Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Za ciężki i za długi zespół pojazdów na wagach ITD pod Grójcem

28 listopada 2023; 09:20

Informacja prasowa

3 komentarze

Fot. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu Fot. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu

Ponad 65 ton zamiast dopuszczalnych 40 ważyła ciężarówka ze zbiornikami betonowymi. Nadmiar ładunku spowodował przekroczenia dozwolonych nacisków osi. Oprócz tego zespół pojazdów był za długi. Nieprawidłowy przewóz wstrzymali funkcjonariusze z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

News will be here

W nocy z czwartku na piątek (23/24 listopada), na ekspresowej „siódemce” koło Grójca, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę z przyczepą. Zespołem pojazdów przewożono cztery szamba betonowe z pokrywami. Powodem podjęcia interwencji było podejrzenie przekroczenia dopuszczalnej ładowności i nacisków osi na drogę.

Ciężarówkę skierowano na inspekcyjne wagi. Zespół pojazdów z przewożonym ładunkiem ważył 65,4 t zamiast dopuszczalnych 40 t. Z kolei naciski podwójnej osi napędowej samochodu ciężarowego na drogę wynosiły 28,6 t przy normie 19 t. Zespół pojazdów był także za długi o 1,15 m.

Załoga kierowców nie okazała zezwolenia kat. V na przejazd pojazdów nienormatywnych po drogach publicznych. Przedsiębiorca i tak nie uzyskałby tego dokumentu. Ładunek był podzielny, co oznacza, że powinien przewozić mniej zbiorników. Inspektorzy zakazali dalszego transportu szamb z miejsca kontroli drogowej. Za stwierdzone naruszenia zostanie wszczęte postępowanie z ustawy prawo o ruchu drogowym. Przedsiębiorcy grozi 18 000 zł kary.

Przeciążone pojazdy przyczyniają się do szybszej degradacji nawierzchni jezdni i konstrukcji obiektów inżynieryjnych w ciągu dróg. Poruszanie się po drogach przeładowanych pojazdów ma też wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Taki pojazd ma przede wszystkim dłuższą drogę hamowania oraz zaburzoną stateczność.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu

TAGI:

Komentarze (3):

xxx; 28 listopada 2023, 10:42

Znowu te szamba, nie pierwszy raz

obywatelski; 28 listopada 2023, 17:24

Z innymi jest pewnie podobnie, np. owoce, kruszywa, węgiel. Potem się fragmentami nie jedzie, a płynie jak na desce na fali.

obywatelski; 29 listopada 2023, 16:54

Trzeba jednak troszkę 'usprawiedliwić' takowe zachowania. Po części to wina zbyt dużej roli $ w życiu. Każdy chce żyć, a obciążeń dużo, to się koszty optymalizuje jak się da.
Drogi też, wykonanie czasem pozostawia wiele do życzenia. Te z 'poprzedniego systemu' to i do dziś bywają ok. Obecnie jak czasem zrobią, odpala z wielką pompą otwarcie, a za jakiś czas a to dziura, a to pęka etc.
Co innego 'nienapasione koty' - np. postarzanie produktów, 'smakosze' do jedzenia itd.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024. Specjalna oferta reklamy - Grójec i Powiat Grójecki W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi portal...
Grójecka Policja: jazda motocyklem i quadem po lesie jest zabroniona! Grójeccy policjanci przypominają kierowcom quadów i...
Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.