List byłej Przewodniczącej Związku Pielęgniarek przy Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu

18 października 2018; 13:38

Grojec24.net

27 komentarzy

Fot. archiwum Fot. archiwum

Irena Gwardys - była Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu - wystosowała list do Rady Powiatu.

Trzeba wyjaśnić, iż list dotyczy wydarzeń z sierpnia i września 2015 roku, kiedy Rada Powiatu głosowała nad uchwałą, wyrażającą zgodę na poręczenie emisji 5 mln zł obligacji przez Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu.

 

Grójec 17 października 2018 r.  

Irena Gwardys

Była Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Powiatowym Centrum Medycznym w GRÓJCU                                           

DO PRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU

Panie Przewodniczący Rady Powiatu, bardzo proszę o odczytanie tego pisma na sesji Rady w dniu 19.10.2018r.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do samorządu terytorialnego... i w moim mniemaniu, po raz ostatni Rada Powiatu spotka się w takim składzie, chciałabym serdecznie przeprosić Panów:

1. Janusza Karbowiaka
2. Macieja Dobrzyńskiego
3. Janusza Gawła
4. Krzysztofa Fiksa
5. Krzysztofa Ambroziaka
6. Krzysztofa Kaźmierczaka
7. Zygmunta Merskiego
8. Andrzeja Zarembę
9. Mariana Górskiego
10. śp. Stanisław Sitarka

za wszystkie przykrości i intrygi, które miały miejsce w okresie okupowania budynku Starostwa w Grójcu w sierpniu 2015r celem...dzisiaj niestety wątpliwym i nie trafnym...uratowania szpitala grójeckiego prze przejęciem przez obcego zarządcę. Szczególnie chce przeprosić za napisane i rozwieszone w mieście pseudonekrologi z Panów nazwiskami.... i tu nie mam żadnego wytłumaczenia, nie mniej jednak namówił mnie do tego Pan poseł M. Suski.

Wstyd mi, że dałam się wmanipulować w intrygi klubu Prawa i Sprawiedliwości, i że za wszelką cenę stawałam po ich stronie, broniąc szpitala i miejsc pracy. Dzisiaj już wiem, ze to był stracony dla nas, pielęgniarek czas. Placówka jest w opłakanym stanie, bez stuprocentowego zabezpieczenia medycznego, a wręcz zagraża życiu i zdrowiu pacjentów i naraża personel na działania prokuratorskie.

Nie mniej jednak Pan Starosta na forum społecznościowym pisze, ze mino wygospodarowanych tak znacznych środków na pomoc szpitalowi sytuacja jest nadal ciężka wynikająca z braku lekarzy i pielęgniarek.

Panie zarządzające szpitalem pozbywały się białego personelu bez jednego zająknięcia, a nawet zniechęcały do pracy i swoim postępowaniem zmuszały do odejścia. Mówiłam o tym Panu Staroście osobiście, że sytuacja robi się niebezpieczna. Dużo bym mogła jeszcze napisać, jednak głównym celem tego pisma są przeprosiny.

Przepraszam raz jeszcze jako była przewodnicząca ZZPiP i jako Irena Gwardys

TAGI:

Komentarze (27):

DAD; 18 października 2018, 15:45

Najciekawsze jest to namawianie przez posła Suskiego do rozwieszania pseudonekrologów. PiSgrójec w pełnej krasie.

new; 18 października 2018, 18:18

Dobre podsumowanie tej kadencji - tak to wyglądało całe cztery lata. Kłamstwa, policja na sesjach, traktowanie wszystkich jak drugi sort.
Myślę, że ważny głos w tym całym zgiełku przedwyborczych obietnic i istotna informacja - żeby podjąć właściwe decyzje wyborcze.

zara; 18 października 2018, 18:29

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do p. Gwardys ; 18 października 2018, 19:32

Nieładnie, że pani teraz o tym pisze. Po tylu latach, przed samymi wyborami. Czy ma pani coś obiecane? To jest bardzo dziwne.

marian; 18 października 2018, 19:40

Pani ' przewodniczaca " teraz sie przyklei do kolejnego obozu politycznego, no i teraz trzeba narobić na poprzedni. Dlaczego wtedy nie miala swojego rozumu i sluchała sie Suskiego.

