Wyniki matur 2019 w powiecie grójeckim

4 lipca 2019; 11:53

Grojec24.net

16 komentarzy

W czwartek ogłoszono wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości. W powiecie grójeckim najlepszymi wynikami mogą się pochwalić abiturienci z Mogielnicy.

Polecamy

W skali całego kraju egzamin maturalny zdało 80,5 proc. abiturientów. Do egzaminu poprawkowego w sierpniu przystąpi 12,9 proc., natomiast definitywnie matury nie zdało (więcej niż jeden przedmiot) 6,6 proc. Wyniki w naszym regionie opublikował portal "Echa Dnia":

Mazowsze, średnia ocen, poziom podstawowy:

Język polski – 53,71
Matematyka – 61,35
Język angielski – 75,42

Powiat grójecki

Grójec
Język polski 53,72
matematyka 55,92
język angielski 70,05

Jasieniec

Język polski 41,37
matematyka 39,15
język angielski 57,15

Mogielnica

Język polski 56,94
matematyka 62,45
język angielski 74,00

Nowe Miasto nad Pilicą

Język polski 46,98
matematyka 45,77
język angielski 65,74

Warka

Język polski 48,72
matematyka 56,07
język angielski63,49

TAGI:

Komentarze (16):

Hahah; 4 lipca 2019, 14:45

Mogielnica lepsze wyniki niż górka

realista; 4 lipca 2019, 16:10

podstawą się nie ma czym podniecać, pokażcie wyniki rozszerzeń

Sprostowanie; 4 lipca 2019, 17:58

Grójec to górka i dołek inne szkoły średnie w Grójcu. W Mogielnicy jedną klasa.

Haha; 4 lipca 2019, 17:59

Biorąc pod uwagę poziom nauczania w LO na górce wynik był do przewidzenia. Gdyby nie masowo brane przez uczniów korepetycje "górka" byłaby w prawdziwym "dole". To fakt znany od lat. Gratulacje dla abiturientów LO w Grójcu i ich korepetytorów.

Anna; 4 lipca 2019, 18:38

Wyniki Grójca to suma wszystkich szkół nie tylko Górki. Wyniki samej Górki są najlepsze oto one:
j. polski - 67,1 % (przystąpiło 92 absolwentów)
• matematyka – 69,2 % (przystąpiło 92 absolwentów)
• j. angielski - 86,2 % (przystąpiło 86 absolwentów)
• j. niemiecki – 52 % (przystąpił 1 absolwent)
• j. rosyjski – 88 % (przystąpiło 5 absolwentów)

EWA; 4 lipca 2019, 21:02

W Mogielnica były 3 klasy a nie jedna!!!

Zerrr; 4 lipca 2019, 23:21

Na Górce nauka opiera się tylko na korepetycjach. Brawo dla korepetytorów za wyniki matur i rodziców za grube portfele.

mk; 5 lipca 2019, 08:37

Mogielnica- BRAWO

Milo; 5 lipca 2019, 12:13

do Haha, - bez przesady, moja córka 5 lat temu też uczęszczała do tego LO. Orłem nie była, z korepetycji nie korzystała i maturę zdała na przeciętnej gdzieś 68%.

lol; 5 lipca 2019, 12:43

Tiaaaa.... Bo w Warszawce to na korki nie chodzą. Co za żal... ten Grójec to dziwny jakiś jest. ciągle syndrom mniejszości względem Warszawki. PS. korki to problem ogólnopolski, więc nie piszcie bzdur

realista; 5 lipca 2019, 12:52

Psioczycie ciągle na tę górkę, a poziom edukacji w powiecie grójeckim to dno. Wyniki Jasieńca i Nowego Miasta to skandal. Warka, Mogielnica też słabizna. Zamiast się cieszyć, że chociaż jedna szkoła trzyma poziom (mimo uważam przeciętnych uczniów do niej uczęszczających) to ciągle wam coś nie pasuje. jedyne co można zarzucić górce to fakt, iż ceregieli się z niektórymi lawirantami, którzy nie chodzą do szkoły. Za moich czasów licealnych byliby wywaleni na zbity ryj. A dziecko moich znajomych masa nieobecności (nie idę do szkoły, bo nie...) co rok zdaje...

