w Lesznowoli z nowych osiedli czyli w Gminie po staremu.

podatnik; 29 października 2018, 11:08

a może sprawdzicie jakie podatki płaci kandydat na burmistrza DG

do debaciarz; 29 października 2018, 11:22

Stolarski pisze, że zrobi wiele rzeczy a później zapomina o wszystkim lub jest niedostępny przez pół roku aż pojawią sie inne tematy.
Ciekawe czemu Faurecia tak go broni? może obiecał im że nie wpuści do Grójca żadnej dużej firmy i dlatego tereny inwestycyjne w Słomczynie są niesprzedane?
W 2013 Do FSO wpuscił firmę AMWIAN a w 2014 zrobil plan zagospodarownia dla tej czesci miasta ustalajac profil dzialalnośći na Usługi dla Ludzności - co powoduje ze firma zostałą wpuszczona w kanał i dzisja nie moze postawic nawet garazu i nie ma szans normalnego rozwoju - takich przypadków jest multum

Kwiczą....Karolki i inne trollki; 29 października 2018, 11:31

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Biedrzyckiego i Stolarskiego; 29 października 2018, 11:34

bliżej ludzi a ile przeznaczyła gmina na wydatki dla Młodzieżowej Rady Miasta, żeby uczyli sie gospodarować własnym budżetem?
Ze swojej pensji dałby młodzieży chociaz 1000 zł na ich potrzeby? Młodzi dla Grójca - to
lepsze haslo: Młody dla siebie - przygarnał mandat a z reszta zobaczy sie za 5 lat przed wyborami


Ile Stolarski dał Seniorom na Klub Seniora - sobie nie zaluje na delegacje na Słowację i do Maceedoni w budżecie Gminy jest liczba "0" - niedługo moze być w tym samym klubie seniora i tez bedzie za swoje kupowal herbatę i kawę

Kwiczą....Karolki i inne trollki; 29 października 2018, 11:44

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

n; 29 października 2018, 12:29

Odmowa debaty z kontrkandydatem panie Darku to olewanie, i to właśnie w Pana stylu. Olewa pan tych wyborców, którzy nie wiadomo o co zapytają. Bo u pana na spotkaniu (w pizzerii brata) będą pana zwolennicy, więc przyjemnie będzie błyszczeć, przytakiwać i się uśmiechać. A tu niestety trzeba się umieć zmierzyć z każdym zdaniem, krytyką też. No ale dla pana wszystko jest proste, nawet zatrzymanie procesu srania ptaków na ławki!!! Kandydat na medal po prostu.... Powodzenia w organizowaniu obozów w Sztutowie.

p; 29 października 2018, 12:38

teraz rozmawiac Stolarski chce? teraz??? przez 4 lata ludzi w dupie mial przez co spierdzielona jest wiekszosc inwestycji. a teraz jak mu widmo porazki w oczy zaglada to sobie przypomnial ze w tym miescie sa nie tylko jego klakierzy ale normalni ludzie. żenada. niech sobie debate to urzadzi z kupionym banasiewiczem

do p; 29 października 2018, 12:47

Oj bronisz tego marnego Gwiazdy, bronisz nieudolnie. Nie chce debaty bo się boi i tyle. A Stolarski chce po prostu konfrontacji, dyskusji, porównania programów przez mieszkańców. Normalna sprawa przed wyborami. Strasznie w uszach mi dzwoni ten Gwiezdny strach, auuuuuuuu!!!!!!!!!!

p; 29 października 2018, 13:01

konfrontacji, dyskusji, porównania programów przez mieszkańców? szkoda ze nie chcial sluchac mieszkancow przez ostatnie lata. ciekawe czemu go nagle teraz taka ochota na to zebrala? stolarski juz zorganizowal sobie debate w piatek w sali weselnej. bankiecik dla swojej elity. To najlepiejs pokazuje jak jest oderwany od rzeczywistosci.

...; 29 października 2018, 13:09

A gwiazda dziś w pizzerii posiadówę dla swoich pupilków :D tak tak Dareczku, jesteśmy z Tobą, 5 listopada też będziemy podawać Ci husteczki. bo przecież powiedziałeś że jak nie wygrasz to się popłaczesz!!!

p; 29 października 2018, 13:23

z tego co wiem to Gwiazda robi spotkanie dla mieszkancow i wyborcow. dla Stolarskiego mieszkancy i wyborcy to grupka jego radnych i nieradnych. dla nich bankiecik, frykasy, wodeczka, wspolna fotka. dla Stolarskiego zwykli mieszkancy to plebs ktorych powinna zadowolic wojskowa grochowka raz w roku

wgr; 29 października 2018, 13:57

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Jerzy; 29 października 2018, 14:13