Dobra zmiana ; 18 października 2018, 20:19

Miała swój rozum, ma i mieć będzie. Znam Panią Irenę. Chciała jak najlepiej dla szpitala, przede wszystkim pielęgniarek. Jako kolejna została oszukana. Odważna kobieta! Szacunek.
Wybierzcie PiS, jeśli chcecie, byśmy wszyscy znaleźli się na samym dnie i marginesie. Jeszcze nie było takiej władzy, która by tak zagrażała całemu narodowi i gospodarce! Zacznijmy sobie sami współczuć, bo inni już to robią.

do Mariana; 18 października 2018, 20:22

Nie zdziwię się, jak poseł Suski założy pani Gwardys sprawę o pomówienie. Co do szpitala są artykuły o pracy powiatu tamtej władzy. Łatwo odnaleźć. Pani Gwardys o tym doskonale wiedziała.

wyborca ; 18 października 2018, 20:53

Takich rzeczy nie spodziewałem się. Pani Gardys jest tak wiarygodna jak cała totalna opozycja. Szaleją bo wiedzą, że bój to ich ostatni. Oczerniają wszystkich z PiS-u a co najgorsze już atakują fizycznie.

Sad do wyborca; 18 października 2018, 21:29

Niuprawnione to porównanie pani Gwardys do totalnej opozycji. Ty się lepiej spodziewaj dalszej kompromitacji PiS, to już idzie po równi pochyłej w Grójcu.

Do wyborca; 18 października 2018, 21:35

Pomyśl patafianie, jaka jest wiarygodność PiS, po tej akcji z Suskim w roli głównej. A czy prawdą jest, że jego córka kandyduje w wyborach do rady miejskiej, z drugiego miejsca na liście?

Gonić swołocz ; 18 października 2018, 22:17

A to jest jeszcze Grójecki czy już radomski szpital??? Prezeska radomska, pielęgniarki grójeckie wygonione szukają zajęcia w Grodzisku, Piasecznie itd, a ich miejsce zajmują pielęgniarki radomskie, dostając dużo wyższe pobory. To jest świat wg. PiS-u i carycy radomskiej suskiej!!! Dalej głosujcie na tę ekipę to was wszystkich cholota radomska w instytucjach zastąpi!!!

K33; 19 października 2018, 07:59

Bo tak to jest jeśli w samorządzie się pojawia partia polityczna. Wtedy nie liczy się dobro obywatela tylko własne interesy. To jest chore! Dlatego odradzam głosować na PiS ale również PSL bo to tylko i wyłącznie manipulacja ludźmi.

Do K33; 19 października 2018, 08:20

Ale w naszym powiecie nie ma listy PSLu!!! Chyba że się coś zmieniło od wczoraj.

wyborca; 19 października 2018, 11:01

PSL jest pod przykrywką komitetów a nie swojej partii. Wstydzą się po tylu latach używać swojej koniczynki ale jest pewne, że popierają obecnego burmistrza. Później ogłoszą wielki sukces. Nie dajcie się wyborcy zwieźć. Po kadencji nie ma kogo rozliczać.

Wyborczyni; 19 października 2018, 14:30

Odnosząc się do komentarza z 18.10.2018 godzina 19.32 to oczywiście Irena na obiecane stanowisko prezeski PCMG. Poprosimy o dalsze spekulacje, sukcesywnie będziemy odpowiadać żeby nie było niejasności. Oczywiście pozostałe stanowiska też już są poobsadzane.

Adam; 19 października 2018, 16:05

Widzę że sympatycy PiS-u nie lubią jak się im wytyka dzień przed wyborami,bo tak nie można i ten cały lament. Ale jak wy robicie w drugą stronę to jest to postawa społeczna godna pochwały...PiS stosuje tanie sztuczki więc nie dziwcie się że ktoś Was zwalcza w ten sam sposób. A patrząc na profil typowego sympatyka partii rządzącej to jest Wami tak łatwo manipulować jak dzieckiem z podstawówki..

do piszących ; 19 października 2018, 17:25

Zastanówcie się to są wybory samorządowe a nie krajowe. Ale jeżeli już o tym mowa to piszecie bzdury. Kto popiera totalną opozycję to muszę to napisać, oni zafundują nam raj jak w latach 2007- 2015r. czyli podwyższenie wieku emerytalnego, zabiorą 500+, pozwolą okradać kraj przestępcom, będą upadać firmy, ale nie będę się rozpisywać, tylko polecam kliknąć afery PO i PSL-u . Wszystko przy udziale imigrantów.