Realistyczny realista; 5 lipca 2019, 18:58

Do Milo i realista:
68% to przeciętny wynik - nie ma za co bić oklasków dla nauczycieli. Gdyby zrobić ankietę wśród maturzystów z wynikiem pow. 80% z rozszerzeń okazałoby się pewnie, że 99.9999% uczniów brało korepetycje bo n
widziało brak kompetencji swoich nauczycieli (choćby słynna na cały powiat p. od matematyki, która na lekcji robi jedno zadanie albo i nie, zależy czy nie za trudne było).

Poziom uczniów słaby? Nie zgodzę się. To jedyne liceum w Grójcu, nie ma selekcji jak w Warszawie, odcięcia dobrych uczniów na poziomie punktów rekrutacyjnych bo poszli do lepszej szkoły dwie ulice dalej. LO w Grójcu dostaje wielu dobrych, zdolnych, "czerwono paskowych" uczniów z wysokimi wynikami z egzaminów: nie każdego rodzica stać na posłanie dziecka do dobrej szkoły w Warszawie żeby mógł tam uczeń mieszkać i mieć czas na naukę, a dojazdy do Wawy wiemy jak wyglądają - powody są zapewne złożone i różne. Myślę, że często dobrzy uczniowie i ich rodzice decydują się na LO w Grójcu z założeniem takim, że dziecko jest ambitne i samo się nauczy, a jak będzie trzeba to w klasie maturalnej uporządkuje swoją wiedzę oraz niewiedzę szkolną z dobrym korepetytorem.
Język angielski to porażka: podział grup wg listy w dzienniku a nie poziomu nauczania - wszyscy uczniowie na tym tracą. Nikt nie ma chyba złudzeń, że LO Grójec jest w stanie nauczyć języka angielskiego na poziomie 95-100% z matury rozszerzonej. Wymiana uczniów w ramach projektów (krótkie wyjazdy, częste nieobecności nauczycieli) niewiele ma wspólnego z wynikiem maturalnym, choć oczywiście dobrze wygląda w sprawozdaniach, promuje uczniów aktywnych towarzysko a odsyła w niebyt zdolnych i pracowitych, ale "mniej towarzyskich".

do realistyczny realista od absolwent; 7 lipca 2019, 19:32

Pani od matmy zgoda, nie da się jej obronić. Wyniki rozszerzeń powyżej 80% bez korków? Proszę bardzo: rosyjski zdałem na ponad 90% bez żadnych korków. Podział na grupy znowu zgoda. Nie da się tego obronić, absurd, żeby dzielić według listy. Projekty? Mają swoje plusy i minusy. Plus to to że można zwiedzić świat. Minus to wątpliwy aspekt naukowy. Słabi uczniowie? Niestety się trafiają ale są też i naprawdę świetni. PS. Proszę wskazać mi liceum, w którym większość uczniów zdaje rozszerzenie na poziomie 95-100%? Kiedyś może wyślę tam dziecko. Podsumowując szkoła jest normalna. Bez fajerwerków, ale też bez obrażania że jest zupełnie do niczego. Bo w ten sposób obraża się i mnie że wybrałem takie gów....

lookie ; 8 lipca 2019, 11:13

przeciętne wyniki i tyle. NIE MA SIĘ CO CHWALIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Do absolwenta; 8 lipca 2019, 21:07

