Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Droga, której nadal nie ma

18 września 2014; 13:22

Grojec24.net

8 komentarzy

Zdjęcie nadesłane przez autora.

Pod koniec lipca Kurier Południowy donosił o wykonaniu nowej drogi w Skurowie. Ponieważ informacja ta była nie prawdziwa, skierowałem do mediów lokalnych list, w którym przedstawiłem stan faktyczny. Jestem wdzięczny poszczególnym redakcjom, że zdecydowały się na opublikowanie przesłanego materiału - pisze mieszkaniec naszej gminy.

News will be here

Polecamy

Minął miesiąc i co? Ano nic. Wprawdzie na drugi dzień po opublikowaniu na stronach internetowych mojego materiału pojawili się drogowcy, budząc niektórych śpiochów już o godz. 6.00 rano i pracowali cały dzień, a po zmierzchu nawet przy świetle samochodowych reflektorów, to drogi nadal nie ma. Intensywne prace trwały przez kilka dni. Złośliwi mówili, że tempo wynika z chęci dokończenia drogi przed kolejnym wydaniem papierowym lokalnych gazet. Niestety nie udało się. Robotnicy i sprzęt budowlany zniknęli ze Skurowa prawie miesiąc temu. Pozostał rozsypany tłuczeń, który sukcesywnie rozjeżdżany jest przez samochody osobowe i pojazdy rolnicze. Co kilkanaście metrów sterczą metrowe rury z PCV i drewniane kołeczki wbite w ziemię przez geodetów. Znaki ostrzegające o budowie pospadały. Planowanych i opisywanych w prasie zjazdów do posesji i przepustów pod zjazdami czy oznakowania pionowego drogi nikt z mieszkańców nie zauważył. Jeśli prace będą nadal realizowane w taki sposób wątpliwe jest ich ukończenie przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Widocznie – wynikające z moich obliczeń i opisywane przeze mnie - 60 cm budowy drogi na dobę to stanowczo za dużo.

Mieszkańcy są zawiedzeni, żeby nie powiedzieć... Skłonili mnie do ponownego opisania sytuacji, a to – używając terminologii piłkarskiej - już druga żółta kartka.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że realizowana inwestycja łączy się bezpośrednio z drogą lokalną 1626W między wiaduktem nad drogą krajową nr 7 i tzw. traktem Królewskim, która należy terytorialnie do gminy Belsk Duży. Tam prace budowlane rozpoczęły się w pierwszych dniach sierpnia. Powstały przepusty rowów pod budowanymi przystankami, krawężniki, a dwa dni temu wylano asfalt.

Można budować w taki tempie? Można… tylko zależy to od gospodarza gminy. Czemu w Belsku budowa drogi trwała 8 tygodni, a w Skurowie ciągnie się od kwietnia?

Pominę może tutaj określenia jakie padają pod adresem burmistrza Grójca, ze względu na – delikatnie mówiąc – ich dosadność. Sądzę, że przy urnie wyborczej mieszkańcy nie będą się zastanawiać nad pokazaniem obecnym włodarzom kartki czerwonej. Efekt chodników i dróg wśród mieszkańców Skurowa na pewno nie zadziała.

Marcin Grzędowski

Za treść nadesłanych materiałów odpowiadają ich autorzy. Redakcja portalu Grojec24.net nie utożsamia się z treściami wszystich opublikowanych materiałów. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za nadesłane materiały.

TAGI:

Komentarze (8):

wielbiciel; 18 września 2014, 17:35

Panie Grzędowski, pomimo faktu, iż ja rownież nie przepadam za Jackiem uważam, że jest Łan bardzo stronniczy. Pytanie, którą drogę w Belsku Dużym budowali 8 tygodni?

odp; 18 września 2014, 20:47

Drogę 1626w przez Oczesały od węzła Skurów do Traktu Królewskiego
przecież było w tekście, trzeba czytać ze zrozumieniem

toseja; 19 września 2014, 09:10

Panie Grzędowski pisze pan nieprawdę, droga budowana jest nie od kwietnia, tylko od 4 lat.

gr; 19 września 2014, 12:02

a ile gmina grójec dostała od uni kto dostał mniej z ościennych gmin teraz idą wybory i wszystko jest robione dla publiki bez głowy .

nowy tytuł dla artykułu; 21 września 2014, 20:03

Marcin Grzędowski, który nadal jest lombardzistą.

al; 22 września 2014, 18:54

Panie Grzędowski po co panu droga i tak pan chodzisz na pieszo.

al+; 23 września 2014, 11:58

Al po co ci łyżka, jedz zupę widelcem.

Mat; 23 września 2014, 20:34

Panie Grzędowski znowu pan bredzisz

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.