Do p. Gwardys; 19 października 2018, 18:21

Pani Ireno,
Czy przeprosiła już Pani p. Grażynę i koleżanki, które m.in. przez Pani działania musiały odejść z pracy w grójeckim szpitalu.

Koleżanka; 19 października 2018, 20:16

To Pani Grażyna powinna przeprosić swoje koleżanki z izby przyjęć. Proszę nie wypisywać kłamstw.

do p. Grażyny; 19 października 2018, 20:28

co pani z tego kłamstwa ?

pielęgniarka; 19 października 2018, 20:57

Czepiacie się Suskiego, ale dzięki niemu szpital istnieje i są prowadzone wielkie inwestycje. Przypomnę, że za rządów PO i PSL-u szpital byłby sprywatyzowany. (w części jest prywatny) i dlatego tak pan Suski jest niszczony.

Koleżanka z izby. ; 19 października 2018, 21:00

Irena na pewno nie ma za co przepraszać koleżanki, bo żadna przez nią nie musiała odejść.Wręcz przeciwnie jesteśmy wdzięczne za to co dla nas zrobiła. Widzę że co niektórych prawda boli.

Pielęgniarka ; 19 października 2018, 21:07

Koleżanko co ty bredzisz te wielkie inwestycje to pojedyncze dyżury pielęgniarskie , notoryczny brak środków czystości, leków i materiałów medycznych. Obudź się wreszcie bo wkrótce to będziesz pojedynczo nie tylko w oddziale ale w całym szpitalu.

Ktos; 23 października 2018, 06:25

To oni powinni przepraszac pania!!

Ktos; 24 października 2018, 17:59

Inwestycje na co??? Co z tego ze nowoczesne sprzety itd jak ludzie aby sie dostac nawet do okulisty czekaja latami.

Zdrowa; 26 października 2018, 10:21

Do pielęgniarki czy nadal uważasz że szpital istnieje Żal mi Ciebie siostro

ifff; 26 października 2018, 18:57

A ja się pytam tych hardych pracowników szpitala, czy na uczelni i medycznej uczą walki z pacjentami, czy może szacunku do tego biednego pacjenta często siedzacego przed drzwiami nierzadko olewajacego ich lekarza?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Ćwiczenia policjantów w Słomczynie Atak na policjantów, rzucane w ich kierunku przedmioty,...
Zmarł zasłużony strażak z Grójca, druh Jarosław Wojtczak Odszedł od nas, na wieczną służbę dh Jarosław Wojtczak -...
Basen całoroczny czy sezonowy? Który wybrać do naszego ogrodu? Wiele osób decyduje się na korzystanie z basenu ogrodowego...
Aleksandra Magdziarz została 1.wicemiss Województwa Mazowieckiego 2022 Mieszkanka Gośniewic w gminie Jasieniec, 19-letnia...
PILNE! Spore utrudnienia na S7. Zderzenie TIR-a z toyotą W poniedziałek około godz. 10.20 na 425 kilometrze trasy S7...

Najnowsze ogłoszenia

Winobranie 2022, Francja Winobranie Francja 2022

Przyjmujemy zapisy ekip 3-5 osobowych...
NAUKA GRY: AKORDEON, PIANINO, KEYBOARD... NAUKA GRY: AKORDEON, PIANINO, KEYBOARD - również u ucznia w domu.
MACHTEK - maszyny do recyklingu Firma MACHTEK sp. z o.o produkuje maszyny, przeznaczone do recyklingu...
Profesjonalne usługi informatyczne... Profesjonalne usługi informatyczne Grójec i okolice. Konkurencyjne ceny,...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... PRM STOWARZYSZENIE od ponad 15 lat świadczące usługi opiekuńcze we współpracy...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.