1. Gratuluję wyniku z rozszerzonej matury z j. rosyjskiego. To tylko dowodzi, że nawet kiepska szkoła nie zepsuje dobrego i pracowitego ucznia.
2. Bardziej i interesujący byłby jednak wynik z rozszerzonej matury z matematyki po 3 latach liceum spędzonych ze wspomnianą Panią zatrudnioną na etacie nauczyciela matematyki - bez korepetycji. Lub np. rozszerzona matura z biologii, chemii, fizyki - przedmiotów, których trudno nauczyć się na wysokim poziomie bez wsparcia nauczyciela. Języka rosyjskiego czy angielskiego lub innego można nauczyć się samodzielnie (co nie oznacza, że jest to łatwe), zwłaszcza w dzisiejszych czasach (dostępne materiały w języku oryginalnym, książki w języku oryginalnym, język obcy obecny w życiu codziennym, właściwie wszechotaczający - dla obecnego pokolenia dwujęzyczność staje się czymś naturalnym). Można też mieć szczęście do dobrego nauczyciela nawet w kiepskiej szkole.
3. LO Grójec ma niski poziom nauczania - ranking szkół nie kłamie, górka jest na poziomie liceów trzeciego, czwartego, piątego wyboru w miastach gdzie szkół jest więcej.
4. LO Grójec ma kilku nauczycieli bardzo dobrych, ale problem w tym, że często w matfizie nie uczy dobry matematyk i fizyk, a w biolchemie dobry biolog i chemik - chociaż tyle szkoła powinna starać się zapewnić w ramach kadry, którą dysponuje.
5. Oczywiście nie ma szkoły, w której wszyscy zdają rozszerzoną maturę pow. 80% - nikt tak nie twierdzi, nie ulega jednak wątpliwości, że jest wiele szkół o wyższym, lepszym poziomie kształcenia, gdzie korepetycje nie są powszechnym standardem - to dlatego chyba uczniowie starają się o dobre wyniki z egzaminu gimnazjalnego bo szkoły różnią się między sobą. A szkoła, poziom kształcenia to jej kadra, filozofia nauczania, zaangażowanie nauczycieli i ich poczucie odpowiedzialności za przyszłość młodych ludzi, których edukację im powierzono.
6. Coś mi się wydaje, że dzieci nauczycieli z górki wcale tak ochoczo do tej szkoły nie aspirują.
7. Wybór szkoły to złożona kwestia - ukończenie każdego LO z dobrym wynikiem matury nikogo nie obraża, szacunek dla tych co potrafią w każdych warunkach oszlifować swój diament. Powodzenia dla absolwenta!

do powyżej od absolwenta; 9 lipca 2019, 09:20

Mamy odmienne zdania w niektórych kwestiach i ja to szanuję. Zapomniałem dodać, że nie chodziłem na żadne korki, a rosyjski zdałem na takim poziomie dzięki nauczycielowi, który mnie uczył w szkole. Grójec ma swoje problemy to fakt, ale nie podniecałbym się tylko Warszawką. Bo nie uważam się gorszy od nich. Na obecnych studiach prześcignąłem już kilku absolwentów Reja, Norwida itp.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

Fatalne sędziowanie. Zamłynie Radom zdewastowało szatnię Drugi mecz z rzędu piłkarze Mazowsza musieli kończyć w...
Policjanci udowodnili fikcyjną kradzież samochodu Policjanci z Warki udowodnili, że nie opłaca się zgłaszać...
Śmiertelny wypadek na DK50. Zginął 20-latek jadący bmw 20-latek kierujący BMW zginął w czołowym zderzeniu z drugim...
Dzień Pułaskiego 2019 11 października Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce...
Nowa S7 Grójec - Warszawa: ośmiu chętnych na budowę ostatniego odcinka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca w branży spożywczej -OWOCE... LiderJob (certyfikat 16198) aktualnie prowadzi rekrutację na stanowisko...
Inter-Logistic Polska Sp. z o.o.... Firma Inter-Logistic Polska Sp. z o. o. jest cenionym specjalistą od...
Pakowacz filetów drobiowych! Również... Agencja Zatrudnienia LiderJob (cert.16198) poszukuje osób chętnych do...
Drukarz-praca w Niemczech Niemiecka firma MALA Verschluss – Systeme GmbH poszukuje pracowników...
Profesjonalną opieka nad Seniorami... Potrzebujesz pomocy przy opiece nad bliskim Seniorem? A może wiesz,...

Firmy z Grójca i okolic

ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
Centrum Efektywności Jesteśmy firmą doradczą i szkoleniową. Wspieramy rozwój firm regionalnych,...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.