Chyba burmistrza stać żeby zatrudnił trolli internetowych co najmniej po podstawówce, chusteczka przez samo "H"???. Żenua, tak jak i same wpisy, agresywne i bezmyślne. Przesuwamy kolejne granice, sojusz ze śmiertelnym wrogiem to nie mistrzostwo dyplomacji ale pokazanie że żadne normy etyczne już go nie obowiązują. Zupełny upadek człowieka, żałosne.

wow; 29 października 2018, 14:47

Człowiek ponad etyką, która jest tylko dla plebsu. Prawdziwi geniusze nie kierują się takimi bzdetami. Robią to na co mają ochotę bo i tak większość nie jest w stanie pojąć ich nadzwyczajności i geniuszu. Przyjaźń, rodzina, wartości - to tylko rzeczy względne, które można wymienić na doraźne przyjemności . Liczy się tylko aby czuli się zaspokojeni w swojej wielkości

A. Fredro; 29 października 2018, 17:42

Paweł i Gaweł w jednym domu stali,
Paweł na dole, a Gaweł już wcale. :D

Kler; 29 października 2018, 18:42

Dziwi mnie poparcie księży dla JS.

Facet; 29 października 2018, 19:17

Dziwię się,że są w Grójcu ludzie,którzy chcą oddać zarządzanie naszą wspaniale rozwiniętą gminą człowiekowi,który całe życie zajmował się harcówką.A ten nawet nie miał odwagi stanąc do debaty ze Stolarskim.Katastrofa!Żenada!Opamiętajcie się!Prywatnie też można się go czepnąć i spytać o Halinkę,Emilkę itd.Daleko mu do ideału.

Apel do Krystyny; 29 października 2018, 21:16

Krystyna, opamiętaj się, powieś ten baner!

bzdura; 30 października 2018, 08:52

tylko,ze pan gwiazda jak był z kobieta to z jedna a nie z dwoma na raz jak JS

Apel do Krystyny; 30 października 2018, 09:08

Krystyna opamietaj sie bo wróci do Grazynki, u niej baner wisi !

ja; 30 października 2018, 10:08

Właśnie właśnie a te zakręty życiowe idealnego Pana harcerzyka rozważamy? Czy na razie nie? Bo z tego co mi wiadomo to nie jest on taki kryształowy jak próbuję się pokazać. U Innych w oku belkę się widzi, a u siebie nawet zaderki. Oj nieładnie, paskudnie bym powiedział

obłuda; 30 października 2018, 10:28

Panie burmistrzu, pana rozpaczliwe zabiegi utrzymania się na tym stanowisku sa ... no chyba brak mi słów. Dla kogo pan to robi? Podobno za parę miesiecy mozę iśc pan na emeryture. Warto było sięgnąc bruku i przyjąć oferte Banasiewicza?A raczej układać sie z nim, bo mówi sie zę będzie on pana zastepca .Nie obawia sie pan ostracyzmu społecznego. Ludzie powinni pokazać panu tak samo jak pokazali pana byłej żonie ze srzedawanie się dla korzyści jest ochydne i nie akceptowane, Napewnio na pana nie zagłosuje. Jeździ pan po wsiach i jak PIS , szuka pan ratunku w ciemnym ludzie ( przeciez takie ma pan zdanie o tych ludziach) bo miasto panu juz w I turze pokazało , że stracił pan zaufanie ludzi.

do Faceta; 30 października 2018, 10:52

Jeśli w tych sprawach ideałem jest dla ciebie Stolarski, to rzeczywiście Gwiaździe (Gwieździe?? nie wiem jak się się odmienia) jest daleko to tego ideału

Kasjopeja; 31 października 2018, 14:50

Co ja widziała to nie odwidzę. Banda zgorzkniałych, zalęknionych ramoli, pijanych ze strachu i przerażonych perspektywą upadku. Widzę teraz jak ferajna różnych mylusów i innych troli robi w gacie i trąbi o debacie. Pseudo menadżerowie sportu, kultury, wody, komunalki i śmieci- wy już wiecie co. Cudownie będzie zobaczyć wasze miny w poniedziałek 5 listopada. Do zobaczenia bobasy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mieszkańcy powiatu grójeckiego nabici w kryptowaluty. Stracili fortunę Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w...
Pędził w terenie zabudowanym z prędkością ponad 120 km/h Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i...
Gmina Grójec z własnymi liniami autobusowymi i pierwszą linią po mieście! Pod koniec minionego roku Gmina Grójec została objęta dopł...
Mieszkaniec Chynowa znalazł niebezpieczny dla ludzi gatunek żółwia W niedzielę mieszkaniec gminy Chynów zauważył przy rowie...
Twój bezpieczny dom z firmą ELDAM Aby czuć się bezpiecznie, podczas wakacji oraz każdej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.