Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Podsumowanie akcji „Stop korupcji wyborczej w Grójcu”

19 listopada 2014; 13:06

Grojec24.net

1 komentarz

Fot. sxc.hu

Wybory samorządowe w gminie Grójec, które odbyły się w niedzielę 16 listopada 2014 przebiegły znacznie spokojniej od tych z 2010, 2006 czy 2002 roku. Po raz pierwszy od wielu lat obyło się bez zatrzymania przez policję osób próbujących dokonać oszustw wyborczych.

News will be here

Polecamy

To nie znaczy że takich prób nie było, tylko tym razem ludzie natychmiast wzywali policję gdy zauważali podejrzane przypadki, co miało efekt odstraszający, poza tym przerywało proceder w zarodku.

Policja interweniowała kilkanaście razy i była widoczna na ulicach miasta.

Zgodnie z zapowiedziami z zeszłego tygodnia od samego rana w niedzielę ja i kilku moich współpracowników kursowaliśmy po mieście i okolicznych wioskach aby obserwować sytuację pod lokalami wyborczymi. Podejrzane sytuacje miały miejsce m.in. pod szkołą nr 2, szkołą nr3, na targowisku miejskim i w Częstoniewie. W tym ostatnim jeden samochód ciągle dowoził nowych „klientów” czekał aż zagłosują i odwoził ich do domu. Nie jest to w gruncie rzeczy niezgodne z prawem. Jako że w Częstoniewie miałem status męża zaufania obserwowałem czy ci przywiezieni nie wrzucają przywiezionych i wypełnionych kart, ale tak na szczęście nie było. Również to że kilkukrotnie przejechałem samochodem między lokalem wyborczym a przystankiem autobusowym i pobliskim sklepem spowodowało zniknięcie grupy wyraźnie szukającej okazji na kontakt z bliźnimi.

Często pod lokalami wyborczymi można było zauważyć nerwowo spacerujących kandydatów. Chyba jest to skuteczna taktyka skoro prawie wszyscy, których tam spotkałem dostali się do Rady Gminy.

Mam nadzieję że moja akcja „Stop korupcji wyborczej w Grójcu” rozpropagowana w intenecie (www.grojec24.net), miejscowej prasie (Okolica) i radiu (Radio Mazowsze) jest maleńkim krokiem ku ustanowieniu wyższych standardów życia publicznego w naszym mieście. Rada miejska została zmieniona prawie w 50%, chciałbym wierzyć że na lepsze.

Mieczysław Czekański

TAGI:

Komentarze (1):

Mikołaj; 19 listopada 2014, 13:12

I o to chodzi. teraz czas na następne kroki w tej akcji

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.