Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Flaszka za głos? Raport z wyborów samorządowych w Grójcu

17 listopada 2014; 19:14

Grojec24.net

17 komentarzy

Fot. sxc.hu

Za nami wybory samorządowe, które nie obyły się bez różnego rodzaju incydentów oraz prób przerwania ciszy wyborczej. Oto relacja z przebiegu wczorajszego dnia. Materiał powstał z materiałów KPP Grójec oraz doniesień mieszkańców gminy Grójec.

News will be here

Polecamy

Komenda Powiatowa Policji w Grójcu odnotowała dwa przypadki zakłócenia ciszy wyborczej. W nocy 15/16 listopada w Nowym Mieście nad Pilicą dokonano usunięcia banera wyborczego kandydata do rady powiatu. 

Drugie zgłoszenie Policjanci otrzymali dzisiaj wczesnym rankiem. Jeden z mężów zaufania okręgowej komisji wyborczej w Warce zgłosił, iż w godzinach między 5.20 a 5.30 z Urzędu Miejskiego w Warce, gdzie były liczone głosy, wyszedł nieznany mężczyzna z dwoma kopertami, w których mogły znajdować się listy wyborcze lub karty wyborcze. Przyjęto zawiadomienie o przestępstwie. prowadzone są czynności w tej sprawie.

Ponadto z raportu rzecznik KPP w Grójcu wynika, że otrzymano 10 informacji dotyczących nieprawidłowości podczas głosowania. Wszystkie sprawdzono, ale ich nie potwierdzono.

Nie odnotowano informacji mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w związku z wyborami.

Mieszkańcu! Sprzedałeś się za parę złotych lub pół litra wódki?

Redakcja Grojec24.net otrzymała telefony o próbach korupcji wyborczej. Niestety nie udało się potwierdzić zeznań świadków incydentów.

Wczoraj około godziny 14 jeden z reporterów  grojec24.net otrzymał anonimowy telefon z informacją, że w okolicy ratusza sprzedają głosy. Cytat:  Panie dajesz im dowód , czekasz aż podjedzie samochód, dostajesz wypełnioną kartę, wrzucasz do urny i wynosisz czystą. W zamian dają 50 zł.– informował 35- letni Paweł.  Kolejną osobą , która się do nas zgłosiła w tej samej sprawie  była 45-letnia mieszkanka Grójca – Pani Elżbieta, która również chce pozostać anonimowa.

Sprzedawane głosy miały iść rzekomo na jednego z kandydatów okręgu nr 6. Auto w którym podobno można było kupić głosy zrewidował patrol grójeckiej Policji. Po przeszukaniu auta i wylegitymowaniu na miejscu nic nie ujawniono.

Podejrzaną sytuacje  zaobserwował również jeden z naszych reporterów. Ulicę Mszczonowską „patrolował” srebrnym mercedesem z przyciemnionymi szybami, jeden z kandydatów do rady miasta. Krążąc ulicą zatrzymał się naprzeciw grupki w wieku od około 25 do 40 lat. Zawołał jedną z dziewczyn i odjechał z nią powoli ulicą Kościelną by po chwili wrócić z nią w to samo miejsce. Kobieta w wieku około 25 lat była wyraźnie czymś podekscytowana – nerwowo gestykulowała i tłumaczyła coś kandydatowi na radnego.

Wybory, wybory... i po wyborach!

Podsumowując wybory samorządowe oficjalnie nie wykryto żadnych skandalicznych nieprawidłowości czy prób korupcji wyborczej. Po ilości zgłoszeń na Policję oraz do naszej redakcji można stwierdzić, że mieszkańcy reagowali na  niepokojące sytuacje.  Policjanci starali się sprawdzać wszystkie zgłoszenia dotyczące rzekomej sprzedaży głosów za pieniądze czy też rozdawania alkoholu. Ile głosów sprzedano? Jakie nieprawidłowości stwierdzono nieoficjalnie?  Są to pytania bez odpowiedzi, które nasuwają się po każdych wyborach samorządowych.

