Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Zapłacisz w tym roku duży podatek? W przyszłym może być mniejszy!

10 lutego 2016; 14:25

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. sxc.hu

Na tym świecie pewne są tylko podatki i śmierć, jak mawiał Benjamin Franklin, wybitny amerykański polityk, działający w osiemnastym wieku. Sporo osób, poza etatem, ma również inne źródła dochodów, co powoduje niekiedy konieczność zapłaty podatku, który czasami może być naprawdę wysoki. Zobaczmy, jak można obniżyć jego koszt.

News will be here

Jeżeli jeszcze nie rozliczyliśmy się z fiskusem, niektóre z przedstawionych poniżej możliwości możemy zastosować w tegorocznym rozliczeniu podatku. Na pewno warto przyjrzeć się im bliżej, by w przyszłym roku zapłacić mniej.

Odlicz wydatki na Internet

Najprostszym i najmniej wymagającym sposobem na obniżenie podatku PIT jest odliczenie kosztów korzystania z sieci internetowej. Większość gospodarstw domowych w naszym kraju ma już do niej dostęp. Z punktu widzenia administracji podatkowej, technologia w jakiej łączymy się z siecią nie ma znaczenia – może to być łącze na linii telefonicznej, w sieci kablowej, bezprzewodowy internet radiowy lub komórkowy.

Można odliczyć nawet 760 zł w ciągu roku, co daje 63 zł na miesiąc. Jeżeli nie przekraczamy tej kwoty, możemy odliczyć więc całość kosztów, jakie ponosimy na korzystanie z internetu. Z ulgi można skorzystać tylko dwa razy, w latach podatkowych następujących po sobie. Więcej na temat ulgi Internetowej: http://urzadskarbowy24.pl/ulga-internetowa-w-rozliczeniu-pit/

Rozlicz się z dzieckiem

Rozliczenie podatku ze swoim potomstwem jest możliwe, gdy wychowujemy je samotnie. Taki sposób opodatkowania jest opłacalny zawsze, niezależnie od naszych dochodów.

Można rozliczać się z dzieckiem, które nie ukończyło 18 lat, lub do 25 roku jego życia, gdy kontynuuje naukę w szkole lub na studiach. Istnieją również pewne ograniczenia co do dochodów potomka, natomiast dotyczą one raczej niewielkiej liczby osób.

Oddaj krew w czynie społecznym

Jeżeli zrobisz to nieodpłatnie w publicznej stacji krwiodawstwa w Polsce, nie tylko pomożesz osobom potrzebującym tego cennego płynu, ale również skutecznie obniżysz swój należny podatek. Wprawdzie ograniczenie wysokości odliczenia do maksymalnie sześciu procent dochodu powoduje, że nie jest to szczególnie wysokie odliczenie, ale i tak mając spore dochody, można zaoszczędzić do 3,5 tys. zł. Honorowi dawcy krwi mają również w naszym kraju wiele przywilejów, na przykład pierwszeństwo w kolejkach do lekarza czy zniżki w komunikacji publicznej.

Skorzystaj z ulgi prorodzinnej

Warto posiadać dzieci! Im więcej mamy pociech, tym więcej można zaoszczędzić na podatku PIT. Gdy wychowujemy jedno lub dwójkę młodocianych, dostaniemy ponad 1100 zł w ciągu roku odpisu od podatku na dziecko. W przypadku trójki, kwota wzrasta do około 4200 zł na rok, czwórka pociech to prawie 7 tys. zł, a za każde następne odliczymy dodatkowo 2700 zł rocznie. Co więcej, gdy nie jesteśmy w stanie skorzystać z całości ulgi, bo nasz podatek do zapłaty jest mniejszy od należnego odliczenia, istnieje możliwość zwrotu niewykorzystanej sumy.

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.