Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Z Unii znów płyną pieniądze dla rolników – tym razem 100.000 zł na otworzenie własnej firmy

1 marca 2017; 20:26

Materiał promocyjny

Jeżeli jesteś rolnikiem, małżonkiem rolnika albo nawet jego domownikiem i planujesz założyć swój własny biznes, to tytułowe pieniądze są dla Ciebie.

News will be here

Od 13 marca 2017 roku będzie możliwe składanie wniosków o przyznanie pieniędzy w ramach działania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwanego „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich”. Działanie to jest częścią dobrze wszystkim znanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, dzięki któremu z budżetu Unii Europejskiej i budżetu krajowego wypłacono rolnikom w całej Polsce już miliardy euro.

Wspomniane 100.000 zł można uzyskać w formie premii, co oznacza, że nie jest konieczny własny wkład finansowy w działalność gospodarczą, na którą mają być przeznaczone środki. Eksperci oceniają, że jest to ogromna szansa dla ludzi przedsiębiorczych, którzy chcą rozwinąć swoje skrzydła, lecz nie dysponują wystarczającymi oszczędnościami.

Niestety nie ma nic za darmo. Aby uzyskać wspomnianą premię konieczne jest wypełnienie wniosku, przygotowanie dokumentacji (w tym biznesplanu) oraz sprostanie formalnym wymogom, jakie nałożone zostały na osoby chcące skorzystać z pomocy na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej. Jednym z podstawowych kryteriów jest to, że o 100.000 zł może ubiegać się rolnik, jego małżonek lub domownik, jeżeli podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie nieprzerwanie od co najmniej 24 miesięcy a także w tym samym okresie nie mieli zarejestrowanej firmy.

W związku z tym, że środki na wspomniane działanie są ograniczone (w województwie mazowieckim rozdysponowane zostanie 29.244.081 euro), złożone wnioski oceniane będą pod kątem ogłoszonych przez ARiMR kryteriów. Fakt ten bywa kłopotliwy i każe sporządzać wnioski ze szczególną uwagą. Z tego też powodu w uzyskaniu premii często pośredniczą specjaliści w zakresie pozyskiwania środków z Unii Europejskiej doradcy biznesowi.

Wnioski można składać do 11 kwietnia 2017 roku.

Zespół „Sky Fundusze Europejskie”
www.skyfundusze.eu   /  601-371-679

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.