Każdy obywatel RP miał wybór: skorzystać ze swojego prawa i wybrać osoby do rządzenia swoją małą ojczyzną według własnego sumienia oraz rozsądku lub zostać w domu i nie głosować wcale, co jest jednoznaczne z brakiem prawa do ciągłego narzekania na panująca sytuacje polityczną. Z całą pewnością był również i trzeci wariant : sprzedać się za parę złotych lub pół litra wódki.

Bukowsky

TAGI:

Komentarze (17):

lola; 17 listopada 2014, 19:58

He he a stolarek ile w tym roku placil za glosy?

Aktyw Społeczny; 17 listopada 2014, 20:12

Dziwić może że niby tak spokojnie ale jednak te wyniki wyborów są zaskakujące. Hegemonia ugrupowania Herr Stolarskiego powala. Jakoś nie wierzę w zwycięstwo pana Gałki nad Panem Kochańskim, Krawczaka nad dwoma silnymi kandydatami jak Rojewski i Czerwonka ( gdzie każdy mówił, walka trwa między nimi o mandat). Trudno też uwierzyć w to, że nikt z PIS nie dostał się do gminy. Dziwne to... bardzo dziwne.

grójczanin; 17 listopada 2014, 20:21

Mnie to nie dziwi pis to coś obrzydliwego.

Fan; 17 listopada 2014, 20:30

Czerwonka??? Hahahahahahaha i co z mama by chodził na obrady? Hahah

Blake; 17 listopada 2014, 21:06

Żenujące te całe wybory a Ci którzy się sprzedali znów będą przez 4 następne lata \"punktowani\" przez Łysego! Tyle w temacie!

gurl; 17 listopada 2014, 21:38

No coz nie kazdy musi byc zadowolony z wynikow wyborow w kazdym badz razie trzeba to uszanowac i pojawic sie na nastepnych wyborach (miejmy nadzieje ze licznie) a nie atakowac wybranych do rady lub burmistrza bo to juz zaczyna robic sie conajmniej nudne.

wtborca; 18 listopada 2014, 00:08

Banasiewicz zamiast rozdać alkohol swoim wyborca to sam wypił i dlatego przegrał !!!!!!!!

Dzidziuś; 18 listopada 2014, 14:01

Jak to możliwe, że łysy został wybrany najlepszym Radnym, choć przez rok nie bywał na sesjach?
No i teraz znowu jest Radnym?
Ale jak tu nie wybrać \"najlepszego\" !

ob; 18 listopada 2014, 14:12

to chyba \"PO\'\' to coś tylko obrzydliwego to po propstu najzwyklejsza mafia

kobylin; 18 listopada 2014, 14:23

Krok po kroczku takich cwaniaków będzie coraz mniej. Teraz on stanowi wyjątek, zaś 4 lata temu to była większość, ale już są poza radą.

Grojczyk; 18 listopada 2014, 15:27

do \"kobylin\"
Święta Prawda!

Blake; 18 listopada 2014, 17:51

Łysy znaczy Stolarski

bolek; 18 listopada 2014, 19:20

Wyborcy! Bądźcie poważni. Szkoda pisania gdy nie głosuje ponad połowa.Amen.

Mietek; 18 listopada 2014, 20:21

Blake, zastanów się co piszesz.
Bo za swój wpis możesz się jeszcze bardzo tłumaczyć.
Całe miasto głośno mówi o tym kto kupował głosy.
Ty chyba głuchy jesteś!

Blake; 19 listopada 2014, 10:21

Mietek, weź się do roboty! Całe miasto wie kto dla kogo kupował. Właśnie o to chodzi!

Grójec; 19 listopada 2014, 13:46

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Grójecczak; 21 listopada 2014, 22:39

w Grójcu zawsze była patologia

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.